OE2.0 Experimentals DM 500HD

• ohranovic wrote:

Nisam nasao nijedan skin koji mi se svidja za cvs i koji mi pruza sve potrebne info

Upravo me je čitanje ovakvih neproverenih i netačnih izjava i zamajavalo svih ovih dana dok sam se petljao sa boxom..

Čitaj pažljivije, napisao sam kako bez proširivanje memorije ležerno instalirati CVS OE 2.0 i Gemini BluePanel, a da pri tome ostane još minimum desetak MB.. postupak krajnje jednostavan, pri tome ga niko nije pomenuo kao moguć..

E sad, u okviru GP3 postoji par desetina skinova, kao i opcija da sam odrediš koje informacije i gde da prikazuje, ako to nekome nije dovoljno sigurno ima problem druge vrste.. konkretno nisam išao dalje od default skina, samo sam izmenio info kako meni odgovara..
    • Kakvih netacnih i neprovjerenih izjava??? Sta lupetas? Daj nam postavi taj tvoj skin da ga svi zajedno prokomentarisemo.
      Drugo, pokusavas sve nas ostale ubijediti da je slika na cvs bolja nego na ostalim. Ne vidim da se iko oko toga slozio sa tobom. Ja sam upravio bio naivan i povjerovao ti pa stavio cvs i dobio istu sliku kao i na openpli, newnigma, dream elite..ili ti mozda vidis nesto sto ne vidi niko drugi osim tebe na forumu..mozda si neko nadljudsko bice
    • VuleJohn wrote:

Ovako udešen box i dalje ima sjajnu sliku na nivou golog CVS, potpuno olakšanje posle mučenja sa openpli i newnigma glupostima..

Razlika u kvaliteti slike je prisutna samo kod tebe i kod nikog drugog :D :D

Nego molim te pojasni mi kako da na tom tvom toliko hvaljenom imageu podesim da mi automatski čita srt titlove??? kako da podesim da mi automatski otvara hrvatski ili srpski dvb titl bez da pojedinačno svaki od njih određujem preko liste kanala koji želim??? kako da mi premotavanje filmova skinutih sa neta napokon radi normalno kao što to radi i na PLi-u??? kako da podesim da mi taj image pamti gdje sam prekinuo gledanje filma i da mi nastavi vrtiti film sa te pozicije kad ga odlučim nastaviti gledati??? kako da preko menu-a povečam srt titlove ako su mi premali??? Eto pitanja su vrlo jednostavna i siguran sam da češ mi na to lako odgovoriti :)

Možda su tebi sve ovo gl*posti ali nekima od nas je to ono što smo godinama čekali i napokon dočekali da ne moramo uz satelitski prijemnik kupovati još dodatni multimedijalni uređaj :thumbup:
    • Ludi Pera wrote:

Nego molim te pojasni mi kako da na tom tvom toliko hvaljenom imageu podesim da mi automatski čita srt titlove??? kako da podesim da mi automatski otvara hrvatski ili srpski dvb titl bez da pojedinačno svaki od njih određujem preko liste kanala koji želim??? kako da mi premotavanje filmova skinutih sa neta napokon radi normalno kao što to radi i na PLi-u??? kako da podesim da mi taj image pamti gdje sam prekinuo gledanje filma i da mi nastavi vrtiti film sa te pozicije kad ga odlučim nastaviti gledati??? kako da preko menu-a povečam srt titlove ako su mi premali??? Eto pitanja su vrlo jednostavna i siguran sam da češ mi na to lako odgovoriti :)

Možda su tebi sve ovo gl*posti ali nekima od nas je to ono što smo godinama čekali i napokon dočekali da ne moramo uz satelitski prijemnik kupovati još dodatni multimedijalni uređaj :thumbup:

Slika je definitivno bolja preko originalnog softvera, razlog tome ne znam, samo vidim jasnu razliku..
      Pisano je o tome svojevremeno i na ovom forumu ali čini mi se 2009/2010 godine, to je izgleda nestalo iz baze..

Meni dream služi iskljućivo za gledanje TV-a, pri tome mislim na pakete iz civilizovanih zemalja , nikako bivše Yu.. kao multimedijalni uredjaj koristim isključivo računar, tako mi je zgodno a i još uvek je nezamenljiv..
    • VuleJohn wrote:

Ludi Pera wrote:

Slika je definitivno bolja preko originalnog softvera, razlog tome ne znam, samo vidim jasnu razliku..
      Pisano je o tome svojevremeno i na ovom forumu ali čini mi se 2009/2010 godine, to je izgleda nestalo iz baze..

Meni dream služi iskljućivo za gledanje TV-a, pri tome mislim na pakete iz civilizovanih zemalja , nikako bivše Yu..
      kao multimedijalni uredjaj koristim isključivo računar, tako mi je zgodno a i još uvek je nezamenljiv..

Čekaj,čekaj da opet prorade na dreamu Total Tv i Max Tv pa čemo i mi biti civilizirana zemlja :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Ja kad gledam film volim često vračati scene koje mi se sviđaju, pa vjerujem da je to kod tebe puno jednostanije kad se moraš svaki put ustati iz fotelje ili kauča da bi došao do kompjutera umjesto da obaviš extra težek posao sa daljinskim upravljačem od dreamboxa :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

i na kraju, isti hardwer+isti driveri=ista kvaliteta slike :)
    • evo ovo vridi isprobati

Danas je, iz radionice Media-Sat Teama, izašao najnoviji image za originalne E2 resivere - MediasatME 6.0 Image. Riječ je najnovijoj verziji ME serije koja je u potpunosti poboljšana u kodu za maksimalnu stabilnost i performanse.

Tehničke karakteristike i dodaci:

• Dodan novi Plugin RemoteChannelConverter
      • Dodana podrška Boot videa
      • ME IPTV Downloader integriran u izbornik Blue Panel
      • Dodana podrška za pakete RAR te iste direktno raspakira
      • Novi zadan skin ICE autora Black Smith
      • Novi Boot logo i Spiner autora Black Smith i Sandrije
      • dorađen MyTube plugin
      • Update WebInterface
      • ažurirani svi upravljački programi DTT

* Addons ( novo )

Mediasat ME addons Download Manager ( Upravitelj za skidanje paketa )
      Online Feeds Postavke i IPTV Postavke ažuriranje
      Priručnik Instalacija ME packges
      Ručno instaliranje IPK paketa
      Addons Uninstall panel

* Glavne funkcije gumba na daljinskom upravljaču

OK tipka = skina s jednostavnim informacijama
      OK x 2 = Dodatni Info skina
      Plava tipka = ME Blue Panel
      2 x plava tipka = ME addons panel
      Plavi gumb , a zatim Žuta tipka = Utiliti panel
      Plavi gumb , a zatim zelena tipka = ME IPTV Downloader

* Traka / OSD

Analogni sat Gui
      Kanal orbitalno mjesto

Napredna Tuner Info : Sr frekvencija Pol FEC
      Signal SNR , BER
      traka Picons

* Info panel

2 - Informacije službe ( informacijski sustav )
      3 - O ( info )
      3 - Mediasat - ME TEAM
      4 - uređaj za info
      info sustava
      uređaj za pohranu podataka
      Memory ( memorija )
      Prostor (kapacitet ).

Napomena: Ovaj image ima najnovije drivere i ne može se instalirati u multiboot. Image mora biti instaliran u flešu.

Novi image je dostupan na media-sat forumu, gdje korisnici mogu dobiti detaljnije informacije.

Autor: media-sat.net
      : Spavaća: