Telefonska mreza za TotalTV kuca+TotalMix

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Telefonska mreza za TotalTV kuca+TotalMix

Telekom je konacno resio da mi promeni telefonsku centralu iz 1467. godine i ubacio digitalnu centralu, pa sad moram da menjam telefonske kablove u kuci. Posto vec imam TTV, hteo bih da uzmem TotalMix i da uzmem TotalTV kucu u jos 2 sobe. Znaci u 2 sobe bih imao dodatne risivere za TTV kucu, a u jednoj sobi bi mi bio glavni risiver i ADSL.

Da li neko moze da mi da predlog kako da sprovedem kablove po kuci i koje kablove da koristim (da li je dovoljno 2-zilni ili mora 4-zilni). Da li treba da obratim paznju na nesto prilikom razvodjenja kablova?

Hvala
    • sashadpb wrote:

pa sad moram da menjam telefonske kablove u kuci
      Jedino ako nisu uredni.
      1. Dolazni telefonski kabel u adsl splitter u "Line-In".. Iz njega iz izlaza za "Modem" u dobijeni modem, a iz "Phone" izlaza pa uz obični pasivni telefonski splitter prema risiveru i eventualno telefonu ako je u blizini . To je za ono u istoj sobi-1 .
      2. Za sobe-2 i 3 se može odvući iz istog tog pas. tel. splittera višestrukim razdeljivanjem u risiver2 i neke telefone van sobe-1.
      -To je formalno tako , ali je i uglavnom ovo pod (2) teže izvodljivo i/ili neizgledno , pa je lakše za sobe-2 i 3 od nekud dovući telef. linije, npr. ispred adsl splittera .
      Onda se to može uraditi passivnim razdeljivanjem telefonske linije nekud ispred , ali je onda potreban najmanje još još jedan adsl splitter. Uz onaj dobijeni uz modem u sobi-1 i barem još jedan prema sobama-2 i 3 ,koji je obavezno potreban za filtriranje adsl linije i neometanja . Na dodatnom adsl splitteru se koristi naravno uz "Line_in" samo izlaz "Phone", dok izlaz za "Modem" .ostaje prazan.
      -Računati da tel. kablovi mogu proći uz koaxe koji svakako moraju do risivera. Moguće da je zbog efektnosti odrade lakše i bolje dodati i za sobu-3 još jedan jeftini adsl splitter.
      Toliko o planiranju kabliranja i povezivanja, a svakako to mora uraditi ovlašteni monter, postavljanem quad monoblok lnb-a na anteni i slanjem zahteva za call-back za totaltv kuću. U tom slučaju prvo potražiti internet, dobiti modem pa onda za TTv kuću.. Mislim da sam sa najmanje pisanja ispisao dovoljno i jasno ?

The post was edited 2 times, last by astp ().

• Da iskoristim temu da postavim jedno pitanje ako neko mozda zna odgovor:

Kako tacno funkcionise total tv kuca odnosno deo koji se odnosi na telefonski prikljucak.
      Ovo me zanima zato sto bi probao jedan eksperiment a to je sledece.Na jednoj lokaciji gde vec imam total tv risiver posedujem nekoliko telefonskih prikljucaka koji mi ne sluze nicemu odnosno placam pretplatu a brojevi se ne koriste.To mi je dalo ideju da mozda uzmem total tv kucu na toj lokaciji i da onda jednostavno odaberem neku od slobodnih telefonsklh linija na kojoj bi odradio preusmeravanja poziva tako da preusmerim poziv na drugu lokaciju odnosno broj gde bi mi u okviru istog grada bio taj drugi ili treci total tv risiver.Razmisljam da ako oni pozovu broj koji je na ugovoru on ce odraditi preusmeravanje i -zvonice- kod mene odnosno na toj drugoj lokaciji gde cu risivere povezati na tu liniju na kojoj je preusmeren broj pod ugovorom.Da li je ovo izvodljivo.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Teško da će ići tako.Momci iz nds-a su to uredili u sw-u iz 2010..
      Poziva se kartica, ne telefon, a povratno bez čekanja (ograničeno vreme) centru stiže odgovor i identifikacija broja telefona čija linija je konekt u risiver.
      Tako centar prvi put vidi broj i sa sat-siganalom pošalje risiveru info sa kojeg broja se "javila" i na ekranu ga ispiše .
    • koliko shvatam cela zastita pociva iskljucivo na caller-id funkciji koju salje broj koji je naveden u ugovoru.Predpostavka je da total risver okrece neki predefinasani besplatni telefonski broj na kome se niko ne javalja iz razloga da se kasnije u listingu pojave svi brojevi koji su recimo tog meseca pozvani da izvrse provere.
      Ja sam nekada davno eksperimentisao sa caller id generatorima za sasvim neke druge zahteve i svi oni su mogli da fejkuju broj sa koga se zove tj mogli ste im rucno upisati broj koji zelite da se pojavi kada nekoga zovete fiksnim telefonom ali sve dok broj zvoni vas pravi caller id se vidi a cim neko podigne slusalicu na njegovom caller id-u se vidi onaj broj koji ste vi kod vas uneli.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Nakon astp-ovog posta sam se malo bacio u istrazivanje, pa me interesuje da li je izvodljiva ova konfiguracija?

