nema signala ! postavke diseqc sa 3lnb 19E,16E,13E pomoc.

• nema signala ! postavke diseqc sa 3lnb 19E,16E,13E pomoc.

Imam diseqc za 3 lnb 19E,16E,13E i nekako sam sjebo postavke.
      dali mi netko moze reci step by step kako konfigurirati taj echolite sa 3lnba ponovno.
      stalno je katanac a u menu nikako da se snadjem posto ima lnb za total, pa lnb1,lnb2,lnb3 itd ....
      hvala .
      dm800 se
      dm 7020hd
    • Napredna podešavanja.

Zatim podešavanje LNB-a za Total TV.

Podešavanje LNB 1 Eutelsat W2 (16E). Vrlo bitno! Da bi resiver pravilno radio LNB 1 mora da bude Eutelsat W2 (16E). U suprotnom može da bude problema.

Podešavanje Disecq. Izaberi A, B, C ili D. A, B, C i D korespondiraju sa ulazima 1,2,3 i 4 na disecq switchu.

Znači moraš znati na kom ti je disecq ulazu povezan LNB od W2 (16 E).

Zatim tonski uključeno.

Donji Opseg i zatim ULNB Low.

Gornji Opseg i zatim ULNB High.

Na upit dali želite da sačuvate ova podešavanja potvrditi sa DA.

Istu proceduru primeni još 2 puta i za LNB 2 i LNB 3 za Astru i Hot Bird.
    • Single Monoblock 40 mm LNB 6 st.

Moze li mi netko dati savjet kako da dobijem sliku na novom HD Total reciveru,uzeo sam dupli LNB sa zeljom da mogu paralelno da gledam Astru ili Total kanale.Medjutim cim zamjenim stari LNB sa kojim bez problema pratim sve kanale Totala i kad stavim dva LNB sa jednim ulazom nikako da dobijem signal ili sliku ni na Eutelsatu ni na Astri pa ni na HotBirdu...Moram li nesto da menjam na samom reciver pri postavkama....? Pitam se da li se tanjur mora pomerati kad postavim novi LNB,pokusao sam i to bezuspesno...?
      Netko tko je imao slican problem? ?(
      Boys
    • 1.Koji je stari LNB ? .Koja je antena, nosać jednog , ili više lnb-a ?
      Preptostaviću antena 85-90cm totalova, monoblokza 3°, (singl -2 sat,1rec) ?. Ako je tako za najefektnije je trebalo staviti monoblok twin-2sat,2rec zbog plastike na držaču lnb-a i potrebnih preciznih odnosa . Mogu u tu plastiku i lnb- koji nisu monoblok, npr. (1 singl + 1 twin) ili lakše (1 singl +1 singl) - ali inverto multiconect, uz diseqc sklopku u čije ulaze se spajaju, a onda sa jednakim diseqc postavkama koje su u risiveru..
      2. Koji je "novi dupli lnb", a i singlovi sa kojim je probano.? Pretpostavljam "neuskovratni" sa 40mm ?
      3.Možda greškom u naslovu stoji 6st i još 40mm ?
      Antenu ne dirati. ;)
    • Hvala na mnogim pitanjima,pokusat cu da odgovorim koliko mogu,Kao prvo da kazem da sam danas po prvi put uspio da dobijem sliku(!) na svim satelitima u blizini,znaci i na astri i HB i Totalovom,ali izgleda da reciver cita signal sa samo jednog

LNB! Slika je znaci samo na jednom od pomenutih satelita pa ako zelim drugi moram pomerati antenu itd...Zasto se ne moze na samom digitalnom reciveru promeniti u podesavanju LNB naziv "Univerzalni!? Vec sam opisao uzeo sam novi LNB

sa dve glave jedna pored druge koje imaju ugradjen diseqc ili switch kako se vec zove,tip sam vec opisao u gore navedenom postu,antena je 90 cm,stari LNB jr univers.single itd,mislim da moram nesto podesiti na samom boxu,Sta upisati kod

broja LNB ? jel 2 ili 1,posto je samo jedan ulaz,koji DiseqC ?Satelit ? Tip LNB se ne moze menjati a frekvencije u opsegu ? da li je to vazno uopce?..Kad nesto promenim uvek dobijem odgovor da LNB nije podesen...Imam plasticne nosace i sa

desne strane je kvaliteta signala 100 % a sa leve fali jedno 5-6 crtica da bude 100.

Pomoc nuzno potrebna...hvala!

