Spisak radio stanica koje se čuju oko vas

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• E pa stvarno pretjeruju. Kaj je dobio novu frekvenciju i novu odasiljacku lokaciju, puno bolju od prijasnje. Antena Zagreb napusta frekvenciju 97,2 sa lokacije Jastrebarsko i na toj frekvenciji krece Radio Kaj sa vrha Japetic (879 m nadmorske visine). Na losijim tunerima doci ce do smetnji na Totalnom FM-u koji ide na 97 mhz. Vec ga ometa BH Radio 1 sa Vlasica, sad ce jos i Kaj :thumbdown:
    • Zapisnik sa sjednice Vijeca za elektronicke medije odrzane 10.09.2013.

Odgovori Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije
      b) upit za slobodne radijske frekvencije na području grada Zagreba

b) Zainteresiranoj strani – Algebra – dostavit će se odgovor da sukladno odgovoru Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije trenutno nema slobodnih
      međunarodno usklađenih tehničkih parametara za područje grada Zagreba međutim kako je pokrenut postupak usklađivanja po završetku istoga biti će izvješteni.

Izvor: e-mediji.hr/files/sjednice/Zapisnik_49-13_1027.pdf

Ovo je barem treci takav odgovor u ovoj godini. Izgleda da slobodnih medjunarodno uskladjenih frekvencija ima samo za Radio Kaj a ne i za ostale zainteresirane :thumbdown:
    • Kaj, Kaj novu frekvu ima? :D

Zanimljivo, na 97.2 već ide Kaj s Ivanščice. Na nekim područjima doći će do gadnog poklapanja tih frekvencija, to će bit neslušljivo... No ipak mislim za Japetić, to ne bu velikom snagom išlo. Japetić bi mogao služiti za pokrivanje mjesta u brdskim krajima Samoborkog gorja koja su u potpunosti u kotlini, okružena brdima, npr Rude, Smerovišče...
    • Svojevremeno sam slao upite Narodnom radiju glede slabe pokrivenosti zagorja, pa sve skoro do Varaždina prema sjeveru, te Novog marofa prema istoku, međutim odgovor uvijek isti, nema frekve, da bi konačno proradili na 89,4 iz Krapine, gdje im se jako mješa totalni iz Siska. Naravno naš Kaj svakodnevno iskače iz svake druge frekvencije.
      Toshiba led 40L6363dg + Max tv Cicam osnovni extra paket
      Lcd Sony 40W4500 + Opticum 9600 ts PRIMA + Max tv Cicam S
      Crt Sony + Opticum dvb-t F10
      Crt Lg + Infinity ST 2000HD combo
    • Na HAKOM stranici pod radio pretraga, pod lokacija odaberem ZAGREB6 tj Jankomir i pišu dvije KAJ frekvencije. 104.2 i 106.3

S tim da pod 106.3 stoji da je frekvencija uvrštena 2.9.2013. i pod opaskom piše "privremeno 3 mjeseca po čl.91"

Znači li to možda da 2.12.2013. opet šaltaju KAJ sa 106.3 na 104.2 ili?

Što se tiče Narodnog radija njegovi odašiljači u Slavoniji su svugdje dosta slabije snage od Otvorenog. Isto je i za Dalmaciju barem od srednjeg dijela pa do samog juga.

U Istri Narodni ima odašiljač samo u Puli i Bujama dok Pazin i čitava zapadna i istočna obala Istre nemaju signala, dok Otvoreni ide svugdje.
    • b83 wrote:

Na HAKOM stranici pod radio pretraga, pod lokacija odaberem ZAGREB6 tj Jankomir i pišu dvije KAJ frekvencije. 104.2 i 106.3

S tim da pod 106.3 stoji da je frekvencija uvrštena 2.9.2013. i pod opaskom piše "privremeno 3 mjeseca po čl.91"

Što se tiče Narodnog radija njegovi odašiljači u Slavoniji su svugdje dosta slabije snage od Otvorenog. Isto je i za Dalmaciju barem od srednjeg dijela pa do samog juga.

U Istri Narodni ima odašiljač samo u Puli i Bujama dok Pazin i čitava zapadna i istočna obala Istre nemaju signala, dok Otvoreni ide svugdje.

b83 wrote:

Na HAKOM stranici pod radio pretraga, pod lokacija odaberem ZAGREB6 tj Jankomir i pišu dvije KAJ frekvencije. 104.2 i 106.3

