Problemi sa signalom Maxtv sat

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Problemi sa signalom Maxtv sat

Imam velikih problema sa prijemom kada jaka kiša pada do te mjere da uopće nemam signala na maxtv sat.

Imam triax 110 i 3 lnb STi super slim LNB (13,16,19 centar je na 16)

Signal za vrijeme kiše sa astre i hot birda ostaje stabilan i gledam bez problema.

Za lijepog vremena
      - signal sa eutelsata mi je 65% kvaliteta max bez bera
      - signal sa aste i Hb je preko 70% također kvaliteta max bez bera.

kakva su vaša iskustva, koliko vam je jačina signala na maxtv i koliki tanjur i koji lnb koristite?
      imate li prekida signala ili značana smanjenja signala kada je pljusak?

Da li normalno da nemogu gledat maxtvsat po jakoj kiši?
      XBMC HTPC
      Airstar2
      Skystar 2
      Maxtvsat
    • triax 90cm, neki no name LNB...

na frekvenciji 11512H jačina signala 70% (to je frekvencija na kojoj je 24sata TV)

ako se gledaju dB, jačina je 62 dBuV, a kvaliteta oko 12.1 dB.

Kod mene isto nestane slike kad je kiša, al čini mi se da ne ovisi tolko o kiši kolko o oblaku koji je u tom trenutku gore. Ne nestaje baš kod svake jake kiše nego baš kad se sprema neko nevrijeme.

Kako ovi dB kod tebe stoje?
    • jel samo za 16E STi super slim LNB, il su sva tri ista. Ima sam problem sa tim uskim u mom slućaju za 16E je bio postavljen Inverto slim feed single pa za svako nevrime i to baš kad kiša pada signal u potpunosti nestane, a ne samo kad su gusti oblaci. I sad sam prominia i stavio drugi ALPS BSTE Single UNI i sad radi i po kiši, doduše za kišna vremena malo slabiji signal ali gledljiv bez prekida i trzaja. Probaj minjat lnb meni je uspilo ;)
    • @alCapone

jačina /kvaliteta

RTL+ 59/11
      HRT1 61/12
      HRT2 59/11

Astra i HB signali preko 70/12

@NenadX
      Slika nestane kada kavalita padne ispod sredine skale nezma točno koji je toj broj db

Zanima me kolika je maksimalna jačina/kvaliteta koju mogu dobiti sa ovima tanjurom koji imam triax110 na trasponderima od maxtv-a?

Probat ću micat tanjur, mjenjati lnb... pa valjda nešta riješim.

Žalosno je što sam već dva puta dao pare za montažu majstoru, kupio novi tanjur i 3 lnba kako nebi imao ovakvih problema a tek ih sada imam.

Do sad sam imao 90cm hirshmanovu antenu koja je sva pohrđala pa sam je bacio ali sa njom me nikad kiša nije zezala
      XBMC HTPC
      Airstar2
      Skystar 2
      Maxtvsat

The post was edited 2 times, last by sekula35 ().

• Imam problem sa spajanjem sat max tv-a. Do sada sam sat max tv gledao sa satelita eutel sat i hot bird. Sada sam dodao još jedan lnb za astru.Kupio sam sklopku emp-centauri 4/1 s4/1pcn-w1.Dakle imam 3 lnb twin,sklopke centauri 4/1 i risiver Pace . Svi dijelovi sistema su ispravni . Problem je u tome što preko centauri sklopke nemam signal niti preko ijednog satelita.Zanimljivo je da preko centauri sklopke i nytro box risivera imam signal sa svih satelita.Isto tako imam sliku sa svih satelita u kombinaciji Pace risiver i sklopka Coax 164-s. Dakle , zašto ne funkcionira Pace risiver sa centauri sklopkom.Probao sam sve moguče kombinacije ulaza u sklopku i postavkama na risiveru ali nejde. U čemu je problem sa tom centauri sklopkom i zašto ne mogu dobiti signal preko te sklopke. Gdje griješim,molim za pomoć. Hvala.
    • Pozdrav društvo, jedno pitanje za konfiguriranje MAX TV sat ako netko može pomoć. Imam staru antenu od BNET-a sa monoblok LNBom za 2
      satelita s 3 st razlike, dakle za 19+16 ili 16+13. Zanima me jel se preko MAX TV prijemnika može dobit bilo koja od tih kombinacija ili samo
      određena. Gledam u postavkama receivera je ASTRA fiksirana na DISEQ A, a ostalo se može mijenjati B,C,D po želji. Jel s tim monoblokom mogu podesiti da mi A ulaz bude astra a ulaz B na 16st. ? Ili sam osuđen s tim monoblokom samo na gledanje kombinacije 16 + 13 ili samo 16 ? Kako u tom slučaju podesiti postavke diseca na Pace-u

Ja sam razmišljao ovako ali mislim da mi je pamet malo kratka. T-com receiver ima podršku za diseq A/B/C/D uz
      fiksiran diseq A na Astru , a ostali se mogu birat (nudi kroz menu HB, Eutel i
      1W). Na monobloku mogu imat samo disec B Eutel, a disec A HotBird s obzirom na
      poziciju na nebu ili griješim ?. Ili da na rec-u stavim disec C na HotBird pa će onda on opet
      prebacit na A pošto C ne postoji i tako dobit sliku. Ajd molim pomagajte

The post was edited 1 time, last by tzac ().

