Elta kabel BL

• Moze li neko da mi nakaci "update" listu kanala za obicnu analognu kablovsku (za Banja Luku) ? Hvala
      Gledao sam na sajtu elta kabel ali nisam nasao.
      Za sat/dva idem kod rodbine tamo, pa da znam sta me ceka... :)
      DM 800 HD; Ferrari Simcard; Image: OpenPLI-E2-2.1 88F;
      Skin: Default ; Tanjir:1.4m ; Motor: SuperPowerJack18 + Positioner; LNB: Inverto Black Ultra HG
    • Na njihovim računima piše da u ponudi imaju 130 digitalnih kanala ali u stvarnoj ponudi imaju samo 102 kanala. Par puta sam ih zvao i uvijek kazu da će uskoro proširiti programsku šemu i tako već tri mjeseca. Eto koliko su ozbiljni i vode računa o pretplatnicima. I naravno svi plaćaju istu pretplatu, i oni koji imaju 136 kanal i oni sa 102 kanala u digitalnoj ponudi kao i pretplatnici sa SD kanalima.
      DM500S
      DM500HD
      Triax 88 Multifeed
    • Nova usluga Elta-Kabela: OPTIČKI INTERNET U VAŠEM DOMU

Kompanija Elta-Kabel predstavila je danas u Banjaluci novu uslugu "Optički internet u vašem domu". Radi se o ultra brzom internetu, a Elta-Kabel je prva firma koja ovu uslugu može omogućiti za čak 40 000 domaćinstava.

"Elta-Kabel će sa ovim postati predvodnik razvoja internet tehnologije , ne samo u Republici Srpkoj nego u cijeloj Bosni i Hercegovini", kazao je Mladen Srdić, menadžer prodaje Elta-Kabela.

On je dodao da sam optički intenet nije novina jer se takva usluga već nudi pravnim licima. Međutim, sada je ultra brzi internet u ponudi i za fizička lica.

"Trebalo je dobrih godinu dana, da oformimo preduslove za ultra brzi internet . Da bi to bilo moguće morali smo da imamo optičke kablove. Mi smo ih postavili od Novog Grada do Zvornika, tako da sada imamo vlastitu optičku infrastrukturu dužine od oko 400 km , i dodatnih 600 km imamo infrastrukture po zgradama. Cilj nam je za nekih 12 mjeseci realizujemo blizu 1000 km nove infrastrukture optičkih kablova", kazao je Aco Kabanica, vlasnik kompanije Elta-Kabel.

Podsjetimo da je od svih tehnologija za prenos podataka, internet putem optičke mreže višestruko najbolji. Simetričan kapacitet, velike brzine, visok stepen pouzdanosti u radu su prednosti ovakvog povezivanja na internet.
    • juče sam sreo momke iz Elta kabela na terenu.kada upitaš za zonu dostupnosti svi klimaju glavom...podnesi zahtjev pa će mo vidjeti...zvuči fantastično ,dok se lično ne uvjerim ne vjerujem .inače su naši provajderi ,čast izuzecima,skloni bombastičnim najavama.u svakom slučaju ako bude tako kako je u najavi svakako da će mo pohvaliti uslugu i provajdera.uglavnom nikad ili veoma rijetko se dobije to što se plati i što piše na papiru.vidjećemo,možda se vremena mijenjaju ,možda i ja pretjerujem.u BiH su cijene generalno naduvane u odnosu na ostali "normalan" svijet.daj bože da bude stvarno tako kao što je najavljeno...
      svaka promjena na bolje je ,u svakom slučaju,dobrodošla.volio bih čuti pozitivne komentare-istog momenta podnosim zahtjev za uslugu.pozdrav @aco83

P.S. priključna taksa za navedeni internet iznosi 70 KM

VU+DUO2
      DM 500HD +USB
      DM 500HD V2
      DM 500S
      LACIE D-NEXT QUADRA2 2TB
      GIBERTINI+INVERTO BLACK +MOTOR
      PANASONIC 50GT30E
      ONKYO TX NR 616 BOWERS&WILKINS M1+ASW610 SUB
      SAMSUNG ATIV BOOK 6

The post was edited 2 times, last by vidoviti shaban ().

• Nisam dugo pisao na ovom forumu. Ja nažalost imam kod kuće Eltu. Totalno sam nezadovoljna kvalitetom signala. Sve mi se slike kockaju. Kad hoću nešto da vidim moram da prebacim na satelitsku antenu. Tražio sam da mi dignu nivo signala, makar dva decibela, ali kažu, da kad povećaju signal meni, na devetom spratu, na prizemlju nema signala. I još u mom neboderu u centru grada se nalazi njihov distribucioni centar.

Telefon je posebna priča, Moram svaki dan da resetujem modem da bi telefon radio. Nisu stručni ni da naprave postavke modema. Kad ih zovnem da kažem da telefon ne radi kažu mi da resetujem modem. Pa bio sam na Mtelu pedeset godina i nisam ništa morao resetovati.

Pošto radim u državnoj televiziji RTRS, uskoro ću da napravim emisiju o kvaliteti signala Elte.
    • Na žalost nisi jedini koji je nezadovoljan uslugom elta kabel-a(znam barem 20. ljudi koji su mi ispričali istu priču),ali vjeruj,ni kod drugih operatera situacija nije baš najsjajnija.Čini mi se da Blicnet pokušava da nivo usluga digne na viši nivo(imam internet na dvije lokacije) iako ni njima to ne polazi baš uvijek za rukom.Mtel je posebna priča,tu bi se moglo na široko i na dugačko danima pričati.Nema druge nego javno i bez stida pričati o tome.O cijenama usluga ne bih trošio riječi,znamo da plaćamo najviše cijene u regionu.Zašto je onda problem da za svoje pare dobijemo kvalitetnu uslugu,na to pitanje teško da će mo i dobiti odgovor.
      pozdrav

VU+DUO2
      VU+ZERO
      DM 500HD V2
      DM 500S
      LACIE D-NEXT QUADRA2 2TB
      GIBERTINI+INVERTO BLACK +MOTOR
      PANASONIC 50GT30E
      ONKYO TX NR 616 BOWERS&WILKINS M1+ASW610 SUB
      SAMSUNG ATIV BOOK 6