Problem sa FTA kanale na total-u

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Problem sa FTA kanale na total-u

Ovako kolege, pre neki dan svrtio sam antenu(sa motorom; lnb nije mi monoblock) na hotbird-u i ukljucio sam HRT1 ali kanal se nije otvorio i pojavila se ta informacija: " Dekoder ne dobija signal". Sta treba da uradim u resiver za da otvori kanale, da ne treba da promjenim frekfenciju? :(
      DISH: 90cm
      MOTOR: MOTECK
      RECEIVER: ECHOLITE (TOTALTV), DREAMBOX 500S
      SMARTCARD: NDS VIDEOGUARD (TOTALTV CARD)
      TOTALTV PACKAGE: START + PLUS
      PS3 12GB Super Slim
    • driftwood wrote:

Koji receiver? Rade li drugi kanali sa hotbirda? Da li je radilo prije?
      Daj malo više informacija.

Pa nisi me razumjeo?

Znaci, sa Opticum 4000C rasiver svrteo sam antenu sa motorom(antena, lnb i motor su moji, nisu iz total-a) na hotbird 13e i posle izvadio sam kabel(satelitki kabal) iz Opticum-a i ubacio u Echolite(totaltv resiver) i pustio sam na HRT1 i piselo mi je: " Dekoder ne dobija signal". Da ne treba da ukucam neka frekfencija u resiver(Echolite) za da dobijem signal?

A FTA kanale na 16A otvara mi bez probleme.
      PS3 12GB Super Slim
    • Zakon wrote:

Pa nisi me razumjeo?
      A, kako nakon prvog posta ? Kolega @ driftwood nije toliko vidovit ;)
      Ovako već može, to je već dovoljno informacija, a koliko sam ja shvatio:
      1.Opticum vozi motor i ima signal dolaskom na 13e.
      2.Namesto Opticuma stavlja se TTV risiver..i naravno poruka "dec. ne dobija signal".
      Taj odgovor je očekivan, jer Ttv-Echolite, nema stalnu potrebnu, sada tako izgubljenu komunikaciju sa 16e.
      Neko bi mogao reći da to i praktično može i tako, ali to onda spada u exibicionizam i nekorisnu fantastiku. :D Svakako se ne može sa 13e gledati više na EchoL. od Opticuma... i da je na anteni ( motornoj navedenoj) monoblok, ili dodatni singl, naravno uz pod LNB postavkama obavezno upisani traženi satelit.
    • astp wrote:

Zakon wrote:

Pa nisi me razumjeo?
      A, kako nakon prvog posta ? Kolega @ driftwood nije toliko vidovit ;)
      Ovako već može, to je već dovoljno informacija, a koliko sam ja shvatio:
      1.Opticum vozi motor i ima signal dolaskom na 13e.
      2.Namesto Opticuma stavlja se TTV risiver..i naravno poruka "dec. ne dobija signal".
      Taj odgovor je očekivan, jer Ttv-Echolite, nema stalnu potrebnu, sada tako izgubljenu komunikaciju sa 16e.
      Neko bi mogao reći da to i praktično može i tako, ali to onda spada u exibicionizam i nekorisnu fantastiku. :D Svakako se ne može sa 13e gledati više na EchoL. od Opticuma... i da je na anteni ( motornoj navedenoj) monoblok, ili dodatni singl, naravno uz pod LNB postavkama obavezno upisani traženi satelit.

Sve je tako, ali gdje i kako da upisem frekfenciju i hotbird satelit u lnb postavkama? Nije mi jasno. 8|
      PS3 12GB Super Slim
    • OK=Menu / 5 ikonica_alat/OK/Napr. podešavanja/OK/Podešavanja LNB-a OK/LNB neki :2,3,ili 4 (jer je LNB1 matični Eurob 16e)/OK/Hot Bird 13e/OK/ diseqc A,,B;C ili D, na kome je inače Hot Bird./OK /Tonski/OK/donji band/ ULNB Low/OK/gornji band/OK/ULNB High/OK/..
      Tako je upisan Hot Bird i sa njega se mogu pratiti upisani kanali u TTv risiver. iz samog streama u org. listi ili doupisani dodatnim skeniranjem na numerama 6xx i 7xx..

Upis kanala sa H. Birda u Echolite:
      OK=Menu / 5 ikonica_alat/OK/Napr. podešavanja/OK/Besplatni FTA kanali/OK/Dodavanje kanala/OK/ Odabrati H.Bird (što se sada može jer je upisan predhodno) Na TP indexu sa >/< pranaći traženu freq. koja se menja ispod / spustiti se na pretraživanje kanala/OK.....Postaviti na "slobodno" ići desno na Pronadjene kanale i sa OK kopirati.
      Može se na TP-indexu sa "levo <" stati pod User i onda se mogu upisavati Freq. Polar. SR..Može i Fec, mada je nevažan..

The post was edited 1 time, last by astp ().

• astp wrote:

OK=Menu / 5 ikonica_alat/OK/Napr. podešavanja/OK/Podešavanja LNB-a OK/LNB neki :2,3,ili 4 (jer je LNB1 matični Eurob 16e)/OK/Hot Bird 13e/OK/ diseqc A,,B;C ili D, na kome je inače Hot Bird./OK /Tonski/OK/donji band/ ULNB Low/OK/gornji band/OK/ULNB High/OK/..
      Tako je upisan Hot Bird i sa njega se mogu pratiti upisani kanali u TTv risiver. iz samog streama u org. listi ili doupisani dodatnim skeniranjem na numerama 6xx i 7xx..

Upis kanala sa H. Birda u Echolite:
      OK=Menu / 5 ikonica_alat/OK/Napr. podešavanja/OK/Besplatni FTA kanali/OK/Dodavanje kanala/OK/ Odabrati H.Bird (što se sada može jer je upisan predhodno) Na TP indexu sa >/< pranaći traženu freq. koja se menja ispod / spustiti se na pretraživanje kanala/OK.....Postaviti na "slobodno" ići desno na Pronadjene kanale i sa OK kopirati.
      Može se na TP-indexu sa "levo <" stati pod User i onda se mogu upisavati Freq. Polar. SR..Može i Fec, mada je nevažan..

Hvala kolega @astp, ali sve mi se smutilo u glavi. X( :wacko: Ne pipam nista da ne zaj*b*m resiver.
      PS3 12GB Super Slim