P.S.Nisam bas neki strucnjak da prilozim sliku novog Monoblocka ali moze se pogledati na ovoj stranici:

elgruvan.se/sv/monoblock/1016-…monoblock-40mm-lnb-6.html
      Boys
    • ako imaš baš ovakav monoblok kao što je na slici,onda i ne možeš hvatati kombinaciju 13-16 ili 16-19 zato što što je isti predviđen za prijem 2 satelita sa razmakom od 4-6 stupnjeva(kao što uostalom i piše u opisu pokraj slike),što znači da s ovom kombinacijom možeš gledati npr.astru i hotbird(19/13) ili,budući želiš gledati total tv,16e i 10e ili 16e i,eventualno astru na 23,5e - za tvoje želje potrebni su ti monoblok sa uskim glavama(kao alps) ili 3 lnb-a sa uskom glavom i diseq c sklopka za prijem sva 3 satelita(13-16-19) - imaš na istoj stranici monoblokova za razmak 3 stupnja ,pa pogledaj malo
    • Dragi prijatelji,ima li netko tko moze pomoci,znaci vec sam u prijasnjem postu opisao da zelim gledati Astru na 19,2 st. i Total kanale,receno mi je (Yunos) da sam kupio pogresan LNB monoblock i sad sam ga zamenio sa MB Singel V 3,3 st..
      Kako da dobijem sliku istovremeno,znaci na novom HD reciveru (jeftinija varijanta,170 e.) ili imam sliku totala ili sam prisiljen pomaknuti samo 2-3 mm da dobijem Njemacku...Znaci moram podesiti LNB na koji nacin..?
      Kad udjem u meni u Podesavanje sistema se nalazi' :
      1.Broj LNB-a
      2.DISEqC mod
      3.Satelit
      4.Tip LNB
      5.Frekv.L.O. iz donjeg opsega
      6.Frekv. iz gornjed opsega

Kako da konfiguriram dva satelita na zajednickom LNB ili ´se ovaj mono LNB tretira kao 2 LNB-a itd.

Zar se uopste mora nesto mjenjati u postavkama ? Pomoc jer cu uskoro sve baciti u p.m. jer mi sad sve ide na zivce vec mjesec dana tapkam u mjestu...
      Boys
    • Saab93SS wrote:

Kad udjem u meni u Podesavanje sistema se nalazi' :
      1.Broj LNB-a =1
      2.DISEqC mod =A
      3.Satelit=Eutelsat 16e
      4.Tip LNB=Universal (9750-10600)
      -5.i 6. je default-no postavkom na Universal

opet stati na 1 i sa desno postaviti LNB 2
      1.Broj LNB-a =2
      2.DISEqC mod =B
      3.Satelit=Astra 19e
      4.Tip LNB=Universal

Spremiti sve i to je ispravno za monoblok 3° za 16e i 19e..

Saab93SS wrote:

ili imam sliku totala

Saab93SS wrote:

ili sam prisiljen pomaknuti samo 2-3 mm da dobijem Njemacku
      Precizno bih napisao, da li treba antenu pomaknuti i kuda da je napisano..
      Na slikama iz posta 1 [Općenito] TotalTV novi SD -N5266S je slično(isto) samo što su diseqc opcije A i B kontra jer je za 13 i 16e..

Kod monoblokova inače:
      Istočniji LNB=Zapaniji satelit =u ovom slučaju Eutelsat 16e=dis.A
      Zapadniji LNB=Istočniji satelit=u ovom slučaju Astra 19e=disB

• Imam jedan cudan problem sa TOTAL TV HD PVR KSF-B4001HNS prijemnikom.
      Problem je u tome sto sve radi osim jednog jedinog kanala a to je Eurosport 2 HD, koji takodje radi ali "zeza".

Imam postavke sa 2 x LNB jedan za 16E a drugi za 13E.

Probao sam vise kombinacija LNB 1 satelit 16E LNB 2 satelit 13E i obrnuto.
      Takodje sam menjao mesta i na switch-u stavljao 13E na ulaz C, menjao sam i switch-eve.
      Bukvalno probao sve kombinacije da napravim ali bez efekta.

Problem koji imam je da Eurosport 2 HD nece odmah da pokaze sliku. Svi drugi moguci kanali otvore odmah.
      Cak i ovaj Eurosport 1 HD koji odmah pored njega odmah pokaze sliku ali ovaj Eurosport 2 HD "zeza".
      Moram da cekam, neki put izbaci da nema signala neki put nista samo crno. I tako ako malo sacekam
      od 30 sec do 1 min slika dodje.
      I onda Eursport 2 HD radi bez ikakvih problema sve dok ponovo ne promenim
      kanal pa se posle vratim na njega. Sledi cekanje dok slika ne dodje. Naravno ovo me nervira narocito kada znam
      da svi drugi kanali sa liste otvaraju odmah.

Nemam ideju sta bi to moglo da bude. Ako neko ima neka napise ovde.
      Dreambox DM7020s, ruDREAM