Total tv dva resivera povezani sa "loop"

• Total tv dva resivera povezani sa "loop"

Danas sam se javio kod montera(dilera) sta mi namestio Totaltv i pitao sam ga za Totaltv kuca.

On mi je rekao da ima dve opcije:
      1.Ako imam telefonsku liniju i da mi poveze jos jedan resiver(TTV kuca)- to kod meni nije mozno zasto telefonsku liniju iz MK Telekom
      2.Nekako da poveze jos jedan resiver, ali nisam ga razumeo kako. Nesto kao da mi je rekao da moze da poveze preko "loop out"? Dali ako poveze preko loop out ce trebati da ubaci jos jedno LNB ili nece trebati? - interesuje me ova opcija
      DISH: 90cm
      MOTOR: MOTECK
      RECEIVER: ECHOLITE (TOTALTV), DREAMBOX 500S
      SMARTCARD: NDS VIDEOGUARD (TOTALTV CARD)
      TOTALTV PACKAGE: START + PLUS
      PS3 12GB Super Slim
    • Najbolje sa twin lnb-om za 2 risivera, zato i postoji. Tako bi se i stavilo da može sa opcijom 1).
      Opcija 2) sa loop-om i još sa TTV risiverom za "ili-ili", odnosno radi ili jedan - ili drugi, jedva da funkcionira. A pošto treba pretpostavljam "i-i", odnosno da rade oba istovremeno i medjusobno nesmetano, onda preporuka uraditi sa twin lnb-om/ima.
    • astp wrote:

Najbolje sa twin lnb-om za 2 risivera, zato i postoji. Tako bi se i stavilo da može sa opcijom 1).
      Opcija 2) sa loop-om i još sa TTV risiverom za "ili-ili", odnosno radi ili jedan - ili drugi, jedva da funkcionira. A pošto treba pretpostavljam "i-i", odnosno da rade oba istovremeno i medjusobno nesmetano, onda preporuka uraditi sa twin lnb-om/ima.

Ama ja nisam ga razumeo dobro, dali je rekao loop ili nesto kao da mi rekao da ce da se poveze sa neki 10metara kabal. Nisam dobro razumeo opciju 2. Inace to ce biti posebni pretplatu. Kao ce biti sa posebnom pretplatom, dali ce stavi lnb twin?
      PS3 12GB Super Slim
    • Iako je posebna pretplata stavlja se :
      1.twin , nikakvo loop povezivanje.
      2.ako je povezivanje izglednije, udaljeno dosta metara (sa nevisećim kablovima i drugo) onda staviti ionako iznajmljenu antenu2 sa svojim singl monoblokom.
      ps.
      Opcija 2 iz predhodnog posta kaže da radi ili jedan , ili drugi neki svoj risiver na loop povezivanju, a to otpada jer ne radi uredno i pošto je druga pretplata sa totalovim risiverom. .

The post was edited 1 time, last by astp ().

• Imam Total TV doma i mislio sam si isti uzeti u Zagrebu na stan. Je moguće na bilo koji način izbjeći plaćanje dvije odvojene pretplate (i 2 ugovorne obveze) ili mogu uzeti doplatu od 25 kn i drugi receiver montirati na fizički udaljenoj lokaciji na drugi dish?

Zvao sam jednog servisera i spominjao mi je nekakvo povezivanje receivera telefonskim kabelom. Se to može zaobići na neki način? Kako to povezivanje uopće radi?

EDIT: Radi se o B.net TotalTV-u, dakle nije Makedonija. Al pretpostavljam da je ista priča za obje zemlje.

EDIT 2: Ako na drugoj lokaciji imam ATA uređaj s npr. Betamax (12voip, Nonoh) accountom registriranim na moj kućni DID (znači kad zovem preko te ATA-e piše moj fiksni broj na kojem je prvi prijamnik), hoće to raditi? Ili prijamnici direktno otkomuniciraju nešto prije nego se digne linija?

The post was edited 1 time, last by zag0 ().

• zag0 wrote:

Imam Total TV doma i mislio sam si isti uzeti u Zagrebu na stan. Je moguće na bilo koji način izbjeći plaćanje dvije odvojene pretplate (i 2 ugovorne obveze) ili mogu uzeti doplatu od 25 kn i drugi receiver montirati na fizički udaljenoj lokaciji na drugi dish?

Zvao sam jednog servisera i spominjao mi je nekakvo povezivanje receivera telefonskim kabelom. Se to može zaobići na neki način? Kako to povezivanje uopće radi?

EDIT: Radi se o B.net TotalTV-u, dakle nije Makedonija. Al pretpostavljam da je ista priča za obje zemlje.

Sa telefonsku liniju placas pola pretplate i ukoliko imas tu telefonsku liniju(najverovatnije T-Home) ce ti biti najbolja opcija(i ja sam to hoceo ali posto nemam liniju iz T-Home nisam mogao uzeti jos jedan resiver).
      PS3 12GB Super Slim
    • zag0 wrote:

Nemam T-Com (ako o tome pričaš) nego jednog drugog operatera i njihov VoIP telefon. Znači ni da hoću oba receivera u kući imat ne bi išlo?

Ova fora s ATA-om registriranom na kućni fiksni broj isto ne bi išla? Ne kužim kako radi to povezivanje na telefonsku liniju točno pa nabadam. Moža netko zna :)

Ne znam kako je kod vas u Hrvatskoj, ali kod nas u Makedoniji za jos jedan resiver moras imati liniju T-Home(T-Com).
      PS3 12GB Super Slim