Problemi sa signalom Maxtv sat

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ja sam na Wave Frontier 90 ima ovaj LNB : Titanium 0.1db HQ. Nikako nisam mogao nac signal na 24 sata.A i ostalo slabo. Stavio sam onda za 16° ovaj : Megasat High-Gain 70db. I signal mi je na svim kanalima oko 10 DB.Malo cudno ali tako je.
      Wavefrontier T90 (8 LNB)
      Dreambox 800
      Max TV Sat prijemnik
      Samsung UE- 65 HU 8580 /UHD/Curved
    • Uglavnom, ja zadovoljan, radi najnormalnije iako je tanjur pun snjega. LNB sam platio 55kn :)

nema Vam to veze sa LNB-om što imaš signala, snijeg na samoj anteni je trenutno suh i zato projde signal, ako taj snijeg ne očistiš, čim malo zatopli snijeg će postat mokar i nestat će ti signal ...

inače, ti Megasat LNB-ovi nisu ništa posebni osim što su uski a imaš takve trenutno za kupiti samo je naljepnica Sti ali su isti kao Megasat, sve je to isto samo je dobavljač drugi pa tako i sama naljepnica :thumbsup:

ako želiš kupiti te Sti LNB-ove (jer misliš da ćeš imati signala uvijek :thumbsup: ) napravi samo narudžbu preko prejeftino.com pa u ponedjeljak dojdi osobno u poslovnicu Prijem po njih ;)
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • tommy wrote:

Uglavnom, ja zadovoljan, radi najnormalnije iako je tanjur pun snjega. LNB sam platio 55kn :)

nema Vam to veze sa LNB-om što imaš signala, snijeg na samoj anteni je trenutno suh i zato projde signal, ako taj snijeg ne očistiš, čim malo zatopli snijeg će postat mokar i nestat će ti signal ...

inače, ti Megasat LNB-ovi nisu ništa posebni osim što su uski a imaš takve trenutno za kupiti samo je naljepnica Sti ali su isti kao Megasat, sve je to isto samo je dobavljač drugi pa tako i sama naljepnica :thumbsup:

ako želiš kupiti te Sti LNB-ove (jer misliš da ćeš imati signala uvijek :thumbsup: ) napravi samo narudžbu preko prejeftino.com pa u ponedjeljak dojdi osobno u poslovnicu Prijem po njih ;)

imao sam neki xy LNB i non stop bili problemi za vrijeme kiše, a signal mi nije bio bog zna što ni za ljepa vremena. Uglavnom, ovaj LNB sam kupio (tj 3 komada) jer sam htio dodat astru i hotbird, a budući da mi je tanjur 85 cm morao sam utzeti LNB sa uskim vratom. Kod kermana su mi to ponudili i iznenadil sam se kad sam to zmontiral. Kao što vidiš imam više nego odličan signal na sva tri satelita. Izgubio sam signal samo jednom u ovih godinu dana kad se složilo gadno nevrjeme ljeti i to je trajalo dok oblak nije otišao.

Isto tako sam primjetio da očito t-com izgubi signal kod uplinka za vrijeme velikog nevremena. Sječam se po ljetu da mi se počela kockati slika na svim max kanalima. Vani bilo vedro, drugi sateliti mi radili najnormalnije, a kad sam pogledal radar od dhmz-a imal sam kaj vidjeti.. nad ZG bili gusti olujni oblaci :)
    • alCapone wrote:

Mislim da bi bilo dobro kad bi više ljudi napisalo kakva im je jačina signala tijekom prosječnih dana bez kiše i na kojim Max TV frekvencijama. To bi pomoglo ljudima koji su novi i tek uštimavaju antenu da imaju otprilike osjećaj do koliko mogu doći. Nemora antena biti perfektno namještena, dovoljno da imate neki kvalitetan signal.

Ja mam ovako, na:
      11678H (Arena 1 HD) imam oko 13 dB i 66 dBuV
      11595H (Arena 2 HD) imam oko 12,3 dB i 67 dBuV
      11512H (Arena 3 HD) imam oko 12,4 dB i 68 dBuV

Oprema je Triax 88cm, sharp 0,3dB LNB (uski), i diseqc sklopka (ime neću navoditi jer sam probao 3-4 njih i sve daju približno isti rezultat pa to nije važno).

Evo mog iskustva - iz potpisa se vidi da imam Gibertinicu 105,a do danas sam imao LNB Alps i nivoi sa njim su bili :
      11678H (Arena 1HD) 60 dBuV i 14,3 dB
      11595H (Arena 2HD) 64 dBuV i 13,9 dB
      11512H (Arena 3HD) 60 dBuV i 14,2 dB
      Jedan jedini put mi je smrzavalo,prije 20ak dana,vani je bio nemili pljusak,ali svejedno sam odlučio isprobati neki drugi LNB,a kako imam jedan Nytro Box single slim viška isprobao sam njega.Evo rezultata:
      11678H (Arena 1HD) 71 dBuV i 14,7 dB
      11595H (Arena 2HD) 71dBuV i 14,8 dB
      11512H (Arena 3HD) 69 dBuv i 15,0 dB
      E,da,sa Alpsom mi nisu radili TVCG i Atlas,a sad rade.Zanimljivo je da je cijena Alpsa duplo viša od Nytro Boxa (60:30 kn),a kvaliteta prijema uopće ne odgovara tome.
      Od antene do prijemnika ima cca 25m kabela koka 10 (tanki).
      EVO TV

• Zanimljivo je da je cijena Alpsa duplo viša od Nytro Boxa (60:30 kn),a kvaliteta prijema uopće ne odgovara tome.

danas su ti svi LNB-i manje više isti a razlika izmedju ova dva je u kvaliteti plastike i trajnosti a ne u jačini signala i šumnom broju, to je sve manje više isto ...

kod Alpsa kvaliteta plastike je takva da će potrajati i 10 godina dok na Nytroboxu ćeš i sam vidjeti za godinu, dvije što će od njega ostati :thumbsup:

OK, cijene tih LNB-ova su jako niske ali ja bi radje stavio neki kvalitetniji a slabiji jer tko će stalno ići na krov i mjenati te LNB-ove ;)
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM