DynDns

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• jel itko zna kolko je dozvoljeno imati otvoreno dns adresa na dyndns besplatno, ja sam iz određenog razloga morao otvoriti još jedan DNS na isti ruter,
      vidim po njima da više nesmijem ali neznam jel kažnjivo ako vide da ide na istu ip adresu?

znam da sam čitao da su ljudima iz nekih razloga ugasili račun na 3 dana, ne sječam se više zašto,
      pa da se to meni ne dogodi.

recimo na no-ip sa imao 2 besplatna bez problema na istu ip, je da se bave istim poslom ali možda su pravila drugačija?

jer da bar opomenu daju ili pošalju mail,nije dozvoljeno, ali tko će ga znati
      navodno se dešavalo gašenje bez upozorenja,nakon par dana bi ponovo upalili i onda ste mogli riješiti problem.
      čim je badava odmah su bahati pa što onda dozvoljavaju???

hvala :)
    • Za free naloge 1 dyndns host. Ako ti treba vise uplati 20 $ i miran si, a dobijas 25 hostova ako me dobro pamcenje sluzi. Ugasiti smiju ukoliko krsis uslove koristenja bez opomene i to je lijepo naglaseno u terms of use policy ( da to je ona kucica koju oznacimo i nikad ne procitamo sta u stvari tamo pise, jer to nas ne interesuje i ne odmosi se na nas. Kao da smo iz paralelnog svemira )

Kada ti ugase nalog mozes ga reaktivirati, ako platis i uzmes premium account.
      Pozdrav, pb.
    • @ PB

ali pazi oni su mi dozvolili da dodam još jedan FREE DNS, tek sad nemogu više i moram kupiti pro ako bih htio dalje.
      zašto misliš onda da je samo jedan dozvoljen? a meni su prošla 2?
      sad mi više nedaju,kad sam dodavao ovaj pisalo je imate još jedan free, sad više nemam.nema više opcija kao do danas dodaj još jedan,
      to je sad popunjeno i mogu samo na pro verziju.
      mene samo mući zato što je ista ip adresa, pa da mi zbog tog ne stvaraju probleme.
      nisam ni gledao jel primaju paypal? ili baš mora kartično,ne volim stavljati brojeve kartica direktno na net.
      pa valjda su toliko napredni da koriste obični paypal?

hvala

The post was edited 1 time, last by rocky123 ().

• dspacek wrote:

Ja sam jučer dodao još jednu adresu uz postojeću. Valjda neće biti problema s tim.

sad se služiš mojim trikovima,recimo da smo za 50 eura kvit :D
      poslaču ti broj računa na PM 8o

jesi stavio na isti ruter i ista ip adresa ili neka druga ip?

vrlo je nezgodno kad te blokiraju,neznam dal dok traje blokada možeš platiti,
      to mi se dogodilo jednom poznatom davno koji živi u Njemačkoj, dao bi taj tren 30 eura da ga odblokaju,
      ali očito nije mogao. ne sječam se razloga točno ali nešto slično. ;)
    • Dva hosta moze na dyndns imam 2kom po 2. Ranije je moglo 5. Ali ta 2 mogu samo na razlicit ip. Probao sam se reg kao free sa drugog maila na no-ip ali nesto ne daju da li trenutno ne radi il su me blok posto stari nisam obnavljao. Za 2 dm-a primer dobro je imati 1 no-ip i 1 dyndns. 1 u ruter 1 u dm inadyn. Da i na dyndns ip mora da se promeni 1x u toku 30 dana da bi ostao aktivan

The post was edited 1 time, last by master-serbia ().

• pa ja nemam statičnu ip,zato imam dyndns, kad mi se ip promjeni da oni to rješavaju.
      ova kombinacija je inače dobra,jedan na dyndns a drugi na no-ip i u dream na inadyn,
      ali ja nemam koristi od toga kad mi je server na kompu, da je na dreamu onda da, jedna u ruter a jedna u dream.
      prvo sam i pokušao sa dyndns i no-ip samo na ruteru, ali postavke rutera mi dozvoljavaju samo isti ,na dyndns mi je update prošao a na no-ip nije,jer nemam gdje upisati
      podatke sa no-ip, ovako samo stavim novu dyndny adresu u ruter i pošto je ista ip odradi update za oboje.
      da sam radio za drugi ip a dyndns, uopče neznam dali bi uspjelo,
      vjerujem da bi ako nebi morao dodavati novi pass user za novu dyndns adresu,znači ako bi update išao po starim postavkama.
      neznam više kako ide kad navratim jednom u 2 god i ne čitam ta pravila, em su mi dosta smotana,kolko stvari nude.

