Panasonic media server

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Panasonic media server

Panasonic telke imaju integrirani media player za streaming preko mreže . Ali da bi to radilo
      na računalu treba imati instaliran media server , osim za windowse 7 ako sam dobro shvatio .
      Eto pošto imam na računalu xp , onda mi treba taj media server . Panasonic preporuča
      Twonky Media Server 6.0 sa kojim navodno radi najbolje . Eto taj sam ja skinuo i instalirao ,
      ali problem je što je to samo trail period od 30 dana , jer software nije besplatan nego košta
      39 dolara ili eura nemam pojma . Uglavnom stvar funkcionira dobro jedino mi je subtitl malo
      presitan i ne prikazuje dobro hrvatska slova ( nisam uspio pronaći da se to može podešavati )
      valjda zato što je trail . Pitanje je dali možda ima neki drugi media server software koji bi isto dobro
      ili bolje radio sa panasonic telkom , a da je free .
      Mislim nisam tolko škrt koliko mi se neda to kupovat i plaćat preko interneta .
    • Daj mi molim te reci dali si imao problema pri detekciji TV-a?
      Ja to već 4 dana pokušavam posložiti bezuspješno. Server mi neće pronaći Tv.
      Panasonic G30 je tv.
      Što se tiče software-a probaj Serviio media sever te PS3 media server. Taj je od Play Station-a. Taj je navodno najbolji, ali meni niti jedan neće. Dobar je i Mezzmo ali taj nije besplatan. Ova prva dva su besplatni. Uglavnom niti Twonky mi ne radi. Neće pronaći Tv.
      A tv može bez problema na net. Gledam Youtube preko Tv-a. Kad pingam IP adresu od TV-a s PC-a sve uredno radi. Paketi se ne gube. Znači PC može komunicirati s TV-om, ali server ga ne vidi.
      Ako netko zna u čemu je problem bio bih mu zahvalan.
      Koristim Win7 Ultimate 64 bit.
    • Ico wrote:

Panasonic telke imaju integrirani media player za streaming preko mreže . Ali da bi to radilo
      na računalu treba imati instaliran media server , osim za windowse 7 ako sam dobro shvatio .
      Eto pošto imam na računalu xp , onda mi treba taj media server .

Krivo si shvatio, svaki windowsi (čak i win98 ) mogu biti media server, uvjet je da imaš na kompu instaliran Windows Media Player 11 ili noviji. Za to ides u tools -> options -> library -> configure sharing i tamo ukljucis server

Inače WMP ti nebi preporucio kao media server jer je prilicno jadan po opcijama (npr ne rade titlovi) nego za media server na komp instaliraj (besplatni) PS3 media server.

Da ne duljim ovdje imas detaljne upute kako PS3 media server instalirati i podesiti da radi na panasonic televizorima hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=3343
    • Pa evo odgovora za izzy 007 . Kod mene nije bilo nikakvog problema sa detekcijom servera . Iako ne kužim kako misliš
      da " Server nije mogao pronaći tv . " Mislim da telka mora pronaći tvoj server a ne obrnuto .
      Moja telka je model E 30 i ima pod Viega Tools opcijama media player. Kad uključiš taj media player on
      automatski pretraži mrežu i nađe ako ima kakav media server na mreži ili ako ih ima više napravi listu .
      Ti onda smo odabereš koji od njih ti treba i to je to , kod mene je proradilo odmah .
      Neznam kak je na tvojoj telki . A što se tiče PS3 media servera njega već imam jer imam i plejku 3 ,
      ali nisam znao da može radit sa panasonic telkom . Moram proučit što piše na ovom linku koji je dao kolega
      Andrija , jer mi telka ne vidi taj server iako je na istoj mreži .
    • Koliko vidim ti imaš Windowse 7 64 bit . Možda bi tu mogao biti neki problem .
      Jesi instalirao verziju servera za 64 bit .
      Osim toga meni u uputstvima za telku piše da sa Win 7 može radit bez ikakvog servera.
      Možda na Win 7 treba podesit kakve druge opcije u svezi firewala da ne blokira .
      Jesi probao u WMP 11 podesit ove opcije za server možda će ti radit kao što reče kolega Andrija .
      Imaš li kakvo drugo računalo probaj njega povezat u mrežu pa isprobat .
    • Ne pomaže niti to. Zašto si pod force port stavio 55001, kad su portovi 5001 i 1900? Vidim da forsaš IP od routera, ali meni niti to ne pomaže.
      Sad sam se putem bežične mreže povezao mobitelom na router. I PS3 media server ga uredno vidi kao i Windows Media Player.
      Ali TV-a nigdje. Kad s PC-a pingam IP adresu koju sam dodijelio TV-u, uredno ga vidi, znači ne gube se paketi.
      Ili je do routera ili DLNA na TV-u ne radi kako treba. Ostao sam bez ideja što napraviti
    • izzy007 wrote:

