OpenAZBox PLi MOD HD Prerelease

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• MickeySa wrote:

@AntoDor

Bez trolanja molim! Jedini si kojem se to ovdje desilo, a koliko vidim dosta ljudi je ubacilo image bez problema. Za tvoju informaciju isto sam ucinio i bez problema sam se vratio na RTi Core.
      @MikeySa

Bez vrijeđanja MOLIM , Da sam jedini kojem se to desilo, desilo se, ti ne možeš znati ( nisi bio kraj mene ) s kojim sam Azup-om ubacivao stari image, za tvoju informaciju i ja sam ubacio novi image bez problema, tek ćemo vidjeti dali će biti problema kod vraćanja na RTi Core kod ostalih korisnika, a ako ih i ne bude ili bude ( daj bože da ne ), to ništa ne znači jer ubacivanje novog ili vraćanje stagog image-a je kao igra na sreću , ili dobiješ ili ne....

To je AZBOX

Pozz
    • elvir1971 wrote:

Kod vracanja na RSI PLI risiver ostao u booting stanju. Imam USB to TTL kabl, radio sam po telesatovom uputstvu ali ga do ovog momenta nisam ozivio. Citav proces prodje, na kraju obrise pa ispise ali ponovo booting. Meni se ovo za godinu ipo prvi put desilo, nisam ga do sada vracao iz mrtvih, ne znam mozda i ja negdje grijesim.

Koji RSi si ubacivao, samo mi napiši pa da i ja probam da vratim RSi u resiver.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Molimo vas da ne ubacujete OpenRSI image ako ste vec ubacili Open AZBox MOD dok ne izbacimo update za AZUp 2.2.4.

OpenRSi TEAM nije ubacivao verziju kernela u Kernel: polje unutar zaglavlja patch.e2 fajla!

Za par minuta ćete imati AZUp 2.2.5
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • MickeySa wrote:

sofrenic wrote:

Zapitam se, šta su betatesteri testirali kada nisu primjetili da pod mrežama uopšte nema WiFi??? (vadili mast, umjesto da kvalitetno istestiraju to što su dobili)???

Ovo ukazuje i na status paprenog Premium HD modela risivera kojem uvijek nešto fali a dijelove za eventualnu popravku je nemoguće naći. Njegova jedina prednost u odnosu na ostale modele AZBox risivera je podrška za WiFi i interni Hard Disk

U uvodnom postu ove teme je navedeno da neke stvari ne rade, stoga tvoj problem, Open AZBox MOD se unaprijed ogradio za takve ispade, s obzirom da smo znali da će ih biti, te smo naveli sljedeće:

We would appreciate if you skip questions like 'when will something be supported or added in image'' - we are working day to day in order to put as much as possible features in E2 and kernel.

Mislim da ovaj image nema nikakve veze sa tvojim konstatacijama o rezervnim dijelovima, mani se OT-a i drži se teme, u protivnom brišem OT postove ili dijelove posta.

Briši šta ti je volja.
      Za mene lično je veliki propust da niko pre puštanja imagea PUBLIC ne provjeri da li je WiFi uključen u njega. Da je to Prerelease možda bi i razumeo.
      Moja konstatacija o rezervnim dijelovima je apsolutno tačna na moju veliku žalost :(. To je baš tako i to su činjenice i ja o tome nemam više šta dodati
      Pozdrav,
      sofrenic
    • Sofro, vrucina a ? ;)
      Evo , only for you - sledi update ver. :)
      btw , hvala na prijavljenom propustu - nedostajao je rt61 FW za wifi i ne panici odmah toliko - dovoljno je da nas podsetis ;) Image je prosao test , ali pri zadnje setiranje bitbake fajlova i kompajliranje enigme podkrala se greska.

pozdrav,
    • @AntoDor
      Meni je jako zao sto se tebi to desilo ali problem je RSI image koji nije ispostovao nase specifikacije oko pakovanja imagea , uostalom sve je otvoreno , public, dostupno svima , neznam zasto su to tak oodradili , ali mi nemozemo pratiti uvek sta ostali timovi rade, jednostavno nemamo vremena za to.
      To sto se tebi desilo podiglo je alarm da se proverava i to lose pakovanje imagea pa u ver 2.2.5 .
      Meni je stavrno zao sto ti se to desilo i sto sada mora da nadjes ili napravis seriski interfejs .... ali kad to obezbedis - javi mi se na PM da ti objansim sta treba da uradis da bi ga vratio u normalu.

pozdrav,