Oscam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Prosto nevjerovatno, dodjes,trazis pomoc,otvoris temu, onda dodje kolega @fantom da pomogne i ukaze kako treba i da je potrebno znati osnove (sto je apsolutno tacno) a ti se napravi da znas bolje od njega i jos se uvrijedi sto ti rece da trebas da naucis materiju i na kraju si jos zakljucio da od njega nema pomoci :)
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Dakle ako pogledate moje prvo pitanje dolazimo do zaključka da meni nije problem podešavanje oscam.dvbapi, oscam.server, oscam.keys, oscam.conf, oscam.user itd. Meni treba oscam emulator koji odgovara za image Gemini-5.0-OE1.6-dm800 kojeg ću instalirati .ipk pa tek onda konfigurisati jer sve oscam emulatore koje sam instalirao dreambox nije prepoznao tj. nema ih među ostalim cccam koji su instalirani. Dakle, napominjem da sam sredio sve moguće konfiguracije za DM500HD koji ima OpenPli image i oscam uredno radi sa C:linijama ali za prijatelja koji ima DM800HD i navedeni image, nisam.
      Pozdrav svima
      *** Sport.na satelitu***
      DM500HD PBnigma, CCcam 2.3.0, Mgcamdv3.8, Oscam-ymodv1855
      Optibox EVO Enfinity x Combo openATV 5.1
      Amiko . imam sve 00387/ 061 505-815
    • A ti znas a ne znas :D pa sto trpas te fajlove u etc? Drugo ako image ne prihvata oscam i nema ga u listi menjaj image. Al ti rece u startu da je bio
      "Imam ovaj cccam214/OSCAM 0.99.4 koji uredno čita sve sa cccam ali kad u etc ubacim ona 4 konfigurisana fajla oscam.server itd ne čita. Dakle ne pokreće oscam postavke. Gdje griješim?? "

znaci preko tog oscama mora da radi nego nisi stavio cfg fajlove gde treba. NE idu u ETC 100% a ti si ih tu turio. :thumbsup:

za nov trazis na

download.
      oscam.
      cc

za tvoj tip DM-a eto ovim se nadam da sam izbegao postavljati link a spajanjem ga dobijate.
    • Radio sam i to, postavljao konfigurisan oscam i u etc/tuxbox/config ali nisam naveo, jedino nisam u softcam/keys a testiraću i tu mogućnost.
      Sve više sumnjam u ovaj image jer je stariji - verzija od 2009 godine. Još jednom napominjem da sam sve radio na DM500HD i smatram da znam postupak a ovdje mi može pomoći jedino neko ko ima isti image i isti problem.
      Pozdrav svima
      *** Sport.na satelitu***
      DM500HD PBnigma, CCcam 2.3.0, Mgcamdv3.8, Oscam-ymodv1855
      Optibox EVO Enfinity x Combo openATV 5.1
      Amiko . imam sve 00387/ 061 505-815
    • koristim enigmu 2 na Topfield TF 7700 PVR
      prijemnik je specifican
      skidam preko servera oscam
      unutra imam oscam 7111 i 7182
      ovaj prvi je nesto bolji
      datoteke koje vidis na slici se nalaze u usr/keys
      datoteka oscam.server se jedino konfigurise
      kad mjenjam emulator jedino ovu datoteku zamjenim koja je konfigurisana
      pogledaj sliku koje datoteke imam
    • Pozdrav. Duže vreme koristim Oscam na DM800HD sa Gemini 5.1( i na 5.0 je sve Ok)...i radi savršeno. Ako kolega @dzevad hoće da koristi oscam kao klient onda se mora startovati samo Oscam, ne i CCam s njim. Znači treba vam skripta koja startuje samo Oscam.
      Oscam radi sasvim fino kao emulator, ključevi se ubacuju gde i ostali config file-ovi...Otvara sve poput mgcamd...
    • chedo wrote:

Pozdrav. Duže vreme koristim Oscam na DM800HD sa Gemini 5.1( i na 5.0 je sve Ok)...i radi savršeno. Ako kolega @dzevad hoće da koristi oscam kao klient onda se mora startovati samo Oscam, ne i CCam s njim. Znači treba vam skripta koja startuje samo Oscam.
      Oscam radi sasvim fino kao emulator, ključevi se ubacuju gde i ostali config file-ovi...Otvara sve poput mgcamd...

Oscam je card proxy server i nije nikakav emulator. To sto tebi cita kljuceve iz softcama je neka praistorijska verzija ili oscam yuv mod koji veze nema sa pravim oscam.
    • dadoremix wrote:

oscam.cc/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=16315

evo pa čitaj
      a forum vam može poslužiti i da se educirate svi tu zajedno

Sta je na ovom linku edukativno ?
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Ma navodno objasnjenje da oscam ne radi sa kljucevima.

Ali to nije tacno radi sa constant.cw tako kazu.

za gledanje ključeva preko oscam-a potrebno je ubaciti constant.cw ključeve i myconstantcw reader

Source Code

1. [reader]
      2. label = myconstantcw
      3. protocol = constcw
      4. device = /var/keys/constant.cw
      5. group = 1 #staviti po želji i u readeru i u oscam.user

u var/keys skinuti nove sa neta constant.cw i staviti
    • Oscam_1.20_cam.sh

Shell-Script

1. #!/bin/sh
      2. #emuname=OScam
      3. #ecminfofile=ecm.info
      4. remove_tmp () {
      5. rm -rf /tmp/ecm.info /tmp/ecm0.info /tmp/pid.info /tmp/cardinfo
      6. }
      7. case "$1" in
      8. start)
      9. remove_tmp
      10. sleep 1
      11. /var/bin/oscam &
      12. sleep 3
      13. ;;
      14. stop)
      15. touch /tmp/oscam.kill
      16. sleep 3
      17. killall -9 oscam 2>/dev/null
      18. sleep 2
      19. remove_tmp
      20. ;;
      21. *)
      22. $0 stop
      23. exit 1
      24. ;;
      25. esac
      26. exit 0
      Display All

skripta za pokretanje samog oscam-a
    • avdo wrote:

chedo wrote:

Pozdrav. Duže vreme koristim Oscam na DM800HD sa Gemini 5.1( i na 5.0 je sve Ok)...i radi savršeno. Ako kolega @dzevad hoće da koristi oscam kao klient onda se mora startovati samo Oscam, ne i CCam s njim. Znači treba vam skripta koja startuje samo Oscam.

Oscam je card proxy server i nije nikakav emulator. To sto tebi cita kljuceve iz softcama je neka praistorijska verzija ili oscam yuv mod koji veze nema sa pravim oscam.

Da, za ključeve sam koristio Oscam YmodT33, radi sasvim fino i stabilno kao klient u CSu i emulator. To je pravi oscam(ver 1.0) sa dodanom emulacijom...moja preporuka.