Dali ti prvo odeš pod Viera TOOLS pa u media server od tv-a, pa tek onda pokreneš na PC-u server, ili je samo bitno da je Tv upaljen, a nakon toga pokreneš server na PC-u?

Ako media server na PC-u nije pokrenut kako će se panasonic spojiti na njega? Znaci upališ PC i pokrenes PS3 media server a kad upališ Panasonic onda će PS3 automatski detektirati klijenta koji se želi spojiti na njega

Inače najsigurnije ti je ovako:
      - upali Panasonic
      - pokreni PS3 media server na PC-u i pogledaj u main panelu dali je panasonic prepoznat kao media renderer (ako nije prepoznat imaš grešku u PS3 MS setinzima)
      - ako je prepoznat možeš ući u viera tools i pokrenut media serever na panasonicu

P.S. Dali si sa onog linka koji sam ti dao gore u postu br. 3 skinuo panasonic.conf i ubacio ga u C:\Program Files\PS3 Media Server\renderers folder ?
    • Meni Twonky 6.0 radi njabolje sve vrti bez problema ( ali je trail ) , PS3 media server mi nešto šteka , mislim da je to možda
      do računala jer je instaliran na slabijem računalu . Probao sam na tom drugom računalu Twonky 4.44 koji isto radi super
      i ne šteka to je neka cracnuta verzuja i sve bi bilo pet , ali uopće ne vidi subtitlove nikakve . Valjda nema uopće podršku
      za subtitlove . Inače kako koji pokrenem tako se uredno pojavi na Panasonicovoj listi servera .
      Ali eto ni jedan mi nije sve pet . Imam još jedno pitanje kako stavit više subtitlova za isti film da ih media player vidi .
      Jer da bi ih vidio moraju biti u istom folderu i zvati se točno isto kao i film , ali kako onda staviti još jedan titl kad se
      nemogu dva jednako zvati i biti u istom folderu , npr ako hoću imati hrvatski i engleski , neznam koja je tu kvaka .
    • Andrija M wrote:

izzy007 wrote:

Dali ti prvo odeš pod Viera TOOLS pa u media server od tv-a, pa tek onda pokreneš na PC-u server, ili je samo bitno da je Tv upaljen, a nakon toga pokreneš server na PC-u?

Ako media server na PC-u nije pokrenut kako će se panasonic spojiti na njega? Znaci upališ PC i pokrenes PS3 media server a kad upališ Panasonic onda će PS3 automatski detektirati klijenta koji se želi spojiti na njega

Inače najsigurnije ti je ovako:
      - upali Panasonic
      - pokreni PS3 media server na PC-u i pogledaj u main panelu dali je panasonic prepoznat kao media renderer (ako nije prepoznat imaš grešku u PS3 MS setinzima)
      - ako je prepoznat možeš ući u viera tools i pokrenut media serever na panasonicu

P.S. Dali si sa onog linka koji sam ti dao gore u postu br. 3 skinuo panasonic.conf i ubacio ga u C:\Program Files\PS3 Media Server\renderers folder ?

Na forum ne mogu niakko objaviti post s mobitela. Nije vidljiv.

Uglavnom, znam da media server mora biti pokrenut. To i napravim. Prvo pokrenem PS3 media server. Tv je ionako stalno upaljen :D .

PS3 server prepozna WMP i u WMP-u imam opciju da radim stream sa servera, imam i opciju da radim stream sa mobitelakoji sam preko wirelesa povezao sa ruterom, ali TV-a nigdje nema.

Conf file sam već od prije imao ubačen. Sad u tom folderu od PS3 servera gdje su conf fajlovi imam onaj defaultni Panasonic.conf i imam ovaj koji si ti okačio ali sam ga ja skinuo s drugog foruma, onog koji si tamo linakao, a fajl se zove nešto kao Panasonic_g20.conf.

