Xtrend ET9500

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• zupy wrote:

Pošto već imamo 9500 temu premjestio sam postove ovamo..
      Kad ga se poredi sa DM7020hd i VU-ultimo onda nije skup jer je u najmanju ruku jednako kvalitetan kao i ova dva navedena a bolji je od svakog barem za 20%.

Daj kad već pričaš o kvaliteti molim te navedi praktično tih par segmenata u kojima je ovaj 9500 kvalitetniji i zašto bi se za njega i ja mogao odlučiti ako budem kupovao :) :rolleyes: .

Pa nemam jos et9500 i nemogu ti nista reci. A ako te zanima et9000 mogu ti njega preporuciti jer je i on bolji od DM-a i VU
      1: netreba ti multibot jer u njega mozes natovariti ko u sljepera a vuce kao da je prazan, dok DM,VU kad ih malo pretovaris stekcu koda im je ko vode pomjesao sa gorivom.
      2: Odkad ga imam neznam sta je zeleni ekran.
      3: hbbtv
      4: moze dvije operacije istovremeno npr: formatiras disk i normalno nastavis gledati tv
      ma ima toga jos a tek sad ovaj novi 9500 ma DM i VU mu nisu ni do koljena.
      I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!
    • kalehrl wrote:

Drasko DS wrote:

Momentalna cena je 499 polako ce poceti da pada ,ali sada se vrti oko 500e
      Jeste skupo ,ali i dm 7020 i Ultimo su malo skuplji i tesko da ce da im padne cena.
      ET 9500 sigurno pada pogotovu u letnjem periodu ,ali zavisi to od vise faktora.

Gde vi nalazite te cene?
      Najjeftiniji kojeg sam nasao kosta 399 evra i dolazi sa 2 dvb-s2 i gratis dvb-c tjunerom:
      soundsandvisions.nl/Webwinkel-…%28Benelux-versie%29.html

Evo i ovde za 419 evra:
      asat.nl/xtrend-et9500-twin-p-1039.html

Dakle, ni blizu 500 evra.

Narucuj po toj ceni pa nam javi dali ti je stigao resiver :)
      Naravno mislim u roku od nedelju dana a ne za dva ili tri meseca kad i bude to prava cena :D
    • minjon wrote:

Pa nemam jos et9500 i nemogu ti nista reci. A ako te zanima et9000 mogu ti njega preporuciti jer je i on bolji od DM-a i VU
      1: netreba ti multibot jer u njega mozes natovariti ko u sljepera a vuce kao da je prazan, dok DM,VU kad ih malo pretovaris stekcu koda im je ko vode pomjesao sa gorivom.
      2: Odkad ga imam neznam sta je zeleni ekran.
      3: hbbtv
      4: moze dvije operacije istovremeno npr: formatiras disk i normalno nastavis gledati tv
      ma ima toga jos a tek sad ovaj novi 9500 ma DM i VU mu nisu ni do koljena.

1.Oćeš kazat da nema multiboot i to bi trebala biti kao pozitivna stvar???? :rolleyes: Kakvo štekćanje ne znam o čemu govoriš??
      2. Koda e2 nije složena i na drugim boxevima - trebam ti otvoriti ftp konekciju da pogledaš crashlogove na hdd (iako trpam i masu bh beta images koji nikada i ne iziđu javno)...
      3.Hbtv je toliko dobra dobra stvar da se exyu korisnici ubiše za CT recivere :rolleyes: skoro isto kao što je internet browser koji radi na vu razlog kupovine vu uređaja :D
      4. Frlo bitna stvar
      Sve što si napisao drži vodu ko sito jer to su sve isti uređaji sa istim procesorom, istom količinom fleša i rama te skoro pa istim driverima. Sad razliku mogu napraviti dodatna oprema koja je na strani recimo ultima jer ima više tunera i puno šminkerskiji display i izgled, querti daljinac itd ....
      Međutim i ova dva reca opet nemaju smisla kod najavljenih boxeva sa novom generacijom procesora i još više opreme ta manju lovu.
      Pošto postoji par tema čiji je duži predlažem da ostavimo vremenu i prodanom broju komada sud ko je bio u pravu ;)
    • inode wrote:

kalehrl wrote:

Drasko DS wrote:

Jeste skupo ,ali i dm 7020 i Ultimo su malo skuplji i tesko da ce da im padne cena.

