Pinned Specifikacije novih Duo i Solo recivera

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Miro wrote:

Pa nebih se slozio sa tobom

Koji je to Clone box nekakva konkurencija ovom TOP boxu
      drugo pitanje je da li ce i ako ce uspjeti napraviti clone ovog boxa
      jer mogucnosti zastite su ipak na jednom visem nivou u odnosu na stare.

Dakle sve je to dikutabilno.
      No momentalno ne postoji nekakav clone koji je konkurencija VUduo2
      a da nece biti kupaca je isto prica za nepoznavaoce zapadnog trzista.
      Zivi bili pa vidjeli.

Samo lovcima na trend se daju prodati hiljade komada .
      Ma moj susjed hoce bolje auto cak i da nema sta stavit u kljun :thumbsup:

treba samo da pitaš negdje gdje se prodaju rec-ovi, po mogućnosit gdje prodaja dobro ide, koji se najviše prodaju.
      na ovim prostorima, manje me zanimaju švabe i ini.

a svima koji misle da se ove stvari prodaju, nešto što davno rekoh: odite u 10 prvih susjeda i vidite ima li dm-ova, vu-a i az-ova.... :P
      to se odnosi i na vas na zapadu.... ;)

bebi, točno, fujitsu laptop oko 2k kuna...novi, i to vele "made in germany".
    • Heheh
      sve to manje vise stoji ako se gleda na trzista sa manjom plateznom moci.
      To je vazilo i za DM8000 ali i on se prodavao ko lud na zapadu i pored paprene cijene.
      To vazi za sve proizvode pa i ovaj.

Ne mislis valjda da ce oni gledati na balkan pri formiranju cijene
      naravno ne .Bitka se bije prije svega na Njemackom i ostalim trzistima
      gdje ima para.

No treba biti objektivan .Cijena VU proizvoda u odnosu na DMM
      je daleko vise realisticna i ako cijena bude i sada formirana sa istom filozofijom
      njihova prodaja je zagarantovana.
      No ocekivati da ferrari kosta ko fico je smijesna.
      Ako cijena bude izbalansirana po mom misljenju taj prijemnik u odnosu na ostale
      ce sigurno vrijediti uzimajuci u obzir top karakteristike
      i porediti to sa Kineskim proizvodima je u najmanju ruku smijesno.
      vuplus-community.net
    • Sandokan wrote:

ne kloniraju 7020hd jer im je neisplativ,tako mi je bar receno..

Zanimljivo da im se dm7020hd od 469e ne isplati da kloniraju a isplativ im je bio dm8000 od hiljadarke...bice prije da je neka bolja zastita pa ne valja rezultat kloniranja.

Ako je po logici cijene i kvaliteta, tesko da ce im se isplatiti da kloniraju i ovaj DUO2... No ostaje da pratimo,odosmo u ot.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Problem je sto kinezi vise ne vide interes u kloniranju skupih resivera, koji se ionako vec slabo prodaju u Evropi. Druga stvar, u vrijeme kada je izasao DM 8000 tada je bilo razloga za kloniranjem, ali i dosta kupaca. Sada je situacija jako čista i jednostavno. Sa jedne strane imamo VU+ DUO2 sa cijenom oko 600 EUR, a sa ruge strane Giga Quattro sa cijenom od 399 EUR. Po mom mišljenju pravi izbor je Giga Quattro koja samo ima 1 GB RAM-a manje, ali to ništa ne znači s obzirom da oba resivera rade pod Enigma 2 OS-om. Poznavajući trenutne cijene DDR III memorije na tržištu, sto svako od nas moze da provjeri u najblizem shopu PC opreme, mozemo jasno vidjeti da je cijena DUO2 prenapuhana.

Isto tako 128 MB Flasha u Solo2 je bezobrazluk, pogotovo na danasnjem vremenu kada je neki standard 256 MB.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • To sa Giga u odnosu na VU treba jos da testiramo.
      Ti polazis od teorije da je to sve isto .Medjutim da li je to tako
      da li su isti driveri recimo .Da li su oni u stanju iz HW da izvuku sve sto i VU / DMM.
      Nije to jos sve jasno.
      Ja kako sam cuo ako sam dobro informisan da oni jos uvijek nemaju optimalne
      drivere i da izmedju ostalog brzina jos nije ona koja bi trebala biti.
      No mozda grijesim nek me netko koriguje ??
      Drugo processor u duo nije isti kao u Gigi sto ti zaboravi
      a to je barem meni i te kako bitno.
      Sad koja je prakticna razlika i to cemo vidjeti
      jer da ne ispadne kao sto je bilo sa DM8000 koji je do sada jedini imao HD HW PIP a oni ostali
      nisu iako se cinilo da su isti processori.
      vuplus-community.net
    • Pa neznam ne bih se bas slozio sa time.
      Kada je VU izasao da kazemo jedini konkurent je bio DMM
      a tada je cijena bila u odnosu na DMM daleko niza.
      VU je uspio da dokaze da moze da radi HW i drivere isto tako dobro kao i DMM.

Serija prijemnika je to i dokazala kao i fakticko nastavljanje i preuzimanje razvoja E2 na opensource bazi od DMM.

Kasnije se pojavio CT koji je fakticki odvojena struja VU+ jer radi se od istoj grupi koja je sve pocela
      a kasnije se razvela.

