Oscam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• iskljucis resiver, povezes utp kablom resiver i ruter, uzmes daljinac i udjes u network u resiveru i tu procitas ip adresu, preko te ip adrese se preko ftp programa spojis na resiver
      onda sa pc,laptop podesis oscam konfiguracione fajlove i zatim snimis. podesavanja osnovna imas po netu od podesavanja kartica kroz oscam konfig fajlove do podesavanja readera za proxi
    • Hvala. Ali: lako je statistiku predavati statističarima. Laicima malo teže. Ja spadam po tom pitanju u ove zadnje. Neka se zbog toga nitko ne ljuti, molim lijepo.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Kolega tmurgel@ nemoj se ljutiti ali moram da kažem,

ja sam ti bio spreman pre neko vrijeme osebno doči kod tebe i ti pomoči oko kabalskog umreživanja tvog boxa sa netom i povezati box sa računalom preko TC, ali znaš kako to završilo.

Ja se ne ljutim ako ti neželiš da ti neko dodže osebno kod tebe da ti pomogne oko boxa( jer to je tvoje pravo), ja sam ti kazao idi korak po korak, ali prvi korak ti je umreživanje boxa sa netom, a ti bi sve ostalo prvo ( pa vidiš kako onda ispadne).
      A da bi znao kako sve to funkcionira, ti mora neko osebno to pokazati,....... pa neznam zašto uopšte pišem ovo jer je tema oscam tako da moje izvinjenje.

The post was edited 1 time, last by skala ().

• Iceman2009 wrote:

skini satvenus panel i u njemu imas oscam za tvoj image i mora raditi.
      Skini si sa neta ccccam to oscam converter i sa njim si prebaci ccccam liniju u oscam i mora raditi.
      imam ja u feedu opciju za neki oscam_atv, do neki dan sam imao openatv 4.2 i glavni razlog prelaska na noviji openatv je to da mogu da vozim zadnji oscam, a razlog tome je sto se desavalo da kad gledam sky njemacki da mi svako par sekundi blokira jer imam 2 linije i onda on prebacuje sa jedne na drugu bez razloga. nasao sam ja bio rjesenje u cccam 2.3.0 da u njemu samo jednu liniju imam i onda kad hocu sky da gledam da prebacim na ccam ali ukucani oko toga nemaju pojma i onda stvara problem i njima i meni + sa svakog vracanja sa cccam na oscam morao sam restartovati ruter jer nije otvarao kanale itd itd, zato sam isao za univerzalnim rjesenjem. nudi meni softcam feed 2.0 i dalje neke 3-4 verzije oscama ali mislim da nisu nesto najnovije. trenutno mi je openatv 6.1
    • Kolega @skala, nisam ja tebe odbio da mi ponovo dodješ u kuću. Rekao sam samo da mi je teško da dolaziš tako daleko, a ja ti se ne mogu odužiti ni sa nekoliko €, barem za potrošeni benzin. Jednostavno ne osječem se dobro na takav način. Samo to i ništa drugo.

BTW: Nemam baš uslove za kabelsko umrežavanje jer ne volim vuči nove kablove po kući. A ne znam ni, dali postoji neki drugi način / još jedan Ruckus ili nešto slično / pa zato toliko insistiram na povezivanju USB WIFI stickom.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • tmurgel1 wrote:

BTW: Nemam baš uslove za kabelsko umrežavanje jer ne volim vuči nove kablove po kući. A ne znam ni, dali postoji neki drugi način / još jedan Ruckus ili nešto slično / pa zato toliko insistiram na povezivanju USB WIFI stickom.
      Pa ja ti vjerujem što kažeš, ali slušaj ti i nas koji ti želimo pomoči, ako ne ide drugačije prestavi za jedan ili dva sata tv u blizinu rutera a i octagon te ta octagon povezi sa kablom sa ruterom. Onda spoji box sa tv i napravi kabesko konekcijo sa netom , ako ti to uspije se možeš onda i poigrati sa wifi konekciju. Kad ti wifi konekcija proradi, posloži tv i box na staro mesto i to je to i ne treba ti više nikakav kabal sa konekciju . Nekad se treba snači, a to si mogal odavno da rešiš na takav način, ali samo se neče rešiti sve je ovisno od tebe.

Edit: admine, molim da se ovaj i postovi koji su vezani za octagon prestave v temu octagon

Hvala
    • uspio sam nekim cudom, evo ide oscam. bio je problem u readerima u oscam.server, kad sam kopirao readere iz cccam convertera proradilo je. ako bude zapinjalo kao do sad javim, hvala.

ljudi kod nas u zapadnoj bih je takav vjetar sibao 2 dana da je to nevjerovatno. moja gibertini 100cm antena je fixirana na zeljeznu sipku a ta sipka je zabetonirana u auto gumu, zajedno sa antenom to je tezine 130-150kg. to sve je vjetar pomjerio jedno 3cm, jos je antena na balkonu i bas je dobro zaklonjena. mogu misliti sta bi bilo od nje da je bila na cistini :)
    • Ludi Pera wrote:

Primjetio sam da kad restartam resiver da mi treba puno vremena da oscam proradi dok je HRT kartica u slotu od dreamboxa, ali kad ju izvadim van onda oscam odmah proradi nakon šta restartam ili upalim box. Da li je tako i kod vas, i ako je da li se to može nekako riješiti???

Za početak sam karticu maknuo iz boxa jer me nervira.
      da to je tako... ne možeš ništa napraviti... treba vremena da inicijalizira karticu
    • Pozdrav!
      Imam probleme sa oscamom u kombinaciji sa lokalnom karticom (DVB-C). U puno slučajima mi ne otvara kanal, onda trebam prebaciti na iduči kanal i nazad da ga otvori. Ponekad pucne slika i stane crna, onda opet treba prebaciti kanal. Malo sumnjam, da neke stvari ostaju u cache-u a onda oscam to upotrebi a slike nema... Dali se nekako može potpuno isključiti cache?
      Xtrend 6600; KNC1-S2 HDTV; LNB Twin Inverto; Gibertini 100 sve skupa naravno na ..... i LCD40S3000; chineseandroidtablet.com
    • Pozdrav!
      Imam XTrend ET7500 sa OpenPLI, isto je radilo na ZgemmaStar.
      • OSCam: 1.20-unstable_svn Build: r0 Compiler: mipsel-oe-linux
      Problem je, jer se je kod nas mjenjao provider za kabelski signal iz Telemach na Softnet, od tad problemi...
      Ostalo je Conax kodiranje ali izgleda se nešto promjenilo.
      Config sam ostavio default za reader.
      Xtrend 6600; KNC1-S2 HDTV; LNB Twin Inverto; Gibertini 100 sve skupa naravno na ..... i LCD40S3000; chineseandroidtablet.com