Oscam

• New

Dečki, i ja se mučim kako podesiti oscam da radi. Imam dm800 hd pvr i antenu na 16E radi MaxTV-a koji otvaram preko cccam-a 2.3.0. Ali htio bih otvoriti i kanalE kodirane u powervu. Instalirao sam softcam-camd-oscam_11.279+OpenPLI_all i emulator je u listi ali dobijam poruku "[SCRIPT] $1: $CAMNAME".

U čemu griješim?

Pozdrav
      Humax IRCI-5400 + Gilbertini 125 cm + HH-120 (& DM800 HD PVR & Sky Star HD2)
      AMD Athlon II X2 250 @ 3,01GHz, 2 GB RAM; ATI Radeon HD 4300/4500
      DVBViewer Pro 4.9.0 (kupljen)
    • New

dare2 wrote:

Dečki, i ja se mučim kako podesiti oscam da radi. Imam dm800 hd pvr i antenu na 16E radi MaxTV-a koji otvaram preko cccam-a 2.3.0. Ali htio bih otvoriti i kanalE kodirane u powervu. Instalirao sam softcam-camd-oscam_11.279+OpenPLI_all i emulator je u listi ali dobijam poruku "[SCRIPT] $1: $CAMNAME".

U čemu griješim?

Pozdrav
      koji image koristiš? jesi li stavio keys fajlu sa powervu ključevima? jesi li malo pogledao po temi gdje sam objašnjavao kako treba oscam config podesiti? Novi driveri za Vu+ omogucuju gledanje Power Vu bez streama!

ili mi se javi preko poruka pa se dogovorimo preko teamviewer da ti pogledam što si napravio...

The post was edited 1 time, last by dxdy ().

• New

ja imam "stari" image (OpenEmbedded-exp-dm800-2011-05-15-18-29.nfi), jer noviji, zbog veličine ne stane u box (vidi sliku).
      Images
      • ubačeno u DM800.JPG

129.25 kB, 1,383×1,024, viewed 23 times
    • New

Rješeno, ali samo nakon strartanja preko telneta. Znači, treba skripta za auto-start oscama.
      Može pomoć?
      Hvala.

The post was edited 1 time, last by dare2 ().

• New

ima li neko rjesenje za ovo cudo, stavio sam openatv 6.1 a resiver je evo enfinity, sa cccam 2.3.0 ide sve kako treba ali ne mogu da oscam natjeram da radi nema teorije :/ kolega Freon je poslao oscam-svn11392-mipsoe20-webif-emu.zip i raspakujem ga i uploadujem u bin a i u usr/bin ali taj oscam uopste nece da pronadje u softcam panelu. nasao sam na netu i skinuo enigma2-plugin-softcams-oscam.emu-11392_openatv_all.ipk i njega kad instaliram uredno ga pronadje ali ne mogu da ga podesim da radi nema teorije :/ tamo u postavkama na panelu pokaze mi uredno moje linije ali nece da otkljuca nista zivo. ako je to pogresan oscam za moj resiver molio bi neku dobru dusu da mi posalje onaj koji treba ili bar pravilnu konfiguraciju. hvala puno
    • New

U svom Octagonu koristim OpenATV 6.1. Može li se uz pomoć Oscama koristiti originalna kartica VIACCEESS? Neki kažu da DA. Kako treba onda konfigurirati u Oscamu stvari da bi kartica radila? Hvala puno.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • New

dare2 wrote:

U čemu griješim?

Pozdrav
      mislim da to nece ici na tom modelu dm
      drajveri koji su potrebni nisu izasli ili ja neznam za to
      Arci
    • New

tmurgel1 wrote:

U svom Octagonu koristim OpenATV 6.1. Može li se uz pomoć Oscama koristiti originalna kartica VIACCEESS? Neki kažu da DA. Kako treba onda konfigurirati u Oscamu stvari da bi kartica radila? Hvala puno.
      ne treba se ništa konfiguirati... samo reader u oscam.server otvoriš.. kartici treba minut-dva da se inicijalizira, a autorizaciju za novi mjesec isto brzo digne

[reader]

label = reader1
      enable = 1
      protocol = internal
      device = /dev/sci0
      caid = 0500
      #caid = 0500,0100,1830,0629,098C,1810 ; samo ako trebaš i za druge kartice
      detect = cd
      mhz = 450
      cardmhz = 2700
      group = 2
      emmcache = 1,2,2,0
    • New

citirano od@dxdy

samo reader u oscam.server otvoriš

Ipak treba nešto uraditi?!?

Gdje/kako to otvoriš? Zaista to ne vidim nigdje. Može li neko kratko uputstvo u par koraka, kao se to otvori? Hvala puno na ljubaznosti i spremnosti pomagati.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• New

pa editiraj fajlu sa notepad ili bilo kojim editorom (može i preko total commander). ili preko oscam webIF ako ima na tom receiveru... možeš preko files upisati ili preko readers dodati reader novi...

nije valjda da nikad nisi fajlu editirao
      Images
      • Snap298.jpg

158.93 kB, 1,559×646, viewed 12 times
      • Snap297.jpg

130.11 kB, 1,574×274, viewed 12 times
    • New

Kolega @tmurgel1, kod "igranja" sa Enigma2 risiverima apsolutno je neophodno imati umrežen sat-prijemnik, jer se sve radi na PC kojim se konfigurišu razni fajlovi, pa ubacuju preko ftp u sat-risiver te zadaju risiveru određene komande koje ne mogu daljincem da se urade (npr. atributi fajlova).
      Enigma2 je bazirana na linuxu, a linux je opet prvenstveno baziran na radu u tzv. terminal modu, odn. command line.
      Images
      • e2_terminal.png

46.1 kB, 1,325×781, viewed 18 times
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • New

dvlajkovic wrote:

Kolega @dxdy, mislim da kolega @tmurgel1 nema umrežen sat-prijemnik, tako da mora prvo da reši umrežavanje.
      Pa sigurno od tu idu svi problemi. Kako da pretumačim sebi da to ne ide ni kabelom ni UBS WIFI stickom!?! Istina je da nikada nisam imao enigma receiver, ali ipak ne kontam, što radim naopako. Pomalo me ova situacija izluđuje. Svima, koji ste dobrovoljni i spremni pomagati, hvala od srca.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W