Postavljanje satelitskog motora

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Vule, koliko bi od te šipke do prepreke bilo?, a i razlika visinska nekako pretpostaviti ? Dobro sam napisao . mora 4 puta biti veća udaljenost kuće od onoga za koliko je kuća visinski iznad antena..
      A taman sam to mislio predložiti, pa makar bio to projekt 2013..izmeštanje antene.. :D
      Inače pokušaj dobiti ovo:na 68,5e ..moža nisi na dobrim freq.tražio
      [Ostali sateliti:] 68.5 east
      66e dobijam, ali sa 1.80m antenom, 70,5 jedan tp, a 75e je jak signal sasvim ok i za 90cm antene..:
    • tin wrote:

Može li antena ostati na tom mjestu ili ju pomaknuti od balkona?
      Cenralni satelit 16E,pretpostavljam da stavljas diseqc motor,potrebno je prostora da bi se prislo istom i da bi se
      njegov nosac postavio 100% u vertikalu kako bi imao dobru putanju.Ako trenutno gledas 16E mislim da bi balkon za malo kacio 39E.
      Ne savetujem ti da pokretna antena ostane na toj poziciji najbolje bi bilo montirati ja na balkonu desno tada bi imao
      pristup podesavanju sa ledja a to bi bilo idealno.

virtualx.50megs.com/diseqc.htm

• Da svakako , barem jednom se dogodi da se provoza i udari u zid, ako se to može jer nije prilagodjeno dužinom nosača da antena nemože ni dotaknuti zid ...Nosač obavezno pričvrstiti u beton iza , a koliko vidim tu je betonska ploča , mada mi se čini da je ovaj nešto ispod, jedino ako nije kontra okranut...
      Za balkon nisam bio siguran, pa sam napisao, računajući da na zidu može.
      Balkon je svakako OK, ako se može na njega, ako nekom nebi smetalo kada se psotavi, ako je njegov ? Posebno što je lakše za održavanje i montaže, korekcije....
    • Pa onda sam proceni ako ti antena sada gleda 16E koliko ju je potrebno odaljiti od zida kako bi imao mesta za motor
      a pri tom izbegao prepreku koju ti pravi balkon. Znaci potrebno je imati cistinu jos +23 stepena ka istoku i imas 39E !
      Mislim da je bez vecih problema vrlo izvodljivo.... :thumbup:
    • Pa onda sam proceni ako ti antena sada gleda 16E koliko ju je potrebno odaljiti od zida kako bi imao mesta za motor
      a pri tom izbegao prepreku koju ti pravi balkon. Znaci potrebno je imati cistinu jos +23 stepena ka istoku i imas 39E !
      Mislim da je bez vecih problema vrlo izvodljivo.... :thumbup:

+ nekakav nosač koji bi udaljio antenu barem 0,5 m od zida i ako dobro razmišljam onda nebi moglo doči do zakucavanja u zid
    • Po podu balkona se može precizno odrediti betonska ploča. Sa tiplama 12cm nosač od 40cm + motor će dovoljno odbaciti antenu i ne bi trebala neka oluja da bude problem.
      .
      Kako je slikano i koliko vidim, kada bi antena stajala paralelno sa zidom bila bi u pravcu oko 24-25°e..Pomeranje antene ka istoku , desna strana bi išla unutra ka zidu i imala veoma brzo balkon kao prepreku i zaklanjanje, a po slici desne(istočne) i donje strane antene, jer je balkon vidim i pretpostavljam 1,2m . Sada od antene istureniji za cca 80cm. Sa motorom na tom nosaču razlika bi se smanjila na 65cm i kako sam napisao možda nekritična još za 28°e..
      2 puta sam video fixne antene , koje baš tako stoje a sa zidom zgrade iza , a koje je oluja spreda okrenula kontra, kao kad to uradi kišobranu. Obe antene su bile nekvalitetnije, sa drugom geometrijom ,a i važnim ledjima, tanjim limom. Mislim da ovom triaxu to ne bi nikad.

U priči se predhodno pisalo o 68,5e+ i stojim iza toga da bi prošlo na minimum 2m pomerena taman u horizontzali poda balkona i ivici slike,,
      Eh, sada to pomenuto nevidljivo drvo ispred , koje kako mi izgleda i ne daje zapadnije od 5e.
      Ako nikom ne smeta vizuelno i ispod i ako bi vlasnik balkona dozvolio da se prilagodjeni nosač fixira za prednje i bočne strane balkona, uz dosta istoka nešto bi se i zapada moglo napraviti
    • Evo prijedlog za zastitu stapnih motora od prodora vode u unutrasnjost. Radi se o dijelu koji izlazi i ulazi. Moze se pokriti gumom sa letve volana automobila. Naime ona se rasteze kao harmonika. Na svaki rub se uveze stezaljkom za kablove, ali jacom.
      Gorenje Elrad 1,80 m
      Irte 1,80 m
      Triax 1,40 m prime fokus 75e-24,5w +invacom quad
      Channel master 1,2 m, Inverto black ultra
      Echostar ip 3000, Echostar 7000
      technotrend tt-budget s2-1600
    • rab2007 wrote:

Radi se o dijelu koji izlazi i ulazi. Moze se pokriti gumom...
      To znamo od ranije iz drugih stvari. :D

rab2007 wrote:

Naime ona se rasteze kao harmonika. Na svaki rub se uveze stezaljkom za kablove, ali jacom.
      .a ovo je extra, :thumbsup: . Super ideja, to je večiti problem štapnih motora.
      Probaću kad bude moglo 2013. Imam npr. aluminij. cevi debljine ispod 1mm, neki mm širih od motora, pa koliko je dužina motora, a na kraj izlazećeg teleskopa , par čaura da je drži doneke u osi, neki multifix silikon, ili neki drugi način.. Nešto bi bilo trajnije, mada ni toj gumi ništa ne fali.
      p.s.
      Zamislo sam kako je kolega rab2007 došao na tu ideju čim je pogledao na tu gumu.
      Iz prve je snimio upotrebljivost i za antene :thumbsup: .
    • @rab2007 Slikaj onaj motor na kojem imaš takvu gumu da ljudi vide kako to izgleda.
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
      ..........................................DM8000 + TBS5927 + TBS5922SE
      .................................................