Novi skin "Remember Me HD" by: DDR

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• dvlajkovic wrote:

kolega, ako dozvoljavaš, jedan dobronamjeran remark..
      termin Information nema plural u eng. jeziku, pa bi trebao izvršit korekciju i obrisat ono "s" na kraju :thumbup:

Ma nema sta tu kole da se ne dozvoli, dapace svaka sugestija je dobro dosla, sad posto panel nosi naziv: naski: informacija, Ita: informazioni i engleski po svim prevodima
      mi daje prevod, te ga i ja u puslu non stop koristim, kao sto i dobijam uzvratnu informaciju od stane klijenata, a to je: INFORMATIONS.
      Jos cu se detaljnije raspitat o samom znacenju rijeci, pa ce svi imati odovor. Ponavljam panel nosi naziv, imformacije a ne informacija....

Pozdrav...;)

• Daconi75 wrote:

mi daje prevod, te ga i ja u puslu non stop koristim, kao sto i dobijam uzvratnu informaciju od stane klijenata, a to je: INFORMATIONS.
      Jos cu se detaljnije raspitat o samom znacenju rijeci, pa ce svi imati odovor. Ponavljam panel nosi naziv, imformacije a ne informacija....
      Dobro ti je rekao kolega dvlajkovic.
      Information nema mnozinu i samim tim ne mozes dodati -s na kraju.
      Medjutim, vecina ljudi to ne zna pa se cesto cuje informations.
      Ako hoces da kazes 2, 3 informacije, onda kazes two, three pieces of information.
      Digi SR
      Tivùsat
      TNT SAT
      Zgemma H7S
    • Jao o cemu se ovdje raspravlja, pa jel ovo jezicko-gramaqticka sekcija Engleskog jezika ili ?! :)
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Evo da se agonija ne nastavlja, ispravno je napisati: INFORMATION, posto neke rijeci kod nas nemaju mnozinu, dok oni imaju, sto je u slucaju rijec: " vatra ".
      Uglavnom sam se raspitao i bas je ispravno bez S, i jedini problem kod nes je nismo englezi i nije nam materinji jezik...;)

Hvala kolega @dvlajko...

P.S. Mali znak paznje za pomoc koju uvijek pruzas..;)

@SVE, ubacena je i druga varijanta prikaza extra info bar-a, i sad ostaje da se vidi koja vise odgovara, a mozda i obe budu u opricaju, a mozda ni jedna..:)
      Vidjet cemo sta ce ispast na kraju...;)

Pozdrav...;)

The post was edited 3 times, last by Daconi75 ().

• Ova varijanta sa 1 OSD trakom je zaista prelijepa !
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • hispasat wrote:

okvir sata naparvi transparentno...ako postoji mogucnost

Ma nema sta se ne moze uraditi, mada to sto si spomenuo i ne izgleda mi bas fino, samo iz jednog prostog razloga, posto se dosta forma gubi kod kovertiranja istog u 256 boja,
      to ipak kao i sama enigma unista dosta tih malih detalja do kojih se mora vodit racuna, jbg

Evo i prikaz, da ne mislis da nisam uradio, ideja je ok, ali bi moralo da se malo drugacije uradi s nekakvim efektom blage folije koja bi imala transparentni okvir, te samim tim davala prozirnost za gledanje istog

The post was edited 1 time, last by Daconi75: Fail pokazan za primjer, pa se sad maknuo ().

• dzoni wrote:

Jao o cemu se ovdje raspravlja, pa jel ovo jezicko-gramaqticka sekcija Engleskog jezika ili ?! :)

Daconi ce staviti svoje ime ispod uratka, pa da ne okrecu ljudi ocima. Nek bude savrseno, kad vec dobro izgleda...

Iz naziva se dade zakljuciti da je skin namijenjen ME receiverima. Oce li raditi i na Premium modelima ili ces izbaciti posebni REMEMBER Premium skin?

The post was edited 1 time, last by NenadX ().

• NenadX wrote:

dzoni wrote:

Jao o cemu se ovdje raspravlja, pa jel ovo jezicko-gramaqticka sekcija Engleskog jezika ili ?! :)

Daconi ce staviti svoje ime ispod uratka, pa da ne okrecu ljudi ocima. Nek bude savrseno, kad vec dobro izgleda...

Iz naziva se dade zakljuciti da je skin namijenjen ME receiverima. Oce li raditi i na Premium modelima ili ces izbaciti posebni REMEMBER Premium skin?