Gde vi nalazite te cene?
      Najjeftiniji kojeg sam nasao kosta 399 evra i dolazi sa 2 dvb-s2 i gratis dvb-c tjunerom:

Evo i ovde za 419 evra:

Naravno mislim u roku od nedelju dana a ne za dva ili tri meseca kad i bude to prava cena :D

Naruceno vec(5 x komada) i stize ili sutra ili u sredu i vec su 2 prodata.Ali su preko Nemacke i nabavna cena im je veca
      Sto se tice Holandjana moram videti ko je iza te firme.
      Sta je tu jako bitno garancija a ne po svaku cenu najevtinije.Ako se pokvari ko ti radi garanciju
      Rover Digicube stc
    • zupy wrote:

minjon wrote:

1.Oćeš kazat da nema multiboot i to bi trebala biti kao pozitivna stvar???? :rolleyes: Kakvo štekćanje ne znam o čemu govoriš??
      2. Koda e2 nije složena i na drugim boxevima - trebam ti otvoriti ftp konekciju da pogledaš crashlogove na hdd (iako trpam i masu bh beta images koji nikada i ne iziđu javno)...
      3.Hbtv je toliko dobra dobra stvar da se exyu korisnici ubiše za CT recivere :rolleyes: skoro isto kao što je internet browser koji radi na vu razlog kupovine vu uređaja :D
      4. Frlo bitna stvar
      Sve što si napisao drži vodu ko sito jer to su sve isti uređaji sa istim procesorom, istom količinom fleša i rama te skoro pa istim driverima. Sad razliku mogu napraviti dodatna oprema koja je na strani recimo ultima jer ima više tunera i puno šminkerskiji display i izgled, querti daljinac itd ....
      Međutim i ova dva reca opet nemaju smisla kod najavljenih boxeva sa novom generacijom procesora i još više opreme ta manju lovu.
      Pošto postoji par tema čiji je duži predlažem da ostavimo vremenu i prodanom broju komada sud ko je bio u pravu ;)

Nehe*e mene ciji je veci jer nijedan nije moji ni od jednog nemam nista ako ga neplatim i zato uvjek gledam da za placeno dobijem najvise.
      Ali samo jedno cu ti jos replicirati: sta to po tvome exYU trziste ima vise od VU ili DM-a naspram ET a ETje kud i kamo jjeftiniji od ta dva. Ja nisam neki strucnjak ali sam se uvjerio sobno da je ET dosta stabilniji i funkcionalniji od DM-VU jer sam ih sve imao i imam jos uvjek a ti prvo isprobaj ET malo duze pa onda pricaj kako je a ne onako ofrlje.
      I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!
    • minjon wrote:

Ali samo jedno cu ti jos replicirati: sta to po tvome exYU trziste ima vise od VU ili DM-a naspram ET a ETje kud i kamo jjeftiniji od ta dva. Ja nisam neki strucnjak ali sam se uvjerio sobno da je ET dosta stabilniji i funkcionalniji od DM-VU jer sam ih sve imao i imam jos uvjek a ti prvo isprobaj ET malo duze pa onda pricaj kako je a ne onako ofrlje.

Nemam ama baš nikakvih problema sa stabilnošću i sve mi radi pic-pic osim eventualno usb dvb-t tunera koji ponekad zna izgubiti signal tako da ne vjerujem da bi dobio išta bolje osim eventualno sa ovim et9500 ali ne želim dati 2x love za potpuno isti box :)
    • Svi ti LCD ekrancici su mali i jedva se citaju sa daljine.
      Sto se mene tice, bolje imati veci, citljivi VFD displej koji daje korisne informacije iako nije atraktivan kao LCD.
      Ali zato moras priznati da je daljinski odlican!
      Kod 6000 mi ne fali interni hdd jer imam usb hdd od 2tb + nfs mount na lokalnom kompu.
      Digi SR
      Tivùsat
      TNT SAT
      Zgemma H7S
    • inode wrote:

kalehrl wrote:

Drasko DS wrote:

Gde vi nalazite te cene?

Evo i ovde za 419 evra:

Update:
      Sad je cena oko 410 +-€

Posotoji i jeftinija cena ali to morate da se javite gospodi koja sve znaju :) 8o
    • Malo da osvježimo ovu temu.. Danas stigao i odmah u upotrebu ubačen xtrend et9500. Prve impresije poslije ubacivanja imagea openxta su stvarno fantastične.
      Imao sam dm800 pa dm500, pa dm800se pa azbox premium+ pa optibox evo7 mislim da se tako zvao, ali ovaj prijemnik je strava u bukvalnom smislu za sve ove gore pomenute. Image se bukvalno ubacuje za par minuta preko usb, nešto sam se bojao ovog ili ongo botloadera ali prošlo je sve perfekt od prve.
      Kad se instalira image boot mu traje pa meni se čini manje od minute, memorije ima za napretek pa se odmah dao na posao i instalirao mediaportal, ts media, bm media centar svašta nešto i sve se instalira u zapanjujućoj brzini i što je je važnije sve radi. Sve što sam probao radi zasad odlično, youtube i sa mediaportala i sa ts medie radi glatko i brzo, snimljeni filmovi i video zapisi rade bez iritirajućih kotačića, prebacivanje liste kanala je skoro pa trenutno itd. Vjerovatno ću naći pokoju manu u budućnosti ali zasad sam više nego zadovoljan.
      Inače naručio sam ga preko prijateljice iz Njemačke došao u relativno brzom roku a platio sam ga točno 350 eura sa dodatkom od dvbc tuner koji mi dolazi slijedeći tjedan pa da mogu isprobati i kablovsku. Startna cijena mu je 300 eura slično je ko i u Hrvatskoj i mislim da vrijedi pomenuti novac.