Oscam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pozdrav!

zmelkoow wrote:

Imam XTrend ET7500 sa OpenPLI, isto je radilo na ZgemmaStar.
      • OSCam: 1.20-unstable_svn Build: r0 Compiler: mipsel-oe-linux
      Problem je, jer se je kod nas mjenjao provider za kabelski signal iz Telemach na Softnet, od tad problemi...
      Ostalo je Conax kodiranje ali izgleda se nešto promjenilo.
      Config sam ostavio default za reader.

probaj u readeru
      emmcache = 0

i naravno restartaj oscam, no možda prije treba vidjeti neki drugi oscam

The post was edited 1 time, last by dxdy ().

• Zna li neko kako da se "sredi" AFN .. ubacio novu skriptu oscam-svn11398-openpli40-webif-emu... novi kljucevi, editovao Sid-transpondera (ID za 11804) Hardrestart,, radi minut-2 i opet crno...audio radi i kao pozeleni.. ali slike nema.. diskaveri na 1W uredno radi..
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
    • sicer2005 wrote:

Što je išlo preko PowerVU, na 4,8 Discovery Central Europe HD, sada u HD radi li ne? Ili je bio dio paketa s 23,5e i isto je otišao OFF.

sve radi OK i na 4,8°E i na 1°W ali HD kanali discovery su ti na 1°W a ne na 4,8°E
      Images
      • 1_0_1_12C_1_5E_30B022_0_0_0.jpg

271.13 kB, 1,920×1,080, viewed 31 times
      • 1_0_1_44C_2_5E_E08B00F_0_0_0 (1).jpg

455.78 kB, 1,920×1,080, viewed 32 times
    • Dusan Smigic wrote:

Zna li neko kako da se "sredi" AFN .. ubacio novu skriptu oscam-svn11398-openpli40-webif-emu... novi kljucevi, editovao Sid-transpondera (ID za 11804) Hardrestart,, radi minut-2 i opet crno...audio radi i kao pozeleni.. ali slike nema.. diskaveri na 1W uredno radi..

zašto SID transpondera editirao????? samo preskeniraj ponovno freq sa novim DVB-S2 parametrima da obriše stare kanale i pronađe nove. editiranje nekad ne promjeni sve kako bi trebalo, pusti receiver da sam nađe što treba
      i druga stvar ako ti brlja ključeve (pogledaj da li softcam fajla mijenja veličinu) dodaj u reader
      audisabled = 1

p.s.
      nakon nekoliko sugestija, Informed je konačno prihvatio i malo popravio svoju oscam Sofcam.key fajlu za dreamboxe pa sad otvara sve ok... znači, samo potražite na netu "DREAMBOX KEYS UPDATE BY INFORMED® (10-01-2018)"
    • stavi u svaki, ne mijenjaju se ključevi stalno pa jednom mjesečno nije problem... u biti vidiš sam da li ti brlja keys fajlu... meni je znala porasti veličina za 20 kb keys fajle što znači da je nešto oscam brljao u njoj...

kod informed fajle jedino onaj mađarski nije dodao no to možeš i sam dodaš P 00080384 00 i P 00080384 01... meni radi OK.... evo moj config kompletni
      Files
      • Oscam.zip

(1.61 kB, downloaded 115 times, last: )
    • Zanima me "dxdy" dali tebi preko tog oscam servera kojeg si postavio otvara RTRS na 16E,pa kanal D,Nacional tv,Sic Internacional,jer meni na dm-800 hd pvr(original) to ne radi,a imam najnovije ključeve od Informeda koje stavljam na ptanju:etc/tuxbox/confing/Softcam.Key.Pošto nemam i nikad nisam imao dodatnih linija za otvaranje kanala preko"onoga",meni treba dobar oscam-emu kao samostalni emulator,pa me u tom smislu zanima dali mi je za navedeno,dovoljno da imam ubačen Oscam confing i Oscam reader,ili bi još nešto osim navedeno trebalo ubaciti??Hvala na odgovoru.!! :?: :?: :?:
    • Kolega maher "Freon" je resio caskom sta nevalja kod mene za AFN..
      Potrebno je dodati drugi emu reader u oscam.server sa oznakama AFN, emmkeš itd i evo ga radi..
      Negde sam i ja zapazio temu AFN na sat-universu, i evo kad u guglu upisem ovaj reader od kolege..tacno vodi na forum sat-univer... ali treba znati i informacije sakupiti.. sto kaze vlajkovic: sve je vec negde objasnjeno samo treba traziti. ;) hvala veliko
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
    • enkica wrote:

Zanima me "dxdy" dali tebi preko tog oscam servera kojeg si postavio otvara RTRS na 16E,pa kanal D,Nacional tv,Sic Internacional,jer meni na dm-800 hd pvr(original) to ne radi,a imam najnovije ključeve od Informeda koje stavljam na ptanju:etc/tuxbox/confing/Softcam.Key.Pošto nemam i nikad nisam imao dodatnih linija za otvaranje kanala preko"onoga",meni treba dobar oscam-emu kao samostalni emulator,pa me u tom smislu zanima dali mi je za navedeno,dovoljno da imam ubačen Oscam confing i Oscam reader,ili bi još nešto osim navedeno trebalo ubaciti??Hvala na odgovoru.!! :?: :?: :?:
      naravno da rade.... za RTRS sam ja tražio Informeda da BISS ključ stavi u softcam.
      no stvar je u tome da neki BISS kodirani kanali imaju iste SID pa onda smetaju jedan drugom... zato trebate sami ponekad dodatno složiti u keys fajli ili preko constant.cw za ono što vam ne radi... ja ne pratim nešto puno te kanale ali evo RTRS mi je radio prije koji mjesec kad sam Informeda tražio da doda u keys fajlu...

RTRS je trenutno FTA, ali evo National TV radi
      kod SiC smeta biss ključ od Fox Sports Europe HD jer ima isti F 00010100.. nakon isključivanja Fox Sports ključa SiC radi ok... sa constant.cw izbjegavam raditi iz 2 razloga, prvi što ne gledam pino biss kanale pa mi ne treba, druga stvar, sve i pokazuje da radi i da koristi ispravni ključ ali mi ne dekodira...
      Images
      • 1_0_16_A_64_64_A00000_0_0_0.jpg

309 kB, 1,920×1,080, viewed 38 times
      • 1_0_1_1_1_FFFF_A03119_0_0_0.jpg

333.68 kB, 1,920×1,080, viewed 43 times
    • mali dodatak... u u constant.cw sam primjetio da smetaju oni koji imaju isti ID 2600:000000:0001:0020:1FFF kao i Sic dok svi tvrde da sa constant.cw ne bi trebalo biti problema... ali ima

znači sam si odluči što ti je važnije pa si složi sam poredak, što ne traba obriši... teško je napraviti jednu keys fajlu da svima radi sve...

evo kad maknem 2600:000000:0001:0020:1FFF koji su ispred SIC proradi i preko constant.cw

ako netko ima bolji savjet od moga neka napiše... ja jednostavno ne pratim BISS kanle pa me nije briga...
      Images
      • 1_0_1_1_1_FFFF_A03119_0_0_0 (1).jpg

376.02 kB, 1,920×1,080, viewed 41 times