Pinned Specifikacije novih Duo i Solo recivera

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Zašto bi neko trebao umjesto 399 platiti 600 EUR

ja se slažem sa mišljenjem kolege @i4004, mi smo banana tržište i tu neće u nekom velikom broju ljudi platiti ni 399 eura za takve box-ove a kamoli 600 eura, tu je maximalni doseg 200 eura DM500HD Ferrari i samo me zanima kad se udje u EU, pišem za HR pa kad se klonovi prestanu legalno prodavati što će se dogoditi i što će ljudi kupovati, čini me se da ništa, samo pojedinci zaluđeni satelitskom sa završenim faksom elektrotehnike jer da to sve upogoniš treba ti malo više od obične škole :S
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • Pa nebih se bas slozio @tommy. Ima na Ex - Yu prostorima mnogo ljudi koji ce dati 400e i cak vise za vrhunski sat tv uredjaj. Znam ih mnogo,a koliko ih je onih koje neznam :)

S tim sto je ipak fabrikantima najzanimljivije zapadno evropsko trziste,em zbog finansijske moci em zbog broja potencijalnih kupaca. Ostaje da vidimo kako ce se to razvijati sa ovim novim uredjajima,sve unaprijed samo su nasa nagadjanja.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • moje mišljenje, cijena tih super box-ova i je tako velika jer je kupaca malo, tko voli nek izvoli ali realno sve to ne vrijedi tih para i sve je manje ljudi koji su spremni potrošiti na pi*darije premda ti tvrdiš suprotno i daj bože da si u pravu ;)
      www.prejeftino.com
    • Ma slozicemo se ja i ti da su ove cijene za nas visoke, ali u zabludi smo ako mislimo da nema mnogo onih kojima su ok, i ovdje a posebno u EU.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Pogledaj samo gigablue 800ue taj je ubica kloniranih drimova sa cenom od oko 200 eura i povrh svega ima i dodatni slot za drugi tjuner i to sve bez ventilatora i dodatnog grejanja.

gigablue.de/images/stories/gig…te/Gigaprospekt060612.pdf

tommy wrote:

Zašto bi neko trebao umjesto 399 platiti 600 EUR

ja se slažem sa mišljenjem kolege @i4004, mi smo banana tržište i tu neće u nekom velikom broju ljudi platiti ni 399 eura za takve box-ove a kamoli 600 eura, tu je maximalni doseg 200 eura DM500HD Ferrari i samo me zanima kad se udje u EU, pišem za HR pa kad se klonovi prestanu legalno prodavati što će se dogoditi i što će ljudi kupovati, čini me se da ništa, samo pojedinci zaluđeni satelitskom sa završenim faksom elektrotehnike jer da to sve upogoniš treba ti malo više od obične škole :S
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Moj @MickeySa

Od tog nista nema teorija o enigmi 2 je tacna ali netacna kada je u pitanju cijela prica i kompletna iskoristenost processora
      za sve processe .Ti i na kanti iz Kine od 150 euri mozes vrtiti E2 sto bi kupovao i VUduo2 i Giga prijemnike .
      Pa ne radi E2 Video i audio processing.
      Nastavit cemo razgovor za mjesec dva kada budu svi na trzistu i testirani od korisnika.
      Onda ces cuti od njih razlike.
      Cak i kad bi oba imali iste processore VUduo2 sa onim sto ima vise i bolje vrijedi makar 100 euri vise.

:thumbsup:

A o driverima i kodiranju ti ko moj bivsi menager
      za njega su svi inzinjeri bili isti.
      Eto mili brate imaju istu diplomu :thumbsup:

Pa ni VU driveri za VUDuo u samom pocetku nisu bili kao oni iz DMM .
      To se da i dan danas naci na forumima kad su se ljudi zalili.
      Tek kasnije su to ispeglali.
      vuplus-community.net
    • PLASMA wrote:

Pogledaj samo gigablue 800ue taj je ubica kloniranih drimova sa cenom od oko 200 eura i povrh svega ima i dodatni slot za drugi tjuner i to sve bez ventilatora i dodatnog grejanja.

gigablue.de/images/stories/gig…te/Gigaprospekt060612.pdf

tommy wrote:

Zašto bi neko trebao umjesto 399 platiti 600 EUR

Moguce dm800 ubica...mada ima duplo manje rama-a.