ja mislim dar otvreni radio ima veći broj odašiljača na boljim lokacija a narodni sa više manjih odašiljača manjim mijestima npr kod mene kući signal otvorenog loš 106.5 sa brača a narodni također loš labišnica na 103.5,
    • Jedini primer koji imam - to su 2 slaba signala iz Bugarske, programa BNR Horizont. Nisu baš na istoj frekvenciji, nego su udaljeni 0.1 MHz (102.3 i 102.4), ali se dosta manje ometaju nego kada bi ta 2 predajnika emitovala različit program. Takođe u nekim zemljama (npr. Francuska i Italija) postoje mreže predajnika male snage duž autoputeva koje emituju na istoj frekvenciji i verovatno dobro rade.
    • evo lokacija stari grad hvar ovdije sve skoro stanice rade sa dosta smetnja tek na područje između stari grada i jelse je puno bolja po meni otvoreni sa brača i hkr sa bijokova rade sa očito slabom snagom odašiljača čak na mjestima totalni sa frek 93,6(labišnica) ima bolji signal nego 96,8 brač.
      najčišći prijem ima radio split hr2 i radio brač,radio dalmacija se čuje ali sa dosta smetnjih,sa južne strane otoka dominiraju talijani čak nestane signal r dalmacije sa visa 107,3 a tu uleti neki tal radion sa rds.
      narodni sa labišnice 103,5 ali isto sa dosta smetnjih a frekvencija 100,6 ja mislin iz makarske ometa radio mir na100,5. -
    • Bihać
      87,7 Hrvatski radio 1 Lička Plješivica
      88,1 Radio Sljeme Sljeme
      88,4 Radio stari grad Grad Bihać
      88,6 City radio 88,6 Velika Gorica
      88,8 BH Radio 1 Velika Gomila
      89,1 Velika Kladuša Keserović brdo
      89,7 Antena Zg Sljeme
      89,9 Cazin Cazin
      90,5 Hrvatski radio 2 Lička Plješivica
      90,9 Radio Slovenija Sveta Gera
      91,1 Otvoreni radio Moslavačka gora
      91,3 Hrvatski radio 1 Mirkovica
      91,7 Radio Quirinus Moslavačka gora
      92,1 Hrvatski radio 1 Sljeme
      92,3 Radio Bihać Brekovica
      92,7 RTRS Kozara-Lisina
      93,3 Hrvatski radio 2 Mirkovica
      94,3 Hrvatski radio 3 Tusti vrh
      94,7 Radio Bihać Bihać Maskare
      95,3 Bobar radio Kozara-Lisina
      95,5 Radio Koprivnica Kalnik
      95,7 Radio F BiH Velika Gomila
      96,2 Radio USK Brekovica
      96,8 Radio Banovina Petrova Gora
      97,3 Hrvatski radio 1 Psunj
      97,6 Radio Slovenija 2 Val 202 Sveta Gera
      98,1 Radio BIR Bužim Rodostovo
      98,5 Hrvatski radio 2 Sljeme
      98,8 BIR Skokovi
      99,2 Antena Zagreb
      99,7 Hrvatski radio 2 Psunj
      100,3 Hrvatski radio 3 Lička Plješivica
      100,3 Hrvatski radio 3 Lička Plješivica
      101 Radio 101 Sljeme
      101,6 Novi Radio Bihać Maskare
      102 Radio Osjek Psunj
      102,7 Radio Rijeka Mirkovica
      103 Radio Aktual Sveta Gera
      103,5 Hrvatski katolički radio Sljeme
      103,9 Hrvatski katolički radio Psunj
      104,1 Hrvatski katolički radio Lička Plješivica
      104,4 Otvoreni radio Papuk
      105,1 Radio USK Velika Gomila
      105,6 Otvoreni radio Tusti vrh
      106,1 Narodni radio Mirkovica
      106,4 Nes Radio Kozara-Lisina
      106,6 Radio Krka Sveta Gera
      107 Radio Velkaton Pećigrad
      107,4 Radio otvorena mreža Brekovica
      107,8 Mir Međugorje Lička Plješivica
    • NES radio na 99,3 emituje negdje iz Vel. Kladuše, Brekovica mi je skroz blizu (5km), vjerovatno bih ih čuo da idu s te lokacije. Čujem dosta radija u pozadini, a ovo su oni sigurno provjereni.
      Za info auto radio JVC, antena je komad žice. Ako mi se bude dalo stavim neku antenu 5-10db. okrenem prema Ličkojj Plješevici (refleksija), i broj stanica koje primam će se vjerovatno povećati (Bihać je u kotlini pa to teže ide). Inače imam dosta iskustva na ovim poljima nekad sam bio radio amater, te sam na 2 m išao i do Mađarske.
    • Ne znam tko je zaduzen za odasiljacku lokaciju Velika gomila, ali ovo je strahota. Uz BH Radio 1 na 88,8 RDS koder ocitava ovo citiram "SDC2000 - TRDSP4- Version 2.32 (with TMC- CH- TDC)" i to sigurno vec minimalno 2 godine.

Mislim da netko nije procitao uputstva za uporabu :thumbdown:
      www2.rvr.it/MANUALS/usermanuals/M1SDC200010EN.pdf

Sa druge strane Federalni radio na 95,7 ide mono i to bez ikakve RDS identifikacije, a sto je jos gore, odasiljac trokira odnosno jako oscilira u radu pa je jucer navecer svaku minutu nestajalo signala.
    • Je ne znam jel neko iz Dalmacije primijetio "mutan" zvuk sa Otvorenog ferkvenciji 106,50?
      Konkretno ja sam u Splitu i već sam to primjetio prije 3-4 mjeseca ali sam mislio da će se popraviti ali ništa.
      Dakle zvuk je dosta mutan, kao da nije stereo npr. Ista stvar je i u autu
      A kad prebacim na ferkvenciju otvorenog na 99,30, zvuk je kristalan ali problem je u tome sto mi je doma loš signal na toj ferkv, u autu po gradu je odličan.

Ne znam koji im je problem sa tehnikom da je odjednom na toj ferkv 106,50 zvuk postao mutan :/
      ?(
    • Iwoo wrote:

Je ne znam jel neko iz Dalmacije primijetio "mutan" zvuk sa Otvorenog ferkvenciji 106,50?
      Konkretno ja sam u Splitu i već sam to primjetio prije 3-4 mjeseca ali sam mislio da će se popraviti ali ništa.
      A kad prebacim na ferkvenciju otvorenog na 99,30, zvuk je kristalan ali problem je u tome sto mi je doma loš signal na toj ferkv, u autu po gradu je odličan.

Ne znam koji im je problem sa tehnikom da je odjednom na toj ferkv 106,50 zvuk postao mutan :/
      ?(

Iwoo wrote:

Je ne znam jel neko iz Dalmacije primijetio "mutan" zvuk sa Otvorenog ferkvenciji 106,50?

?(
      izgleda da sve stanice koje idu preko brača imaju loš zvuk valda je nešto do firme oiv poslaću im e mail pa ću vidjet.