DigiTV tuzio HRT AZTN-u, AZTN pokrenuo postupak protiv HRT-a

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• DigiTV tuzio HRT AZTN-u, AZTN pokrenuo postupak protiv HRT-a

Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja
      pokrenula je postupak protiv Hrvatske radiotelevizije radi indicija da
      je HRT zlouporabio vladajući položaj na tržištu pružanja usluga
      televizijskog emitiranja programa nacionalne pokrivenosti odbijanjem
      poslovanja s poduzetnikom Digi satelitska televizija.
      Uz to, indicije su da je HRT svim
      operatorima koji prenose televizijske programe krajnjim potrošačima uz
      plaćanje naknade (pay tv), bez obzira na platformu koju koriste
      (kabelski, IPTV ili satelit), nudio nepravedne prodajne cijene pri
      distribuciji programa HTV1 i HTV2.

...
      _http://www.aztn.hr/article/1041/agencija-pokrenula-postupak-protiv-hrvatske-radio-televizije-i-usluga-pore

• ček, ko je naj brend, hrt ili digi? :D
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • ne bori se digi protiv hrt a vec pritiv konurentskoh kompanija koje prave monopol kao sto je ovaj pa potplate nekog u hrtu da konkurencija ne dobije hrt kanal cime ovaj postaje monopolista i njegova platforma zbog takvog dogovora belezi rast a suprotna belezi propast.

ja sam o tome pisao jako mnog oovde na forumu.Tipican primer su studio b,prva tv koje je soros i ostali potkupili da niko osim monopoloste svetskog glasa ne moze okupiti domace kanale na jednom mestu vec to ima jos uvek samo jedna jedina kompanija.Isti je primer i sa pinkom jer on je nacionalni emiter i po zakonu mora svakom dati da preko satelita u pay opciji emituje kanal.ili svima ili nikome dok ostali pink kanali mogu raditi sta hoce ali ne i nacionalna verzija pinka.

Svi nacionalni emiteri moraju ako su vec samo jednom dali pravo prenosa satelitskim putem to moraju uraditi na isti nacin i pod istim uslovima i ostalima koji to zatraze od njih.

Studio b je druga prica jer nije nacionalni emiter ali ako je i on dao samo jednom to mora uraditi i za sve druge.

Onima koji potplacuju odnosno monopolistima je dovoljno samo da izaberu par kanala sa kojima ce napraviti ne zakoniti dogovor pa da konkurencija nije u stanju da sakupi sve domace emitere na jednom mestu,nekada je dovoljno da nemas i jedan domaci kanal da ti se to odrazi drasticno na prodaju.

Zbog svega ovoga monopolisti sada pribegavaju da otkupe vecinske te kanale sa ucenjivackim potencijalom kako bi na legalan nacin sirili svoj monopol,jedan primer je recimo ultra i njemu slicni privatni kanali.

Sve u svemu umesto da kvalitet usluge bude presudan odabir za korisnika ono je uslov za odabir kanal sa ucenjivackim potencijalom.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • humaxxx wrote:

ne znam ko sad vodi DIGI TV u Hrvatskoj no kad je počel raditi bio je to bivši djelatnik HRT-a i u razgovoru sa njim saznao sam da su mu u HRT-u rekli da nema šanse da ih DIGI ima u svom paketu.ima tu i drugih razloga osim potplaćivanja.

Danas se za takav slucaj kaze: nije sve u novcu ima nesto i u parama.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • humaxxx wrote:

ne znam ko sad vodi DIGI TV u Hrvatskoj no kad je počel raditi bio je to bivši djelatnik HRT-a i u razgovoru sa njim saznao sam da su mu u HRT-u rekli da nema šanse da ih DIGI ima u svom paketu.ima tu i drugih razloga osim potplaćivanja.

da, vidjet ćemo koliko su ti drugi razlozi valjani

dobra stvar kod AZTN je da svoje odluke stavljaju na web stranicu, nekoliko puta sam čitao njih, veoma su detaljni, uzimaju sve činjenice u obzir, argumentirano dakle nisu one gluposti po točki toj i toj odbija se ili se smatra neutemeljenim: u 2 rečenice i kraj

bar ono što sam čuo za AZTN je uglavnom pozitivno, bar do sada

dakle, tri su DTH operatera u Hrvatskoj - 2 imaju HRT, jedan nema, zašto?
      u komu je problem, traži li HRT neke nadnaravne visoke naknade za to, bi li uopće smio tražiti ikakvu naknadu jer su javna televizija? Jesu li u sukobu interesa, ponašajući se i kao dth-operater i kao televizija i time zabranjuju ostalim da se koriste javnim kanalima, sebe i druge "odabrane" (možda što su ih drugi potkupili) dovodi u povoljniji položaj? Ako da, po kojim osnovama?

no, osim toga, valjalo bi i znati po komu ili čemu HRT dila svoje vlastite kartice po Europi, ponašajući se kao mini dth-operater, imaju li dozvolu za tu svoju djelatnost, ne unutar Hrvatske, već unutar Europe i Svijeta, kupuje li HRT Ligu prvaka ili neki drugi sadržaj za cijelu Europu ili samo za Hrvatsku

bit će zanimljivo, i jedva čekam konačnu odluku

The post was edited 2 times, last by nemam.pojma ().