Pinned Problemi u prijemu TV signala / kvaliteta slike i zvuka - zbirna tema

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• a jesi probao na 4:3 LB (leterboks)?
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • pusti kaj ona veli :D, jesi ti to išao vidjet i probat namjestit? možda treba i nekaj u samoj telki namjestit, kaj se podudarnosti formata s vanjskog izvora i prikaza na samom ekranu tiče...
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • a to da, kod Miami vice-a to zna biti, debeli Don Johnson.. :D

The post was edited 1 time, last by deejay77hr ().

• Problem sa philips DVB TVom...
      (Tj mozda do tva)

Stambena zgrada, prije uredno hvatalo sve DVB kanale preko vanjske antene (ST) međutim vlasnik zgrade uz to uveo i bnet kabelsku i nakon toga se dogodilo da imam samo HRT1 ,2, RTL i NOVU preko dvb tunera... Kabelska ide analogno...
      Tj stavim pretragu na TVu, zemlja Njemačka i nađe samo 4 DVB kanala i kabelske kanale koji su analnogno ali ne i ostale HR DVB kanale poput rtl2,doma, cmc, hrt3,4 itd .
      Ne vjerujem da se antena okretala u odnosu na prije uvođenja kabelske. Zar ne bi bilo logično da hvata sve DVB kanale kad već hvata osnovna 4 ? nije valjda signal u pitanju ?
    • da, očito je vip-bnet po ko zna koji put (ilegalno?) ušao u ZAS kabelsku instalaciju i otfikario prijem "zemlje" u korist svoje kablovske.. :/ :(
    • upravo tako, no kako je PS već uneredio stvar, onda se upravitelj objekta najčešće više ne želi s tim naknadno baktati i izio vuk magare. :/
    • Situacija je takva da je jedan vlasnik zgrade a ostali stanari su zapravo podstanari u najmu.
      Ovo me više interesiralo sa tehničke strane, tj kako je moguće da preko DVB signala primam samo 4 kanala a ostale ne mogu jer to još nigdje nisam vidio... I podstanari zapravo i nisu mnogo izgubili jer je ubačen osnovni bnet paket, ali se tu duže čeka na ubacivanje novih nacionalnih kanala (koje bi mogao gledati preko DVBa) poput hrtr 3,4... ,a uz to im je slika kanala koje moram gledat preko kabelske (rtl2, doma... a koje bi isto mogao gledati preko DVBa), u wide screenu za razliku od DVB verzije tako da moram svako malo mijenjati aspect na TVu :/
      Znači Bnet nekako pušta samo 4 kanala preko DVB signala a ostale blokira ?
    • Ne razumijem 100%,
      TV pronađe 4 digtalna kanala, dok su Bnet-ovi kabelski kanali u analognom sistemu i njih pronađe 40ak komada, uključujući i ta ista 4 (HRT1,2, rtl,nova) u analognom (kabelskom) obliku. E sad, ako kažeš da bnet ništa ne blokira, kakve oni imaju veze sa zemaljskim sustavom koji je prije uredno primao sve MUXeve a sad samo mux A i to kako kažeš, isto preko njihovog 48 kanala, to mi isto nije jasno, kakve veze ima kabelski sustav sa postojećim, funkcionalnim zemaljskim DVB sistemom... ?
      Philips LCD mislim da nema DVB C tuner, međutim zanimljivo je da nakon kompletne instalacije kanala iste sortira na način da 1-4 budu DVB: hrt 1,2rtl,nova, a TEK od broja 13 kreću bnetovi kabelski kanali tj analogni !?!
      Kao da je TV na neki način ostavio prazan prostor za ostale DVB kanale od 4-13...
    • Ako sam te dobro shvatio, ti više nemaš signal s klasičnog zajedničkog antenskog sustava zgrade, nego je to kompletan signal B.neta.
      Zbog toga od DVB-Ta imaš MUX A na K48 i niti jedan više. Ostali kanali su analogni i DVB-C.

Ova rupa u brojanju je normalna na philipsu. Ako napraviš reset to factory default i onda skeniraš kanale te rupe više neće biti.

Koji model philipsa imaš? Jer kod nekih, moraš odabrati kao zemlju Finsku ili Njemačku, da bi proradio DVB-C tuner.
    • U to ne mogu biti siguran jel uopće u funkciji zemaljski sustav, jer zapravo ja nisam podstar u toj zgradi tako da nemam kontaka sa vlasnikom i sl, ali često boravim u jednom stanu te zgrade.
      Model TVa ne znam jer nisam u stanu, ugl Philipsov LCD star 3 godine cca.
      I pošto nisam navikao na philipsa, meni je poprlično konfuzan... Stavim kompletnu pretragu, najprije odabir zemlje, stavim Njemačka i onda kreće pretraga bez upita želim li DVB-T, analogno il DVB C pretraživati. Tokom pretrage napiše da su pronađena 4 digitalna kanala, i zatim na stari analogni način sa snijegom nastavi pretraživat kanale i nađe 40ak i napiše da su u analognom obliku.
      Kanali HRT1,2, rtl, nova, tj 4 digtalna se znaju razlikovat u formatu slike u odnosu na ista ta 4 koja je pronašao u analognom obliku tj koji se emitiraju putem bnet kabelske.