Projekt Prodelin 2,4m

• I kod mene trenutno -6 i sunčano, jutros bilo -10 uz malo snijega..
      Provjeravam upravo 7W NW Africa beam i idu sve frekvencije osim DVBS2 11514V..

Frekvencije poput 10992V i 11170V se u prvi mah čine izuzetno jake pa pomisliš da je to Mena beam a ne NW Africa ali kad pogledaš koji je prag prijema za te frekvencije postaje sve jasno:

Ostatak frekvencija:

.........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
      ..........................................DM8000 + TBS5922SE
      .................................................
    • New

E da mi je cisterna tekućeg dušika pa da lnb postavim prije upotrebe na -196 ;)
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
    • New

Niske temperature pojačavaju signale ali i struju motora.. Kod mene je -11 st. C trenutno i štapni motor 36" se vrlo usporeno pomiče, čak mi je u nekoliko navrata pozicioner izbacio error zbog premalo okretaja u sekundi.. Očito se mast u njemu smrzla. Imam grijanje tanjura ali da bi mi grijač trebao za motor nikad mi nije palo na pamet.. Rizla, kako bi se VonWeise ponašao u takvim ekstremnim uvjetima?
    • New

LambdaKt wrote:

Niske temperature pojačavaju signale ali i struju motora.. Kod mene je -11 st. C trenutno i štapni motor 36" se vrlo usporeno pomiče, čak mi je u nekoliko navrata pozicioner izbacio error zbog premalo okretaja u sekundi.. Očito se mast u njemu smrzla. Imam grijanje tanjura ali da bi mi grijač trebao za motor nikad mi nije palo na pamet.. Rizla, kako bi se VonWeise ponašao u takvim ekstremnim uvjetima?
      Nesto drugo tebe muci a ne kvalitet masti u motoru,kod mene je ovaj: antene-zupancic.si/aktuator-superjack-qarl-3624-p-545.html
      ...trenutna brzina mu je simbolicno usporena u odnosu kada je vani +38°C.
      Sada je -10°C, a isto je radio i pre neki dan kada je bilo jos hladnije.
    • New

Motor je praktički nov, problem je sigurno u opterečenju. Tanjur i konstrukcija polarmounta su 200kg teški a kod tebe je to bar 10 puta manje pa ne primječuješ toliku razliku.. Možeš si zamisliti koliko je opterečenje da kad mi je tanjur u krajnjem položaju i naslonjen na metalnu konstrukciju, svejedno istočnom ili zapadnom da ga ja bez motora jedva uspijem pomaknuti par centimetara? Znam odavno da moram povečati kontrauteg ali nikako to napraviti.. Motor je dakle i u normalnim uvjetima na rubu svoje izdržljivosti a sad je ovo taman malo previše... Vidim da je problem temperature i po tome što kad ga duže vozim lijevo desno onda proradi kako treba.. Čim stoji duže na mjestu nastaje problem pri kretanju..
    • New

Prvi puta kod mene uhvaćena ova kružna frekvencija, TNV Tatarstan sa 36C:

• New

LambdaKt wrote:

Motor je praktički nov, problem je sigurno u opterečenju. Tanjur i konstrukcija polarmounta su 200kg teški a kod tebe je to bar 10 puta manje pa ne primječuješ toliku razliku.. Možeš si zamisliti koliko je opterečenje da kad mi je tanjur u krajnjem položaju i naslonjen na metalnu konstrukciju, svejedno istočnom ili zapadnom da ga ja bez motora jedva uspijem pomaknuti par centimetara? Znam odavno da moram povečati kontrauteg ali nikako to napraviti.. Motor je dakle i u normalnim uvjetima na rubu svoje izdržljivosti a sad je ovo taman malo previše... Vidim da je problem temperature i po tome što kad ga duže vozim lijevo desno onda proradi kako treba.. Čim stoji duže na mjestu nastaje problem pri kretanju..
      Ima tu istine oko opterecenja,kod mene je 30kg i kada nema motora tanjir mogu kaziprstom rotirati.