Sada imamo dolazak Gige na scenu i ako i oni uspiju da naprave dobru podrsku za razvoj svoga boxa
      drivera pa na kraju i daljnji razvoj E2 to moze samo pozitivno da utjece na razvoj cijena i ostalog
      medjutim dotle jos nismo stigli
      zato i kazem bumo sve vidjeli za mjesec dva.
      vuplus-community.net
    • ne razumijem koju ulogu danas igraju procesori kod satelitskih risivera, primarno je vrtjeti kanale a ne hd filmove na sat risiverima!

nazalost risiveri danas postaju multimedijalni uredjaji i ne bih se zacudio da uskoro ugrade i graficku :)

humax 5400 ili VU ili DM,potpuno ista stvar kad prebacivanja kanala, milisekunde primjete samo ovisnici ;)

a cijena kod VU je razumljiva, sad kad imaju dio trzista,mogu i diktirati cijene
    • Ako Duo2 bude kostao 599€ a giga 399€
      To je razlika od 200€, tj 50% skuplje
      E za te 2 glave moraju nesto revolucionarno donijeti da tu razliku i opravdaju
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Bosnian Pharao wrote:

Ako Duo2 bude kostao 599€ a giga 399€
      To je razlika od 200€, tj 50% skuplje
      E za te 2 glave moraju nesto revolucionarno donijeti da tu razliku i opravdaju

Jesi narucio jarane GIGU ?

Ah sto se tice razlike, revolucionarne sigurno ne moze biti na E2. Vidi se da je procesor jaci, dual threaded i da ima vise RAM-a (koji je upitan moze li se iskoristit na E2). To je to,na grubo.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Narucena
      Pa o tome i ja dzoni pisem
      Iskreno
      Vrijedi li to 200€ vise???
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Nebih ti znao odgovoriti dok nebih imao na testu ispred sebe. Ako se to dogodi necu se libiti da ti dam pravedan sud :thumbup:

VU+DUO i td
    • Miro wrote:

To je vazilo i za DM8000 ali i on se prodavao ko lud na zapadu i pored paprene cijene.

što se onda taj "bestseller" više nit ne proizvodi? :wacko:

a ovo u vezi poredbe sa kinezima, ja ti rekoh da pitaš šta se najviše prodaje ovdje pa da nas izvjestiš.
      prije nego to napraviš to uopće nije smješno.
      pogotovo za one koji su već pitali i dobili odgovor. :D

ferrari more nabit maržu, a sat receiveri ne mogu baš tako, hebiga.
      (oni kojiimaju ferrari ne trebaju cs da bi imali puno kanala na tv... :D )
      običnom useru nema veće razlike 500hd klon (ili čak 800hd) i ovi rec-ovi iz ove teme.
      a o njemcima moremo čim svi preselimo tamo. :P

meni je najzanimljivije razmišljat kako u usa nijedan od ovih rec-ova ne bi prodo više od 100kom kad bi se vidilo šta je sve potrebno samo da prorade.

to su rec-ovi za pirate i za manje razvijene zemlje samim time. i tako tu nema smisla nabit cijenu.

a to u vezi androida mi je malo smješno, jer to ne radi nit na mobitelu(unos texta i web surfanje, gdje su?), kamoli na tv-u...to je samo reklamna poštapalica, ništa drugo.
      nadalje, ako dođe ja ću lično pisat aniti piratskim tijelima da tuže google. :thumbsup:
      (jer mi niej jasno što apple tuži samsung a ne google koji radi os za samsung)

sve u svemu to ne mogu bit neke obaška velke cifre, ne postoji kompanija koja bi mlatila veću lovu na piratskim sat. prijmenicima.
    • BCM nudi SDK i API koji koriste svi resiveri, bilo da se radi o DMM, VU+ ili Giga. Svi se oni baziraju na istim driverima, mikrokodovima, kernelima i ostalom. Svi koriste iste API pozive, i ja tu nevidim neki problem. dokaz za to su evo VU+/ET koji rade ama baš isto kao DMM, stoga ne vidim razlog zašto Giga nebi radio isto kao i VU+.

Treća stvar, pa sve da i nije isti procesor u Duo2 i Giga, ja tu nevidim neki problem, zato sto ce oba isporuciti jednako isto snage koliko je potrebni Enigma 2 OS-u, a svi znamo da Enigma 2 nije kreirana da radi sa dual core procesorima, ona ce koristiti 1 core uvijek, dok će onaj drugi "raditi" u prazno. Svi procesi su mapirani ja 1 Core i to je tako i nikako drugačije.

Pošto će koristiti GStreamer i jedan i drugi (duo2 i giga), Dual core arhitektura tih procesora opet neće doći do izražaja, jedino u slučaju da se koristi media player iz BCM SDK, koji će kao kod AZBox-a moći da iskoristi sve prednosti Sigma Procesora, u ovom drugom slučaju BCM DC procesora.

Zašto bi neko trebao umjesto 399 platiti 600 EUR, samo zato sto ima 1 GB DDR III memorije više, ja to nebih znao, jeli to neko qrcenje ko ima kakav resiver, mobitel, tablet, auto ili šta već to ne bih znao reći. Ali samo znam da E2 radi ok i sa 512 MB RAM, i 128 MB Flash, i radi snimanje, radi i twin tuner, i tri tunera.

U ovakvom stanju ekonomije u Evropi dajem više šansi Giga Quattro s obzriom da je cjenovno daleko povoljnija nego Duo2.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release