Pinned VU+ DUO Crvena lampica problem/resenje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• evo ostavio sam preko noći upaljen ventilator i ujutro sam ga upalio...e sad u čemu je problem..jer vidim da se još par kolega žali...a opet nekima se više ne pojavljuje već spomenuti sindrom....i dali je pametno da ventilator cijelo vrijeme radi....imače sam ga do sada gasio samo na standby,dali da ga gasim do kraja....deep standby....
      VU+ duo

OCTAGON HD 1008 Intelligence
      Gibertini 105-Multifeed 28,2e-0,8w
    • Mate svi me znate wrote:

Nije normalno ako se iz stby sa ugašenim ventilatorom nemože upalit, zato sam ti i savjetova da još provjerimo kako se ponaša kad je cijelu noć ugašen na prekidać i jeli se ujutro normalno iz prve upali, pa da ti nakon toga dam savjet da ga reklamiraš ako je u garantnom roku, naravno i da još probaš s imageom na koji ti je prije radio u redu, ako je?

ma garancija je istekla..ali kako si naveo još ću malo testirati...prije je bio Black hole ali verzija 1.6.2,sve radilo kako treba.. ....znači ovo se počelo dešavati kad sam updetao na noviji kernel....pokušat ću još koji šut instalrati čisti image bez kojekakvih backup-a...pa onda vidjeti kako se ponaša kao i ova tvoja teza da ga zgasim iza pa pokušam ujutro....mada kad god ujutro nije htio išlo je to, prekidač iza ,par sekundi čekam ,prekidač ponovno upalim i image se diže bez problema.....i sve radi..i da ga u tom trenutku zgasim preko daljnica u standby opet ga mogu upalit bez problema....znači samo kad je duže ugašen onda se neda...i kako sam naveo bude malo topliji jer ventilator ne radi....pokušat ću još koji image (makar image-a ima za Vučka do mile volje) ...i koristio sam kojekave backup-e....pa ću pokušati s čistim image

hvala
      VU+ duo

• Kako to obicno biva (iako ne vjerujem u teoriju sudbine i baksuzluka:) ) ja se pohvalih prije nekoliko da mi se ta famozna crvena lampica nije nikad prikazivala tj jeste svojevremeno par puta ali nikad nije smetala normalnom radu risivera,dakle nikad nije bila problem.

Primjijetih da mi u zadnjih 4-5 dana ta lampica cesto gori dok box radi. Juce sam prije podne risiver ostavio u stand by rezimu i kad sam se uvece vratio na display-u je pisalo "10:46h i datum" , dakle vrijeme u momentu kad je box zaledio. Nije reagovao na daljinski, morao sam na prekidac.
      Normalno se digao image i od tada svo vrijeme gori crvena lampica ali radi risiver ok i nije zaledjivao vise.

Onaj problem sa crvenom lampicom koji su kolege prijavljivale da im se desava pri paljenju risivera na prekidac (ili nakon hard restarta na prekidac) da nece da reaguje nista i da se ne podize image meni se nije nikad desio.

Jel zna neko zasto pri normalnom radu boxa gori ta crvena lampica u gornjem lijevom uglu display-a ?
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Da Roko, znam za taj problem ali meni se on nije nikad desavao. Samo ovo juce sto sam naveo.
      Kad napisah posljednji post odoh u dnevni boravak i vidim da je opet zaledio, sat na display-u stao u 13:46, morao opet na prekidac.
      Prilicno je box vruc sto do sad nije nikad bio slucaj. Podigao se image i ukljucio sam da kuler radi 60 min kad je box u stand by a da 1 min ne radi,takodje kad je box u stand by. Testiracu da vidim ima li promjena sa ovim jer sam ja zimus potpuno iskljucio kuler u stand by rezimu.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Roko wrote:

Treba ukljucit ventilator ljeti da stalno radi.Ja ga drzim ljeti upaljenog jer mi se bio lagano zagrijavao,a to ne volim.Zimi ga drzim samo dok radi,a kad je u stand by ugasen je.
      Jesi li na zadnjem BH, ako jesi vrati ga na predzadnji pa probaj

Roko

Dok se ovo 2 put desavalo bio sam na pretposljednjem BH ( 1.7.3) a sad sam ubacio 1.7.4 da testiram ima li to ikakve veze.

