Kathrein UFS 910 pocetnik!!!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kathrein UFS 910 pocetnik!!!

pozdrav ljudi....dobio sam Kathrein,i na njemu Enigma...AAF Hot Summer V2(onaj kameleon guster)...uz njega sam dobio i mali usb flash,koji je zaboden u prednji slot usb-a...objasnio mi je lik....da kad palim...drzim strelicu na gore,i kad ispise na displayu Flash,kliknem Ok..i on digne sistem....primetio sam da taj isti sistem dize i kad izvadim taj usb flash....ali verovatno ga dize sa Roma......napominjem da sam tanak po pitanju E2,tj nista ne znam....:)
      problem je sledeci.....moj glavni risiver je AzBox HD Elite OF FW....i ok radi....na tanjiru imam nakaceno 4 lnb-a,koji idu u switch,pa u box...i sve super radi...
      e sad ova Enigma u Katy.....nikako ne mogu da nadjem...,tj nadjem podesavanje za tuner..ali on ne vidi nista...kao da nemam Lnb.....da li mozda treba nesto da se unese,da bi on video satelite....nema bash nista,.....
      media centar sam nesto uspeo da pokrenem ,ali sam sa drugog usb...nisam mogao nista preko Sambe,ni preko UpNP....a vidim da ima.....
      momak mi garantuje da je Tuner ispravan....
      ako ves ne mrzi ,Odakel da krenem.....mozda neka bolja E2.........bilo kakva pomoc dobro dosla......
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • Malo ti je nejasan post,koliko sam ja shvatio ti boot-aš enigmu iz flasha?Što ti je onda na tom usb-u,jesi li pokušao bootati sa njega možda ima enigma na nekoj od particija? To govorim zato što enigma u flashu i nije neka "sreća" prije ili kasnije dovest će kathie do "zelenila".Što se tiče podešavanja tu nebi trebalo biti nekih problema,odeš u postavke tunera izabereš satelite po diseqc portovima dreamset-om ubaciš listu i to je to.Ja koristim najnoviji pkt nebula i čini mi se sasvim ok,dakako to je image koji se instalira na usb.Još je ostalo nejasno kako su ti spojena ta dva prijemnika;preko loopa?

The post was edited 1 time, last by d@nijel ().

• izvini,stvarno nisam znao odakle da krenem.....kad drzim strelicu gore..on na displeju izbacuje ono USB1..USB2..USB3...i Flash....ja osatnem tu na Flash,kliknem Ok....i on dize E2.....znam da pise jos nesto Swap......
      e sad kako da znam koji je koji USB..1..2..3...pa da probam posebno usb flash......
      dalje....nisam spojio risivere....stavio sam kabl od Azbox-a,na Katy..znaci nisu risiveri povezani.....i u podesavanju za Tuner....stoji prazno sve....nigde toga nema....to me i zbunjuje...
      sta jos da vam napisem ,a da je od pomoci
      p.s. da li mora te liste da se ubacuju...el mogu ja rucno,radi probe da skeniram bilo koji od moja 4 satelita?
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      SlingBox Pro

The post was edited 1 time, last by amsterdamxxx ().

• Ja sada nemam instaliranu aaf enigmu da ti mogu precizno objasniti no međutim sve su one vrlo slične;znači odi u tuner configuration i potvrdi sa ok otvoriti će se meni za podešavanje tunera.Što se tiče usb-a i bootanja,jednostavno odi strelicama na jedan od tih USB 1-3 particija i potvrdi sa ok.Dakako da možeš ručno skenirati satelite ali zašto bi se "patio" kada imaš gotovih listi i sa dream-setom ih ubaciš.
    • ma jok....Covek mi se kune da radi....slikao je risiver na RTL...i sve se vidi......
      ovako..sad sam radio neki restart,i ne mogu da se setim kako sam digao sa USB....
      znam da sam zabo pozadni u gornji usb ulaz...ali ne znam pod kojim je brojem???:)
      i bune me oni natpisi boot disk od 1-6...da li to nesto znaci?
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      SlingBox Pro
    • ma znam....ali u AFF postavkama,nisam nasao..u Devils postavkama sam nasao wizard..ali nigde me ne pita za Tuner..sve sam isao redom..ne mogu da verujem da nema stavki za podesavanje....planiram kod burazera da probam ,on nema ni motor,ni switch vec rucni pozicioner...pa cu da vidim.....verovatno i da ubacim gotove liste,nista ne menja....ili su ove E2 loshe....ili taj Tuner zeza....
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      SlingBox Pro
    • nisam trenutno kuci....samo sam probao par HD kanal na Astri....
      licno misljenje....da blaga prednost ide ka Azbox-u..ali nista strasno...
      meni Katy.vise treba za streaming na XBMC..za drugu sobu....a ne moram tamo da ganjam risiver....:)
      @....d@nijel....saljem ti jedan PM..za neke druge sitnice,koje nisu za ovde..:)
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      SlingBox Pro