Nenade dragi, logicno je da ce i za preostale modele da ide, ali je ta(o)cno da ce ici kao skin_default za nove modele, sto ne znaci da nece i na stare.
      Ime je prvenstveno uklopljeno na model koji je dostupan, te je samo dodata rima i autenticnost na osnovu istog.
      Znaci i za Premium model koji trenutno imas, ovaj skin ce imati isti naziv, s tim da cu vam ja svima uradit unutrasnjo prikazivanje na plocicama, gdje ce biti za sve modele,
      ili bolje reci korisici ce moci dodatno da izaberu plocicu i stave je unutar skina, a da im se u meniju prikazuju na osnovu modela koji posjeduju...

Pozdrav...;)

The post was edited 2 times, last by Daconi75 ().

• Neka ga RTi stavi u skin update, pa i dodatni moduli da se dodaju preko update modula.

Nije nama problem kroz terminal, ali za krajnje korisnike je bolje ako se moze instalacija obaviti daljinskim.

Super ti je ovaj skin, mozda da bude na biranje analogni ili digitalni sat? U sljedecoj verziji, netreba sve odma. Ovaj bi mogao biti malo duze u upotrebi...

E da, jedna napomena. Daj postavi cirkularno listanje kroz menije (Da mozes sa prvoga na zadnji pritiskom na strelicu gore i obrnuto).
    • Skin je naglasen da ide u default, ako si mislio za ostale modele, to ipak oni nek odluce, za plocice u panelu bi moglo da ide na upload jer je tako lakse i pocetnicima.
      Sto se tice izmjena i ostalog, tu kako je, tako ce i biti, s tim da uvijek postoje dodatne izmjene u ikonama i malim update gdje ce te isti moci da uploadujete kroz RTi panel.
      Sto se tice snimanja i prekazivanja istog kamerom, vec sam rekao da nemam vremena da budem i kamerman, sto ne znaci da netko od mojih beta testera to nece uradit..;)

Evo i konacnih plocica i picona koji ce ici kao dodatak skinu....;)

Pozdrav..;)

The post was edited 1 time, last by Daconi75 ().

• Evo jos jednog noviteta u OSD-u, naime rijec je o piconima koje vecina nas koriste, tako da sad isti koje posjedujemo, mogu da se prikazuju u punoj velicini.
      Naime standardna verzija koju ja cu u buduce radit je 130x80 a svi sad koji se koriste pored ovih su u: 100x60, te isti se automatski vrse i obavljaju scaling obicnog picona u:
      130x80, sto mozete da vidite na ovoj slici ispod zajedno s pozivanjem informacija: dolby, widescreen, itd. u 1.OSD...;)

Pozdrav...;)

• Evo i jedno malo objasnjenje za " Remenber Me " skin koji je upravo zavrsen i nazalost moram da vam dam i ovu posljednju informaciju vezano za isti a to je:
      Skin NECE ICI POD KAPOM rti jer je doslo do prekida odnosa s istim, tako da je ovo i ujedno obavjestenje i napustanje projekta za navedeni tim...

P.S. za dodjelu istog i koga ce zastupat, ubrzo slijedi odgovor, dok Red Heat ide za sve modele koje zastupa SIF tim.

Pozdrav..;)

Daconi

• To je sad dobro pitanje, jer kako vidim vec po pozivima ostalih timova , moguce je da ce ici za clanove Azbox-a ali opet stoji upit oko istog, jer kako sam i prije spomenuo, za isti je zainteresovana druga kompanija koja hoce da ga koristi za svoje modele.
      Doduse isti je vec u opticaju za Azbox modele ali samo private koji koriste moji vjerni prijatelji, jer kako sam naveo upit je druga kompanija koja hoce da preuzme.
      Uglavnom cu vas obavjestit u vezi upita koji je upucen...

Pozdrav..;)

Daconi

• Steta je da timovi gube dobre graficare...svi bi izgleda mnogo toga a za uzvrat nista en daju, sto se kaze ni postovanje !

VU+DUO i td
    • Mate svi me znate wrote:

Daconi75 wrote:

jer kako sam naveo upit je druga kompanija koja hoce da preuzme.

Štoooooooooooooooo, pukla ljubav :rolleyes: jel to znaći da nisi više zadnje slovo i da ti telesat nije više iza leđa :D sad ću ja ispast kriv što si slovo D stavio na jeheno mjesto :D

Ma kaki, ne sikiraj se ti nista, niti tebe ima bilo tko da kritikuje. Uostalom ako je ovo hobi kako je najavljeno s njihove strane van Opensatove strukture, onda je to sve dopusteno i tako treba da svi imaju pristup, jer svaka sugestija koja ima dobru namjeru moze da posluzi, a ako su druge stvari u pitanju onda nek se na meni lomi, kao sto se i u ovom slucaju pokazalo. S toga opusteno kole...;)