Arena sport

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Arena sport

Gledam utakmice i slika mi na arenama steka i lomi se jel ima jos neko iste probleme il imam samo ja
      Kao partner Hrvatskog telekoma, prodajemo i montiramo uslugu MaxTV putem satelita.Nemate potrebe vise cekati u redu HT-centra niti zvati sluzbu za korisnike,javite se nama i pruzit cemo Vam sve potrebne informacije.U ponudi takoder i MAXtv CI+ CAM.
      Dostava opreme i montaža u istom danu u Gradu Zagrebu i okolici.
      mail:solarpromet@gmail.com
      tel.098/514-820
    • ko da gube signal sa satelita al da to nisu ustanju sredit
      Kao partner Hrvatskog telekoma, prodajemo i montiramo uslugu MaxTV putem satelita.Nemate potrebe vise cekati u redu HT-centra niti zvati sluzbu za korisnike,javite se nama i pruzit cemo Vam sve potrebne informacije.U ponudi takoder i MAXtv CI+ CAM.
      Dostava opreme i montaža u istom danu u Gradu Zagrebu i okolici.
      mail:solarpromet@gmail.com
      tel.098/514-820
    • Evo, cini mi se da jos nitko nije postao, a da ne ulazim u cinjenicne interpretacije samo objaviti da je Agencija za zastitu trzisnog natjecanja pokrenula istragu protiv HT-a zbog prijenosa nogometa na Arenisport kojima moguce ogranicava prava potrosaca a i sprijecava trzisno natjecanje medju ponuditeljima usluga. Uglavnom, u roku od 4 mjeseca od utvrdjivanja cinjenica agencija mora donijeti odluku.

vecernji.hr/sport/vijesti/pokr…-hnl-a-lp-a-clanak-494968
    • mr.N3n0 wrote:

Evo, cini mi se da jos nitko nije postao, a da ne ulazim u cinjenicne interpretacije samo objaviti da je Agencija za zastitu trzisnog natjecanja pokrenula istragu protiv HT-a zbog prijenosa nogometa na Arenisport kojima moguce ogranicava prava potrosaca a i sprijecava trzisno natjecanje medju ponuditeljima usluga. Uglavnom, u roku od 4 mjeseca od utvrdjivanja cinjenica agencija mora donijeti odluku.

vecernji.hr/sport/vijesti/pokr…-hnl-a-lp-a-clanak-494968

Državni aparat (čitaj HRT) odlučio je iskoristiti svoju moć, ili bolje rečeno, nemogućnost da financijski konkuriraju na tržištu i fino ispod stola srediti konkurenciju.
    • Savec wrote:

Pa upravo je Arena kao tv kanal proizašla kao rezultat tržišnog natjecanja, pa neće valjda svi operateri biti identični

Radi se o programima koji se dodatno plaćaju. Pa svi operateri imaju HBO/Cinemax programe. Zašto mi koji smo kod drugih operatera nebi imali pravo gledat LP i HNL pa HT će ionak zaradit jer se ti kanali dodatno plaćaju. Cilj svakog programa je valjda imat sto veću gledanost. Ja kad bih htio uzet MaxTV imam jeidno opciju uzet prek satelita a pogle cjenu ako nekoristiš nikakve druge T-com usluge što takodjer nije uredu. Zapravo kad malo dublje razmisliš postavlja se pitanje kako oni uopće imaju računicu dati tolike novce za otkup prava pa čak i da im svih cca. 350 000 korisnika ima pretplatu na sportske kanale.
      Sve napisano je naravno samo moje skromno mišljenje. Nemorate me odmah tuć. :)
    • stipo80 wrote:

Savec wrote:

Pa upravo je Arena kao tv kanal proizašla kao rezultat tržišnog natjecanja, pa neće valjda svi operateri biti identični

Radi se o programima koji se dodatno plaćaju. Pa svi operateri imaju HBO/Cinemax programe. Zašto mi koji smo kod drugih operatera nebi imali pravo gledat LP i HNL pa HT će ionak zaradit jer se ti kanali dodatno plaćaju. Cilj svakog programa je valjda imat sto veću gledanost. Ja kad bih htio uzet MaxTV imam jeidno opciju uzet prek satelita a pogle cjenu ako nekoristiš nikakve druge T-com usluge što takodjer nije uredu. Zapravo kad malo dublje razmisliš postavlja se pitanje kako oni uopće imaju računicu dati tolike novce za otkup prava pa čak i da im svih cca. 350 000 korisnika ima pretplatu na sportske kanale.

E u tome je cijela stvar što se tiče HT-a, oni si mogu priuštit plaćanje svega što se može naći po visokim cijenama i to dok još uvijek nisu ostvarili željenu razinu korisnika jer oni, njihova egzistencija nije povezana s MaxTV-om.
    • Nisam siguran dali sam dobro shvatio tvoje pitanje. Nek puste Arene i u ostale platforme i na taj način će imat također zaradu. Općenito sam ja uvjek mislio da su Arene zapravo kanali za sebe, kao recimo arene u srbiji, i da imaju čisto suradnju s HT-om koji ima ekskluzivu na Arene. No sad ispada da je HT zapravo vlasnik Arena. Kako god bilo tko je mislio preć na HT zbog Arena dosad je to učinio a sad neka ih puste i u ostle platforme i kao šta rekoh zarade još pokoju kunu.
    • stipo80 wrote:

Nisam siguran dali sam dobro shvatio tvoje pitanje. Nek puste Arene i u ostale platforme i na taj način će imat također zaradu. Općenito sam ja uvjek mislio da su Arene zapravo kanali za sebe, kao recimo arene u srbiji, i da imaju čisto suradnju s HT-om koji ima ekskluzivu na Arene. No sad ispada da je HT zapravo vlasnik Arena. Kako god bilo tko je mislio preć na HT zbog Arena dosad je to učinio a sad neka ih puste i u ostle platforme i kao šta rekoh zarade još pokoju kunu.

