Spisak radio stanica koje se čuju oko vas

• New

Trenutak šutnje za Totalni FM Rijeka na 96.5 i 104.2, koji su danas definitvno ded. Ili jednostavno pročačkajte +-100 KHz od 96.5 za provjeriti koja talijanska stanica sad prolazi. Ja sam uspio uloviti KONAČNO RAI Radio2 s M. Nerone na 96.6 kako treba, a na 96.5 se pojavio Studio Delta. Lokacija je parkiralište u ulici Ante Kovačića. A na 104.2 se lovi Radio International, ali slabo. Na izlazu s Krka (mjesta, ne otoka) danas se lovio Radio Capital s Majelle i to s radiotextom.
      Fun fact: Na višim djelovima Krka se čak Nanos jako dobro lovi, ja sam osobno slušao Radio Scie Chimiche Radio Capodistria na 103.1, i čak nisu pričali o chemtrails!!!
    • New

Uspio sam uhvatiti vremena i poslikati odašiljače Laganini FM Osijek 99,10 i Otvorenog radija 91,20 na Lokaciji Osijek, naselje Sjenjak 101. Uspio sam uslikati stup na kojem su dipoli, ali se ispod tanjura sa "špahtlom" za dotur signala Laganini FM vidi i satelitska antena umjerena ka jugu, za signal Otvorenog sa satelita. Poleđina antene kao da je pojačana nečim, ili je tanjur sastavljan iz dijelova??? Slikano sa sjeverozapada prema jugoistoku.

Izaberite najbolje ili sve za FMlist.org.
      U drugom postu odašiljač sa Eurodoma.
    • New

Da, na Eurodomu je i dalje odašaljač Studentskog radija ETFOS na 107,80 MHz bez RDS-a. Ne vidi se sa juga, gdje radim, već samo sa sjevera, s lokacije slike koju ste objavili. Neki dan je bio prilog na HRT Dnevniku snimljen ispred osječke Tvrđe i kamera je u švenkovanju snimila "kockicu" na vrhu Eurodoma. Otišao sam na lokaciju otkuda je slikana fotka na FMlist.org. i evo slika:

Slike možete objaviti na FMlist.org
    • New

Odlično ruloncar. Svaka čast. Dao si veliki doprinos DX FM zajednici. Pogotovo su nam zanimljive informacije iz istočne Hrvatske gdje do sada nismo imali nikoga na forumu tko bi nam dojavio novosti i stanje na fm-u.

Inače ovo je dipol s kojeg ide Unios samo se malo teže uočava. A crvene "kockice" nisu u funkciji i stoje još od analognih vremena Osječke TV kad je išla na k65 UHF.

The post was edited 1 time, last by b83 ().

• New

Hvala vama. Sa svim informacijama sa foruma proširujem samo iskustvo i prilično malo znanje o radiju i radio signalima, te DX-iranju FM i TV signala. Imam 59 godina, rođen sam i živim u Osijeku i više nisam mlad. Još kao dijete me je zanimalo zašto se na EI Niš radio aparatu Melodija, kojeg smo imali u kući još od 1965. godine, povremeno čula OE Hit radio na 98,20, OE 1 na 92,10 i Steiermark regional 95,40, te Radio Slovenija sa Pohorja 88,50 i 102,80 i to na dipol antenu ugrađenu u kućište aparata. A živjeli smo na vrhu zgrade, 6 kat, čistina sa svih strana, bez prepreka. Inače smo kao obitelj dosta vezani za Njemačku, imamo tamo rodbine, a djelomično po majčinoj strani imam njemačke krvi, pa se zato i zovem Rudolf. Bilo je lijepo slušati na radiju živi jezik, jer se u javnosti time nije hvalilo. Djeda mi je preminuo u logoru u Valpovu 1946. kao pripadnik njemačke manjine. Zato je bilo zanimljivo to primanje dalekih stanica, posebno njemačkog govornog područja. Malo ću skratiti i već sam u off topicu. 1979. za Melodiju kupujem Iskra FM krovnu antenu s pet elemenata. Radio je poludio od signala, a antena je bila okrenuta prema Crvenom Čotu. 1981. od rodbine dobivam na poklon mali Universum stereo receiver, koja sreća, stereo radio!!! Slabo osjetljiv, ali kupujem Gorenje antenu RA 207 sa sedam elemenata i kompenziram slabu osjetljivost. Od prve plaće 1983. kupujem prvu ozbiljnu stvar - Iskra HiFi receiver s kojim bez problema slušam Studio B u Osijeku (visina zgrade). Sa zgrade se vidio odašiljač Belje, Mohacs u Mađarskoj, Našice na brdu, kao i vodotoranj u Vukovaru. Od druge plaće kupujem Iskra antenu 1402 sa 14 elemenata i TV UHF 4592, za prijem austrijske tv na UHF 23 sa Schockla. Antenu stavljam na vrh zgrade tako da cijelu stup mogu rotirati puni krug i po potrebi usmjeravati u pravce. 1984. smo odselili bliže Dravi, ali i u nižu zgradu gdje sam i sada. Ovdje imam mikrolokacije, gdje dobro primam Radio Sloveniju Prvi, Austriju puno lošije zbog smetnji bliskih stranica. 1985. kupujem Hitachi tuner FT 5500 i antensko pojačalo. Jedno vrijeme sa suprugom živim u više dijelova grada i Slovenija se čula svugdje, ali bolje u centru grada. 1990. veliko otvorenje prema Bugarskoj i prijem njihovih stanica na našim frekvencijama FM-a. 1991. sam kupio rotor za antenski stup u Radio Rimu u Munchenu, i to je super radilo. Krajem devedesetih upoznajem zanimljivog čovjeka iz mjesta kod Munchena koji je modificirao Kenwoodove receivere za kratki val. On mi je puno pomogao u DX FM, te mi je poklonio 4 vrhunska tunera koja smo prvo testirali kod njega. Na žalost, lani je preminuo. Gospodin Peter Puehler, inžinjer elektronike, radio je za vojsku. Njegova aktivna antena za SW je omogućavala prijem Hrv. radija na SW kod Munchena bez fadinga. Još uvijek mu radi stranica na webu. Upotreba Interneta sve je puno pojednostavila u svemu vezano za DX-ing. Iz djetinjstva i mladosti nemam audio zapisa DX, osim 2 fotke TV-a koje ću objaviti ako želite, iz 1981. Sada snimam audio DX-ing na komp i minidisc. Oprostite na podužem postu.