FRITZ!Box Fon WLAN 7270 novi FW - International Edition

• Carrick wrote:

necudakazem wrote:

Carrick wrote:

Da, to ti je to. U biti takva je cijena i kod nas ako se ne računa PDV. Međutim, za one koji žive u Hrvatskoj logičnije je kupiti ovdje jer automatski dobivaš garanciju, u suprotnom nastaju problemi, primjerice, kako je Marinko morao svoj modem slati u Njemačku.

Kolega u slucaju kvara AVM ima garanciju 5 godina i nema veze u kojoj si drzavi ako se obratis direktno njima, cena ovde u njemackoj je oko 200€ mislin na 7390 ali tvrdim da je 7270 bolji imam obadva

Po čemu misliš da je 7270 bolji?

Ko o cemu Vi krecete na osobna prepucavanja.Za razliku koje rutere imamo ovi su space shuttle.Moje misljenje je da su i jedan i drugi vrh vrhova.
      Samo je razlika ko ih kako i zasto koristi.
    • podesavanja se vrse preko Web Interface-a..sto znaci moras prvo da vidis koja je njegova IP adresa...vidi na poledjini uredjaja,zna nekad da bude na onoj maloj nalepnici njegova fabricka IP adresa,User i Pass...nakaci Lan kablom Fritz na tvoj komp i kucaj u Browseru tu adresu,ako sve bude ok...imaces Web Interface..posle nije toliko ni frka,cak i ako nema Engleski...ja sam imao slican problem sa uredjajem koji sam pazario na lokalnom buvljaku Vodafon EasyBox 902,koji mi sluzi da dobijem vise lan portova,Samba server i slicno...
      ja sam na Vodafonu iskljucio DHCP server,i kada sam ga nakacio na moj Ruter kablom..on je dobio IP adresu kao bilo koji uredjaj u kuci...e sad sve to opet moras prvo da uradis kad pristupis njemu...dalje nije frka,ako si iole nekad to radio....
      javi ako zapne
      Wetek 4K/LibreElec
      GigaBlue Quad Plus/PurE2
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
      ChromeCast
    • Čovek kaže povezao ga je ali ne radi internet. A da bi internet lampica i sam internet od provajdera radio na parici tj liniji pošto on ne kaže da mu je to ap ruter i slično već jedan jedini adsl, kao što rekoh trebaju podaci od provajdera i internet podešavanja uneti u taj novi ruter da bi se internetski povezao sa provajderom. Tako da ili zove njih ili preko telnet na starim uredjaju nadji user i password pa onda podešavanja i unesi u taj novi ruter.
    • Pa šta bi ti da prepisujem sa elite pa da copy paste. Bitno je da je odgovoreno kako to ide i gde ima rešenje za očitavanje. Ili zove se provajder za user password ako hoće da mu daju generički password jer u Srbiji telekom primer to ne da korisnicima (pravila firme) pa ako ti rikne njihov ruter daju ti drugi a ne vole da daju password da ga guraš u neki tamo drugi uredjaj, ili ako daju nosi se stari uredjaj da očitaju barkod sa kutije i nadju u sistemu koji je generički password. Eto tako to ide.

Uz to nije naveo ni kod koga je, koji je provajder, koja zemlja... tako da to što je odgovoreno odgovoreno je jedino ispravno. A ti po običaju samo ti moji odgovori ne odgovaraju iako su korektni.

The post was edited 3 times, last by garfild ().

• ssh za vdsl ruter(e)

primer za zte koji imam od telekoma

telnet 192.168.1.1
      username: (uneti username rutera) admin
      password: (uneti full pristup admin password rutera) ztonpk
      CLI>enable
      Password: zte
      CLI#shell (izbaci ti shell i verziju rutera)

username rutera uredjaja: FNNSD3zxhnh267nv10
      password rutera uredjaja: Zxhnh267nv10

=========================================
      za pppoe podatke user i genericki password rutera koji je jedinstven za svakog korisnika posebno

komanda
      cat /var/tmp/ppp/options.oe0

i iščita user i password telekoma

na slici ispod prikazano iščitavanje user i pass prekriveno trakom naravno.

I kao sto rekoh sve to napisano na elitesecurity od drugih ljudi ovde je samo to isto provedeno u delo i prikazano na mom uredjaju.

===============================

Sustinski ako ne zna kako zove provajdera i pita drugacije mu se nikako ne moze objasniti znao ili neznao
      Images
      • generic password.jpg

102.88 kB, 629×558, viewed 21 times

The post was edited 1 time, last by garfild ().