Arena sport je u Srbiji u vlasnistvu Telekom Srbije.Ne znam kakvo je stanje u Hrvatskoj, da li i u tim Arenama ima TS neko vlasnistvo?
      2X VU+ZERO

Fuba 90 cm dish
      39.0 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E
      Centar 19 E
    • Carrick wrote:

E u tome je cijela stvar što se tiče HT-a, oni si mogu priuštit plaćanje svega što se može naći po visokim cijenama i to dok još uvijek nisu ostvarili željenu razinu korisnika jer oni, njihova egzistencija nije povezana s MaxTV-om.

Oni si to možda mogu priuštit ali imat uslugu koja nenosi profit nije baš neki pametan plan. Bolje bi bilo taj novac ulagat u ifnrastrukturu inače ćemo još 100 godina bit na 4mb/s. :)
    • HT je vlasnik prava za prijenose (CL. EL, HNL) koje prikazuje preko Arena (mislim da nemaju veze sa vlasničkom strukturom Arena), pa je normalno da želi da korisnici koriste MAXtv i ne daju te prijenose drugim konkurentskim platformama.
      Da su Arene vlasnici prava to bi ipak bio drugi par rukava.
      totalTV DVB-T / D-8 OS: #!crunchbang/Linux Android 4.3. (MIUI v5)
    • Nisam baš neki pravnik pa bi volio da mi netko objasni.

Ako ja imam svoju neku TV platformu i u njoj emitiraju kanali na koje ja imam ekskluzivu (ali nisu moji). I ja otkupim TV prava za neke sportske događaje jer imam puno novaca i dam ih samo toj televiziji na koju imam ekskluzivu. Kako onda to nije čisti monopol protiv kojega se drugi ne mogu boriti?

Da je tržišno natjecanje svi operateri bi imali pravo na Arene, ali bi ih morali skupo platiti kako bi HT pokrio troškove koje je platio za TV prava.
    • alCapone wrote:

Da je tržišno natjecanje svi operateri bi imali pravo na Arene, ali bi ih morali skupo platiti kako bi HT pokrio troškove koje je platio za TV prava.

Tržišno natjecanje je nastupilo kada su prava bila na licitaciji, svatko se mogao prijaviti i kupiti prava. Lijepo se pokazalo kako tržište funkcionira kada je kreator (tko je uopće znao za tu firmu do tada) kupio prava za F1 (ako se ne varam na kredit) i onda prava za retransmisiju prodao HT-u i Bnet-u.
      Zašto i ostali nisu odlučili biti pravi poduzetnici i riskirati pa uzeti krediti i napraviti najbolji bid?

Osim toga model je sasvim uobičajan: vlasnik prava određuje pravila i raspisuje natječaj te odabire kupca na osnovu definiranih kriterija. Možda tu treba tražiti izvor problema: zašto prava nisu jednostavno poklonili!?
    • stipo80 wrote:

Carrick wrote:

Oni si to možda mogu priuštit ali imat uslugu koja nenosi profit nije baš neki pametan plan. Bolje bi bilo taj novac ulagat u ifnrastrukturu inače ćemo još 100 godina bit na 4mb/s. :)

Jasno da je krajnji cilj profit, htio sam reći, HT si može dopustiti produženi period čekanja na taj profit, dok mnogi drugi ne mogu, oni će ili odmah tražiti zaradu ili će brzo propasti, to smo i viđali.
    • To sve štima, samo kažem, svi su po malo u pravu. :)

Kao što i u telefoniji postoji HAKOM koji isto spriječava neko divljanje cijena (ili uništavanje konkurencije preniskim cijenama), tako bi po meni trenala postojati neka agencija (vjerojatno je to ta koja je navedena) koja bi trebala omogućiti tržišno natjecanje oko televizija. Nitko ne očekuje da HT kupi tv prava pa ih pokloni konkurenciji (tj da Arene ostalima). HTu se prigovara što Arene neda ostalima bez obzira koliko love ponudili. Kako je SK Prime uz veću cijenu ipak došao u MAXtv? Mogle bi se i Arene prodavati ostalima i tako zaraditi. Ovako se to sve opet lomi preko leđa gledatelja, ako netko želi gledati Serie A, ona mora uzeti MAX. Sve ostale platforme imaju šaroliku ponudu paketa, cijena, itd, ali sve imaju jednake programe (uglavnom). Jedino Max već godinama odskače sa Arenama.

Kažem, možda griješim, ali tako mi to izgleda ;)

EDIT: Slažem se, ne vidim tu nešto nelegalno, samo je ipak malo jači monopol. ;)