• tzac wrote:

Gledam u postavkama receivera je ASTRA fiksirana na DISEQ A, a ostalo se može mijenjati B,C,D po želji. Jel s tim monoblokom mogu podesiti da mi A ulaz bude astra a ulaz B na 16st. ? Ili sam osuđen s tim monoblokom samo na gledanje kombinacije 16 + 13 ili samo 16 ? Kako u tom slučaju podesiti postavke diseca na Pace-u
      Nije fiksirano, ali ima neka caka da se obriše Astra ili se treba ići prema gore u meniju (strelica prema gore). Provjerim pa javim...
      I mene je prvi put zavaralo :)
    • Evo sad sam našao spec za taj monoblock i krivo sam zaključio. A ulaz LNBa je za istočniji satelit, dakle pokriva Astru, a B ide 3st zapadnije na Eutel, pa se samim tim i poklapa sa osnovnim podešenjem PACEa. Ali svakako bi bilo zgodno saznati kako i tu postavku promijeniti na recu ako se može tj, da ne mora A ulaz biti isključivo Astra. Hvala na pomoći
    • tzac wrote:

Evo sad sam našao spec za taj monoblock i krivo sam zaključio. A ulaz LNBa je za istočniji satelit, dakle pokriva Astru, a B ide 3st zapadnije na Eutel, pa se samim tim i poklapa sa osnovnim podešenjem PACEa. Ali svakako bi bilo zgodno saznati kako i tu postavku promijeniti na recu ako se može tj, da ne mora A ulaz biti isključivo Astra. Hvala na pomoći

Odabere se Diseqc A, predje se na drugu stranu menija (bijelo) pritiskom na OK, desna strana pozuti
      Nakon toga tipkom prema gore/dolje odabere se oznaka: "Nema"
      Ponoviti za sve satelite i nakon toga odabrati zeljenu kombinaciju na isti nacin, ali umjesto "Nema" odabire se zeljeni satelit.
    • Pozdrav, uzeo sam prije 3 dana MAXtv Sat uslugu i imam problema sa signalom.

Setup je sljedeći:

Najbolji signal koji sam uspio dobiti je oko 67 dBuV i 10.7 dB. Kad kliknem da mi poskenira programe ne pronađe ništa tj. izbaci grešku da provjerim jesu li kabeli dobro uštekani.

Pošto imam doma i stari Dreambox 500S probao sam spojiti njega i s njim poskenirati. Rezultat je sljedeći (i skroz zbunjujući):

Na Astru i Hotbird se zalocka odmah i poskenira more programa. Svi rade i ne prekidaju. Signal odličan.
      Eutelsat W2 pronađe (doduše pretražuje frekvencije minutu i tek onda se zalocka na neku) i pronađe ukupno 20-25 programa. Ti koje nađe rade (npr. DM SAT), no neki se kockaju (signal je srednja žalost).

Kad manualno unesem podatke nekog Totalovog ili MAXtvovog transpondera ne pronađe ništa. Samo tih 20-ak programa.

U čemu je problem? Promijenio sam 3 LNB-a (sva 3 su Alps 0.3 slim, jedino te imam), kratio sam kabel (da nisam naletio na neki harmonik frekvencije pa dobio veliko gušenje), pokušavao tanjur dodatno namještat (azimut, elevacija, rotacija LNB-a) no ništa ne pomaže.

Namještao sam W2 već nekoliko puta i uvijek sam ga dobio bez problema, tako da nije da ne znam usmjerit tanjur.

Sutra sam mislio skoknuti u Pevec/Baumax/Bauhaus (jedino to radi nedjeljom) i uzet novi kabel i neki drugi LNB, ako ga Alps baš ne voli :S

Savjeti?
    • zag0 wrote:

Na Astru i Hotbird se zalocka odmah i poskenira more programa. Svi rade i ne prekidaju. Signal odličan.
      Eutelsat W2 pronađe (doduše pretražuje frekvencije minutu i tek onda se zalocka na neku) i pronađe ukupno 20-25 programa. Ti koje nađe rade (npr. DM SAT), no neki se kockaju (signal je srednja žalost).
      Koje tocno kanale odnosno transpondere pronadje (ove sa 16): na horizontalnoj ili vertikalnoj polarizaciji, low ili high band?
      Imas li mozda diseqc izmedju? Jesi ugasio DECT bezicni telefon (tesko da uzrokuje ovakve probleme, ali vrijedi probati), napajanje prijemnika nije uvijek isto?
      Ovo sto pronadje "more" kanala ne mora znaciti da je pronasao sve (FTA) kanale...

Iako je sve skupa dosta cudna situacija, moze biti da imas sva 3 LNB-a neispravna, da ti je kabel nagnjecen pa da iz nekog razloga to uzrokuje smetnje, da te zeza adapter za napajanje ako koristis uvijek isti...
      Najbolje opremu probati na drugoj (susjedovoj) anteni pa ce se suziti broj mogucnosti.
    • zag0 wrote:

Pošto imam doma i stari Dreambox 500S probao sam spojiti njega i s njim poskenirati. Rezultat je sljedeći (i skroz zbunjujući):

Sve to što navodiš upućuje da ipak nisi dobro podesio tanjur za 16E. Probaj izbaciti diseqc i direktno spoji kabel u max-ov resiver da vidiš tada signal. Ako je samo malo bolji nego sa diseqcom tada je problem u podešenosti tanjura.