E sad da možda nije u tome problem. Sad znači imam dva fajla u tom folderu. Dali možda ja trebam onaj prvi izbrisati, a ovaj s foruma preimenovati u Panasonic.conf jer je on okačen pod drugim imenom?

Kako je kod tebe spremljen u folder? Kao panasonic.conf ili kao panasonic_g20.conf?

Samo još to nisam testirao. A danas niti ne stignem više.

Uglavnom sad imam oba fajla, s tim da je ovaj prerađeni pod drugim imenom, Panasonic_g20.conf, ali svejedno i dalje na radi. Server cijelo vrijeme vidi samo IP od PC-a.

@Ico

Twonky mi isto ne vidi ništa, a navodno Panasonic surađuje upravo s njima i taj bi trebao biti najbolji.

Navodno je Panasonic uz neke televizore (mislim da se radilo o V10 modelima) dijelio i Serial ključeve tako da se moglo taj proizvod registrirati i koristiti.

Probat ću kontaktirati Panasonic Hrvatska i pitati dali to još uvijek vrijedi i za ovogodišnje modele ili je to samo za top modela tipa VT30.
    • Andrija M wrote:

Nije to IP od routera, to je IP od kompa na kojem se PS3 ms vrti. Možda ti je to greška ?

KAd forsam IP od PC-a tad mi prepozna WindowsMediaPlayer kao renderer, kad probam forsat IP od TV-a kaže da me nože povezati ili tako nešto, znači dobijem grešku koju pročitam u logu od servera, kad probam forsat IP od routera, isto dobijem grešku.

Ne vjerujem da je u tome problem. Prije bih rekao da je nešto s Routerom.

Probat ću još doma donijeti laptop s WinXp na njemu, te povezati s routerom i instalirati server pa ću vidjeti hoće li biti išta bolje.
    • Ico wrote:

Meni Twonky 6.0 radi njabolje sve vrti bez problema ( ali je trail ) , PS3 media server mi nešto šteka , mislim da je to možda
      do računala jer je instaliran na slabijem računalu

Da, PS3MS zahtjeva izrazito jako racunalo. Inace imas odnedavno Twonky 7.x za koji ne treba licence key i koji je (pod nekim uvjetima) free software

This is a special version of TwonkyServer that was created for our myTwonky portal. It does not require a license key but does require that you log-in to the portal page every 24 hours.

Opis je ovdje twonkyforum.com/viewtopic.php?f=2&t=10308 a skida se ovdje my.twonky.com/resources/upfiles/TwonkySetup-7.0_Win.exe
    • jel zna netko na koji format formartirat hdd ili usb da bi snimio panasonic tv (-p42gt30e)??jer nikako da mi formartira ,,hvala

posto je tema panasonik media player pitam ako ne odgovara ovdje sorry ako moze netko na pm slati ,,hvala unaprijed
      dm8000.hdd
      vu+duo2 hdd
      dm7020hd
      ci+max tv ci+digitalalbania full
      panasonic-p42gt30e[size=14][/size]
      zabava do yaya.......
    • spartakus wrote:

posto je tema panasonik media player pitam ako ne odgovara ovdje sorry ako moze netko na pm slati ,,hvala unaprijed
      Probaj u exFAT. Ali mislim da ne trebaš mijenjati iz NTFS-a.
      Ja imam externi disk od 500GB, Sasmung S2 portable, USB 3.0 i formatiran je u NTFS-u, samo ga priključim u USB port i tv ga prepozna bez ikakvih komplikacija.
      Moraš znati da ono što snimiš na svom tv-u možeš samo na njemu gledati. Taj materijal ne može biti reproduciran nigdje osim na TV-u na kojemu si snimio. To je nekakava zaštita od piratstva.

Koju software verziju imaš u TV-u? Jesi li radio update software-a?
      Zadnja verzija software-a donosi i poboljšanja u media centru. Tako sam bar ja negdje pročitao.
      Jer neke recenzije su govorile da serija 30 ne čita ništo što nije u exFAT-u, ali to nije istina. Čita bez problema i NTFS.
      Ali sam ja prvo napravio update software-a kad sam donio Tv kući iz trgovine, pa tek onda išao tstirati USB i ostale stvari.