Ali ovo su veoma snazni motori i ako su ''original SuperJack kvaliteta'' mislim da 200kg za njih nije nikakav problem.

Jednom prilikom kada sam podesavajuci limite pustio motor da ''vozi dalje'',malo je falilo da mi potpuno

deformise to jest pokida ledja antene !

• New

Imam 2 komada SuperJack Heavy 36", jedan je za rezervu :)
      Taj motor je vrlo jak ali antena je još jača. Moraš shvatiti da osim teškog tanjura sa još težim bakrenim grijačima na donje dvije latice, imam na vrhu nosača lnb-a cijelu skalameriju koja sa motorom ima sigurno 6-7 kg.. Sve je to na kraku od 2,3m od tanjura, moja antena je long fokus model.. Sve to drastično povečava opterečenje i motoru je jako teško, naročito krenuti iz krajnjih pozicija.. Zato sam stavio 50kg uteg sa stražnje strane na distanci od 2 metra ali to nije dovoljno, treba bar još 25kg da se tanjur dovede u ravnotežu.. Dok nije bilo utega isti motor uopće nije mogao pomaknuti tanjur sa krajnjeg zapada a sa istoka jedva.. Za primjer, morao sam ugraditi trafo od 5A u pozicioner da bi donekle kompenzirao velike struje koje motor zahtjeva pri kretanju..
      Navrati jednom ako budeš u prolazu da vidiš uživo moje postrojenje...
    • New

LambdaKt wrote:

Imam 2 komada SuperJack Heavy 36", jedan je za rezervu :)
      Taj motor je vrlo jak ali antena je još jača. Moraš shvatiti da osim teškog tanjura sa još težim bakrenim grijačima na donje dvije latice, imam na vrhu nosača lnb-a cijelu skalameriju koja sa motorom ima sigurno 6-7 kg.. Sve je to na kraku od 2,3m od tanjura, moja antena je long fokus model.. Sve to drastično povečava opterečenje i motoru je jako teško, naročito krenuti iz krajnjih pozicija.. Zato sam stavio 50kg uteg sa stražnje strane na distanci od 2 metra ali to nije dovoljno, treba bar još 25kg da se tanjur dovede u ravnotežu.. Dok nije bilo utega isti motor uopće nije mogao pomaknuti tanjur sa krajnjeg zapada a sa istoka jedva.. Za primjer, morao sam ugraditi trafo od 5A u pozicioner da bi donekle kompenzirao velike struje koje motor zahtjeva pri kretanju..
      Navrati jednom ako budeš u prolazu da vidiš uživo moje postrojenje...
      I ja imam jedan u rezervi :D , inace oba su proizvedena pre 15 godina, znaci original su 100%.

Evo za tvoj pise da je dinamicko opterecenje do 540kg amazon.de/Aktuator-Superjack-Q…tangenmotor/dp/B00BCJXOEC

Mozda imas nesto veci pad napona na motoru,bilo bi dobro da ga izmeris pri ovako niskim temperaturama,
      kod mene je bio problem kada je presek kabla bio manji u odnosu na sad,tada sam imao iste manifestacije zimi kao i ti sad.

Veoma me interesuje da vidim uzivo sve sto si do sada uradio,ako bude prilike navraticu sigurno... :thumbsup:
    • New

Na proljeće idu nove žice sa većim presjekom, dodatni uteg za potpuni balans i motor za vertikalni pomak.. Nadam se da će ovako izdržati do tada...

Rizla, stvarno mi nije jasno da još nije došlo ?(
    • New

Ja trazio uvek kao "nekad" onaj standardni kablić... -sto je jeftin, ali uvek sam morao da kupim po 100 metara, 4x 0,75 licnasti... vrti ko blesav na tolku duzinu (trenutno 40 m)
      sad imam kabla na izvoz.. :D
      Provukao zadnji put prilikom montaze 2 koaksialna 3 za motore i 1 za kameru (Coax+DC)
      :)
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
      DreamBox 800HD PVR Clone, plus 320GB WD hard drive