Nakon razvodne kutije na tavan stavim adsl spliter. Iz "modem" izlaza posaljem signal u sobu gde zalim ADSL, a iz "phone" izlaza izvucem kratak kabal i onda prikacim M-3Ž razdelnik. Posle iz svakog izlaza iz razdelnika posaljem kabal u po jednu sobu i na kraju tih kablova prikljucnice sa po 2 ulaza.
    • Skoro da je u potpunosti OK kad je sve tako, ali je zaboravljen osnovni-prvi risiver u sobi sa ADSL-om...i on mora na telefonsku liniju..Čak taj risiver ide prvi za test callback-a, povezivanjem na filtriranu.phone liniju i slanjem zahteva za callback.
      U tom slučaju sve ostaje onako, samo u sobi sa ADSL-om dovodnu liniju koja ide iz tavanskog splittera (za modem) ubacimo u dodatni ADSL splitter a iz njega tek sad u modem..Naravno iz "phone" u risiver..To je to.

Onaj obični splitter može biti 3xŽ sa malim kablićem iz "phone" u njega., ili ako tavanski filter fizički bez smetanja nekom konektoru to dozvoljava 1M na 2Ž, bez kablića. Zapravo prepruka je i nabaviti ADSL splitter pre montaže, može se njega na tavan.

The post was edited 1 time, last by astp ().

• Što se tiče Total TV kuće, moj telefonski priključak na kuću ide preko stare bandere i tzv. PCM aparata, da li ja na takav
      telefon mogu prikopčati Total TV Kuća?

Osim toga, ima li neko vlastita iskustva sa total tv kuća da nam kaže dojmove, nema li problema?
      DM 500-S(K)
      Amiko Alien SHD-8900 SOLD
      Total TV BIH HD/DVB-T (Start1,Plus,HBO,HD)
      NETFLIX & HULUplus via unblock-us dot com
    • Da može, a svakako je potrebna potražnja caalback mogućnosti povezivanjem risivera telef. liniju.
      Problemi mogu postojati neostvarenom komunikacijom sa nekom karticom te nakon 7 dana na ekranu poruke tipa : "proveriti vašu telefonsku liniju..." i isključenjem iste karte..
      Razloga takvog problema.ima dosta , ali su recimo 99% od naravno loših spojeva telefonske linije u putanji do risivera, nedostatku ADSL splittera (filtera) ili njegovom problemu, isključene telefonske linije zbog neplaćanja, do kod onih koji su isklučili "0" u telef. centrali zbog smanjenja troškova koje je neko (obično mladji) u kući pravio.. :D
      Onih 1% je kvar modema risivera koji može nastati i dosta ranije. Grmilo telefoni u kvaru (obično to- kad sa bandera) pa onda i modem u risiveru, za čiji kvar se sazna tek onim upozorenjem na ekranu, kod callback provere a npr. i 60 dana kasnije.
      Kaon HD risiveri koji su do sada, nemaju modem pa je u telef. liniju konektovan samo risiver2 koji je SD jer na 1 ugovor TTV luća može samo 1 HD.
      Oko novih HD ćemo znati tek na jesen.
      p.s.
      ono oko iskustva , teško da neko ima deblja 8)
      pozz
    • Ja sam juce uveo total tv kucu i to bez stalne veze risivera i telefona. Probao sam risiver da odnesem u selo i da ga prikljucim i radi kako treba. Cela fora je u tome da se risiver pri instalaciji priikaci na telefonski prikljucak i da prodje callback. Posle toga risiver se otkaci i radi bez telefonske veze. Posle 2 ipo do tri meseca na ekranu se pojavi poruka da risiver trazi telefonsku vezu da ponovo prodje callback. U roku od sedam dana risiver se mora povezati na telefonski broj koji je dat u ugovoru zbog callback-a. To traje par minuta i risiver ponovo moze bilo gde. Ako se u roku od sedam dana to ne odradi sledi blokada kartice.
      :smilie37: :smilie13: :smilie13: :smilie13:
      ALA JE OPRAVIO SVAKA MU ?AST
      Pozdrav JAGUAR
    • totaltv callback

zapamtite!!!
      kod ttv-a nema pravila kada i u koje vrijeme server šalje resiveru zahtjev za povratni (callback) signal,tako da nije pravilo da kada prođe callback možeš bez problema gledati cca 2 mjeseca,a da kartice osnovnog i ostalh resivera u home opciji ne odu u Abl-automatsku blokadu!
      Kada prvi puta ne prođe callback server u nepravilnim vremenskim razmacima šalje zahtjev za istim signalom prema resiveru koji se ne javlja i nakon nekoliko pokušaja blokira karticu.