Inace @bebi radim isto sto i @roko, zimi gasim kuler u stand by rezimu a ljeti palim jer mi je stan juzna strana i vec sad je u sobi oko 27-28c bez klimatizacije a cini se da je za istu jos rano iako sam ja u paklenom gradu poznatom po tropsim ljetima.

VU+DUO i td
    • Nebi trebalo imat veze,ali cisto onako da probas da te on zeza.Ja sam na 1.73 i nikakvih problema nemam, a u njemu imam HDD,USB i DVB-T USB stick.
      Mate ja sam ga kupio u EU tako da je prosao sve njihove standarde, a ja nevolim klimu tako da mu je ljeti u mom dnevnom boravku ka u pecnici.

Roko
      GigaBlue X1
      Dreambox 800 SE
      AZbox ME

The post was edited 1 time, last by Roko ().

• Na BH 1.7.4 evo 24h nema crvene lampice niti zaledjivanja boxa. Praticu i dalje.

VU+DUO i td
    • Roko wrote:

a ja nevolim klimu tako da mu je ljeti u mom dnevnom boravku ka u pecnici.

Roko
      zajebi, nevoliš jer si škrt, da dok ti cili dan radiš da ti se žena ladi :D
      1W bi trebao trošiti samo u slučaju da ga pošalješ u Deep standby (ne
      obični) ali to je malo nepraktično jer uređaj onda svaki put boota od
      0..
      pa daj vidi u specifikacijama koliko VU troši u obični stby a koliko u duboki a i vidi koliko se to kod tebe grije, onako rukom usporedi sa onim lošijim šta ga imaš :D
    • Naletih na netu - ne znam koliko su točni

Ovo su službeni podatci za Duo
      Power consumption:

<25W (in operation, horizontal /) 400mA LNB current
      <20W (in operation, without LNB)
      <1W (Deep-Standby-Mode)
      100-240 Volts 50-60 Hz

Podatci za Uno

I messure power usage at 28 W (regular use with hard drive installed and active)
      Regular standby 18 W
      Deep standby 0.7 W
    • @zupy

To je to otprilike, sto znaci da je ipak korisno u ljetnjim mjesecima,gdje nije konstantna klimatizacija, imati ukljucen kuler.

@roko

Nadam se da mislis na masinu da ne kvarimo temu :P

VU+DUO i td
    • evo kako sam bio govorio o svojem problemu......da se neće upaliti tj pokrenuti....zadnja dva-tri dana radi ok,ne znam zašto....al radi ok,..tj pokrenem ga normalno....e sad dali ima kakve veze ono što su kolege govorile da je i kod njih tako bilo pa je nestalo,mada ne vjerujem da nešto može samo od sebe i početi a ni završti bez nekog uzroka iliti razloga.....jedno što sam kod sebe mjenjao je da sam poništio i opet i pokrenuo onaj timer u ventilatoru, postavio da 10 ak minuta radi i isto toliko da ne radi ....te još jednu stvar,promjenio sam skin,trenutno je od Mire,nemrem se sad sjetit dali je neka verzija Rihanna ili Beyonce,al zar bi skin mogao utjecati ikako na to...zasad radi...navečer u standby i ujutro se upali normalno i nije vruć.....ventilator vrti svoje.....

pozzz
      VU+ duo

• zupy wrote:

Naletih na netu - ne znam koliko su točni

Zupy, vidio si u kojoj rupi stoji moj DM7025+ s 2 tunera, i na njemu DM800 koji se rijetko pali, dakle DM7025+ tu stoji bez gašenja na stby i bez ventilatora već 5 godina, u njemu je HDD koji se svaki dan koristi i trenutna temperatura u unutrašnjosti dreama ne prelazi 40 stupnjeva pri temperaturi ambienta od 23 stupnjeva, dakle za VU ne vjerujem da mu u iti jednom trenutku u stby temperatura može doseć 40 stupnjeva, pod uvjetom da je potpuno ispravan, a to je temperatura koja ne zahtjeva rad ventilatora.
      kiki99 ako imaš ikakav digitalni termometar, probaj izmjerit tu temperaturu, a isto bi moga i zupy ;) pa da vidimo o kojim se to "kritičnim" vrijednostima radi.