Dvb viewer i codeci

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ako imas nvidia grafiku, koristi LAV codece za video i audio! ako imas radeon, koristi hdpack 2.2 sa powerdvd 9. i nece ti trzati slika. codeci se prvo instaliraju pa onda programi, da znas za sljedeci put. da bi izbjegao probleme sa sugavim windowsom.
      poslije instalacije windows-a, instaliras prvo sve browsere sto ti trebaju opera, firefox, chrome (zavisi sta koristis/ja koristim operu). i onda instaliras codece (powerdvd, ffdshow, flash, shockwave, silverlight, divx webplayer plugin, windows media plugin). i sada instaliras tek dvbviewer.
      za filmove i muziku koristi XBMC.
      pozdrav, cisco
    • cisco wrote:

ako imas nvidia grafiku, koristi LAV codece za video i audio! ako imas radeon, koristi hdpack 2.2 sa powerdvd 9. i nece ti trzati slika. codeci se prvo instaliraju pa onda programi, da znas za sljedeci put. da bi izbjegao probleme sa sugavim windowsom.
      poslije instalacije windows-a, instaliras prvo sve browsere sto ti trebaju opera, firefox, chrome (zavisi sta koristis/ja koristim operu). i onda instaliras codece (powerdvd, ffdshow, flash, shockwave, silverlight, divx webplayer plugin, windows media plugin). i sada instaliras tek dvbviewer.
      za filmove i muziku koristi XBMC.

Za nvidiu ide CoreAVC 3.0.1 nadji na netu posto ovde ne moze da se kaci.
      Za Ati Radeon ide HDPack 2.4 zasto 2.2 i cyber 10 iz njega i nema da trza nista ako ti dekodiranje preuzima grafa
      A zasto dvbviewer ne valja za gledanje filmova muzike... radi ko svajcarski sat.
    • Hame wrote:

Samo "LAV Filters" (video decoder, audio decoder, spliter) i sve radi, iako imam ATi grafičku.

Sinoć proba radi i Online plugin - gledo spotove i trailere na YouTube :)

To pricas o LAVFilters-0.42 i sta podesiti na njemu na hd kanalima dize procesor na 35-40 na ATI kartici dok na cyber 10 je 7-11 konstantno.

Takodje za razliku od ac3 filtera u LAV zvuk je nizi ne mogu ga dovoljno pojacati.

I o kojem online pluginu se radi ako nije tajna.

The post was edited 3 times, last by master-serbia ().

• Online plugin

Source Code

1. http://www.dvbviewer.tv/forum/topic/46963-online-plugin/page__pid__351677__st__15#entry351677

LAV filters

Source Code

1. http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

Titler koji radi na Win7 (i bez i sa overlay rendererom)

Source Code

1. http://www.box.com/s/s6su084eoyxbtecbvutd

Pozdrav ekipi 8)
      ♫ U tako malo nota reći toliko.
    • Ok. Hvala za ovo ali nije stvar u igi-ju radi i na igi 3.0 ok nego sto LAV ne mogu da podesim da radi preko overlay render vec samo daje sliku kao EVR render.

Isti problem sa zvukom, mnogo je tih a ne videh da ima da se podesi kroz filter jacina.

The post was edited 2 times, last by master-serbia ().

• Mogu reci posle duzeg testiranja 4 sata na HD kanalu da ovaj LAV radi odlicno iako je opterecenje procesora sa ati 40 dok je na cyber duplo manji 20 ali radi ok + u pozadini je radio i upload. Jos kad bi imalo neko uputstvo za podesavanje i jos bolju optimizaciju, overlay, zvuk, definitivno bih presao na njega.
    • Autor LAV-a je napomeno da nikada neće podržati ATi ubrzanje, samo nVidia (valjda je nekad naebo s ATi hehe).

Online plugin se poziva kroz OSD ako taj OSD ima dorađeno da se poziva kroz Home meni. Autor plugina je napravio za 3 OSD-a, a kreatori ostalih OSD-a to trebaju sami dodati. Tako i piše na DVBViewer forumu:

"The usage is quite simple: Extract the zip into the DVBViewer folder. The podcast.ini and the online.dll should be
      placed into the Plugin folder. The xml files are addons for the 3 most used skins. Skinners should be able to update
      their skins quite easy (the file is almost equal to mymusicfiles.xml). "

Source Code

1. http://www.dvbviewer.tv/forum/topic/46963-online-plugin/

I inače koristim "X-Scin BE v1.1" tako da, kada sam skinuo ZIP Online plugin sa gornjeg linka, samo sam online.xml prekopiro u OSD direktorij "X-Scin_BE_v1.1".

*Zaboravi napomenu. Meni LAV radi kroz overlay.

The post was edited 1 time, last by Hame ().

• Hvala za info dodao sam gde sta treba u DVBViewer Gatekeeper posto njega koristim dodao osd tj online.xml u plugins Online.dll i podcast.ini

i dobio preko osd online i youtube i ostale ali kad god pokrenem blokira ili se srusi viewer, ima li neka dodatna podesavanja.
    • Nisam ništa više dodatno podešavao - sve decodere i splitere deregistrovo iz Win7. Instalirao LAV spliter, LAV audio decoder i LAV video decoder. U DVBVieweru postavi da svaki video i svaki audio čita LAV. Što ne čita LAV ubaci se sam Windows decoder koji dođe u sedmici.

Do tada se i meni kada pokrenem Online (npr. YouTube) rušio, ali sada radi bez problema sve.

Eh sad kontam kako umetnuti svoj YouTube kanal :)