Pinned Problemi i kvarovi na televizorima-zbirni topic

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• to nije plazma, već LCD ;), pod "plazma" si vjerojatno mislio na zajednički nazivnik-"to moderno, tanko i širokoekransko čudo od TV-a" :D, čisto jer su se plazme ranije pojavile. ;)
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

The post was edited 1 time, last by deejay77hr ().

• Radi li kome smart hub na samsung televizorima. Evo ja sada ukljucio, nece da me logira niti jednu aplikaciju da pokrene, a internet mi je ok. Pojavio mi se novi folder Your video u smart hub meniju. Javlja sljedecu gresku kada pokusam startovati app: ERROR_EXE_001.
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.
    • mislim da ni neće jer mu (kao već malo starijem modelu) to da nema problema s titlovima ni nije bila odlika kad je izašao. no, možda je stvar i samo u enkodiravanju titla, pričekaj malo ostale...
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Problem nova plazma Samsung PS43E490

Problem nova plazma Samsung PS43E490
      Primjetio sam kad sam skidao foliju sa tv-a nakon dva tjedna da mi na ekranu u gornjem i desnom dijelu nije prikazana cijela slika tocnije ce se vidjet na slici u prilogu

Nakon što sam u postavkama televizora isao prebacivat sa 16:9 zoom itd. slika se vratila preko cijelog ekrana, i onda opet nakon nekoliko minuta se drugi kut dolje i lijevo ne prikazuje dali je to tvornicka greska i sto mi je ciniti po tom pitanju...? Primijetio sam da se to širi pocne jedan red pixela pa drugi itd... dok ne dode do 6 reda...
      Ljudi pomagajte nova mi je telka i jos uvijek mi je u pripremi 200 sati tako da zbog toga sigurno nije problem.
      Lijep pozdrav
    • montirao sam nekoliko sestrinskih joj modela 43E450 i ja bih rekao - greška, ne vidjeh to dosad ni na jednoj. reklamiraj na vrijeme dok možeš.
    • Samsung apps problem

TV je ovaj sa potpisa. Naime od juce imam problem da kada kliknem na Samsung apps ikonu, ucita se tekst, ali ne i ikone. Nikako se ne citavaju ikone, a probao sam sve reset routera, rebootao tv nekoliko puta, instalirao najnoviji FW, nista ne pomaze. Internet brzina je dobra sve ide osim ovoga. Ne znam da li je to do Samsunga ili do mene lokalno?
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.
    • davor wrote:

TV je ovaj sa potpisa. Naime od juce imam problem da kada kliknem na Samsung apps ikonu, ucita se tekst, ali ne i ikone. Nikako se ne citavaju ikone, a probao sam sve reset routera, rebootao tv nekoliko puta, instalirao najnoviji FW, nista ne pomaze. Internet brzina je dobra sve ide osim ovoga. Ne znam da li je to do Samsunga ili do mene lokalno?

Danas sam uradio master reset ali opet ista stvar, ne ucitavaju se ikone i app store-u :(
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.
    • A koji je to TV? I zašto ti treba novi SW? Obično se SW ažurira automatski, ako ga ima.

Edit: Moja radoznalost mi nije dala mira da malo ne guglam. Evo ti jedan link: sunny.com.tr/sunny_lcd_tv.html

Pošto je sve na turskom, ako se ne varam, ne znam, dali će ti biti od pomoći.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.

The post was edited 1 time, last by DeeJay Dee: Q ().

• Sony Bravia

Imam LCD Sony Braviu 66cm ekran. Ponekad se televizor upali ali nema slike, već na ekranu tamna slika pa je treba par puta upaliti i ugasiti da proradi. Kad se jednom pojavi slika bude ok. Inaće slika je odlična i sve radi osim tog paljena. Zanima me u čemu bi mogao biti problem ? Da li je možda neki kondezator u pitanju ili je kvar veći ?
      Total TV Hrvatska
      Osnovni + prošireni paket

:thumbsup: ______ Pozdrav! ______ :thumbsup:
    • Imao sam slican problem.
      Doduse na LCD monitoru, ali mi govori da bi mogao biti isti kvar, jer je tako pocelo i kod mene.
      Najprije 10 sek, pa 30 sek, pa minutu , pa sve duze i duze.
      Onda sam konacno odlucio otvoriti monitor i voila.
      PCB main board (ploca koja se bavi samo davanjem struje na matricu i ostale komponente.
      Kondezatori napuhani.
      Cijena popravka 80 lipa. S time da mi je jedan elektronicar ( u mirovini ) to badava zamijenio tj. prelemio nove.

Ako imas nekog poznanika ili ako se ti bavis elektronikom to se da lako promijenti, a meni su sugerirali, lcd matrica prosla, cijena da ne pricam,
      pola novog monitora.

p.DDamir
    • Da otvorio sam tv, svi kondezatori na ploči i ploči napajanja su u redu. Ima jedna pločica što ide od matične ploče do ekrana pa se spaja sa flat kabelom.
      Problem je u toj pločici. Uštekao i ištekao te mi je momentalno došla slika. Kako se zove ta pločica i koja joj je cijena?
      Total TV Hrvatska
      Osnovni + prošireni paket

:thumbsup: ______ Pozdrav! ______ :thumbsup:
    • LCD backlight inverter

Opis kvara ne engleskom:

Backlight Inverter
      Defective backlight Inverter may has the following symptom:

No picture on screen but power indicate light stays on.
      Dark display but still readable.
      Screen Flash on and Off between 1/2 to a few seconds
      Power light stays on but no display and sound
      No picture on screen but LCD TV still has sound
      Picture cycles on and off as well as power LED light.

All these symptoms indicate that the LCD backlight inveter is defective and replacing it will solve the problem.

cca. 150 USD -- za cijeli modul

Ocito je u "banani " taj dio.
      Evo ti link za dijelove toga tipa, ja sam oznacio Sony, a ti mozes pronaci tocan model za sebe.

lcdparts.net/InverterDetail3D.aspx?ProductID=1767

p.DDamir
    • Pogledao sam sliku te pločice na gornjem linku.Tu se zapravo radi o dijelu za napajanje osvjetljenja ekrana.Na pločici je dosta integriraca i vjerojatno je jedan od njih u banani, i to najvjerojatnije od prenapona.Većina današnje elektronike loše podnosi fluktuacije u naponu pa je pametno lcd spojiti na prenaponsku utičnicu.
      Česti su kvarovi kod kondenzatora koji su na graničnim naponima.Recimo na njemu piše da podržava 10 V a zapravo bi bilo bolje da su montirali 16V.To je recimo čest kvar u DVB T risiverima u napajanju.