za sad mi još radi ali sve razmišljam da im platim tih 30 eura,valjda mi onda neče blokirati ako je isti ip?
    • dyndns

win

Source Code

1. http://dyn.com/support/clients/windows/

linux

Source Code

1. http://dyn.com/support/clients/linux/

no-ip

Source Code

1. http://www.no-ip.com/support/guides/update_clients/setup_windows_update_client.html

The post was edited 2 times, last by master-serbia ().

• Nisi morao uopste. Sve ide preko jednog hosta.
      U ruteru ti je primer nesto.dyndns.org

Ti za drugi dreambox server potrebno je samo umesto porta 12000 koji si otvorio u ruteru i koji ti je primer na prvim serveru
      u ruteru otvoris port za drugi server primer = 13000

i 1 host ce ti prati oba servera iz rutera. I ne samo to mozes 10 servera tako napraviti.
      i dyndns ti nece biti blokiran. Jer dyndns prati samo ip a ti otvaranjem portova za svaki server drugog dobijas
      da host ostaje isti a vise servera.

Provereno radi bez problema. Imam server na dm a otvorio sam preko drugog porta na komp sa andlinux i sve je tip-top
    • rocky123 wrote:

dspacek wrote:

Ja sam jučer dodao još jednu adresu uz postojeću. Valjda neće biti problema s tim.

sad se služiš mojim trikovima,recimo da smo za 50 eura kvit :D
      poslaču ti broj računa na PM 8o

jesi stavio na isti ruter i ista ip adresa ili neka druga ip?

vrlo je nezgodno kad te blokiraju,neznam dal dok traje blokada možeš platiti,
      to mi se dogodilo jednom poznatom davno koji živi u Njemačkoj, dao bi taj tren 30 eura da ga odblokaju,
      ali očito nije mogao. ne sječam se razloga točno ali nešto slično. ;)

Na ruteru je samo jedna Dns upisana a na Dns stranici su obje i za sada nema problema. Update kad napravi ova na ruteru napravi i ona druga. Pozdrav
      VU+Uno 4K SE
      HRT
    • dspacek wrote:

Na ruteru je samo jedna Dns upisana a na Dns stranici su obje i za sada nema problema. Update kad napravi ova na ruteru napravi i ona druga. Pozdrav

Stvar je zaposliti sa 2 servera ili slicno ta dva hosta pa videti ima li problema.
      Jer koliko mi se cini onda bi dva hosta vuklo sa 1 ip i tu bi bio problem.

Dok resenje sa drugim portom koji sam naveo je bolja varijanta.

Ta varijanta ako radi dobra je ako radi 1 otvoren nalog 2 hosta i onda
      1 na 1 ip a drugi na drugu. Mada sumnjam da onda ne bi blokirali.
    • Ovako zanima me pošto na jednom free account imam jedan host koji mi radi već godinama i adresa je upisana u ruteru hoće li me blokirati ako drugi host kojeg sam imao pravo još otvoriti ubacim u dreambox i radim update preko inadyn-a?Inaće ćemu bi onda koristio taj drugi host ako mi je bilo dozvoljeno da još i njega otvorim ako ga ne mogu koristiti na istoj IP adresi i otvorena 2 porta u ruteru npr. 12000 i 14000?
      Pokušao sam sa jednim no-ip hostom da radi preko inadyna u boxu ali neće da ga updejta nikako iz meni nepoznatog razloga a na njihovoj stranici i moj account je kao sve u redu i tamo je updejtano međutim u inadynu na 3 box ne prolazi updejt već mi stalno izbacuje ovu grešku pa bi onda koristio 2 hosta preko dyndns-a:

Content-Type: text/plain
      notfqdn
      W: INADYN:DYNDNS SERVER RESPONSE:
      HTTP/1.1 200 OK
      Date: Thu,08 Nov 2012 08:06:35 GMT
      Server:Apache
      X-Update code: x
      Content-Lenght:7
      Connection:close
      Content:Type:text7plain