Sad pogledah ovaj link sto si postavio i nesto mi nije jasno. Na ovoj zvanicnoj flajer prezentaciji (na home page) pise da je u QUAD modelu BCM7356 , a u predstavljanjima GIGA quad modela svuda je pisalo bcm7346B1... pa koji je na kraju ? Ovaj bcm7356 je za nijansu bolji od najavljenog bcm7346, istovjetan kao u solo2 modelu.

EDIT: Evo u medjuvremenu vidjeh na slici koju je postavio kolega @Bosnian Pharao (cestitam na kupovini novog boxa) da je ipak ovaj bolji cpu u piutanju, BCM7356.

VU+DUO i td
    • tommy wrote:

i samo me zanima kad se udje u EU, pišem za HR pa kad se klonovi prestanu legalno prodavati što će se dogoditi i što će ljudi kupovati,
      zar se nigdje u eu ne mogu kupit kinezi?
      kako to eu pravda?
      original nije predviđen za piratluk, a kopija jest? :D

a šta ćemo, onda ćemo polu-legalno ih kupovat..hehe...

neko kupi negdje, i proda, naravno bez obaška garancije.

miro, tako je
      Ti i na kanti iz Kine od 150 euri mozes vrtiti E2 sto bi kupovao i VUduo2 i Giga prijemnike .
      samo što mislim da je giga puno kineskiji od vu originala...hehe...

s tim da mi o gigi dosad ne znamo ništa, jer ga ima samo par ljudi, a i zadnji put kad sma pratio prcala ih je e2, ne?
      šta piše na papiru dosad nije puno nit bitno, svaki novi cpu (a bogami i stari) vrti e2 bez puno problema.
    • A cuj u principu su to sada sve kante iz Kine
      ali ni one u Kini sada vise nisu sve iste .Ima ih boljih i losijih.
      Ja ne znam da li se netko sjeca kad je bio rat izmedju DMM/Ihada i clone boxova
      tada sam rekao a i ostajem iza toga da necemo dugo cekati da dodju stvarno dobri boxovi iz Kine
      sa njihovim inzinjeringom a ne nekakve kopije .
      Ja vam kazem 90% komponenti koje nigdje na svijetu ne mozes naci jer su ili patent i tajna neke firme
      ili se vise ne proizvode mozes naruciti u Kini .
      To je nevjerovatno kako to oni naprave ne zaboravljajuci da prije dvadesetak godina nisu imali
      po rijecima mog kolege (koji je vise puta bio u Kini za firmu gdje sam ranije radio).
      Oni nisu imali ni najosnovnije stvari a kamo li tamo nekakve Hightech komponente.

No da se vratimo na temu.
      Neki ce me jos uvjeriti da se VU+ docepao negdje processora u kanti za smece pa ih eto bez potrebe stavlja u boxove
      jer kao eto svi su oni isti samo drugacija slova :thumbsup:
      vuplus-community.net
    • Pa nema sta tu da neko nekoga uvjerava. Ovo je 21. vijek, doba informaticke pismenosti. Opis oba procesora na BCm home page-u egzaktno pokazuje razlike, dakle nisu isti,nema tu subjektivnog dojma. Procesori u solo2 i gigi su isti bcm7356 a ovaj koji ce biti u duo2 je bcm7424, na papiru jaci. Kako ce se pokazati u realnom radu, i da li ce on imati ikakve prednosti (na E2 platformi) u odnosu na ovaj u gigi i solo2 ostaje da se vidi.

VU+DUO i td
    • zar se nigdje u eu ne mogu kupit kinezi?
      kako to eu pravda?
      original nije predviđen za piratluk, a kopija jest? :D

a šta ćemo, onda ćemo polu-legalno ih kupovat..hehe...

neko kupi negdje, i proda, naravno bez obaška garancije.

legalno se kopije ne smiju prodavati tamo gdje je Dreambox ili bilo koja druga firma zaštitila svoj brand, na balkanu nije nitko od tih firmi to zaštitio jer im se ne isplati i zato ovdje caruju klonovi i s obzirom na platežnu moć nije ni čudo :(
      www.prejeftino.com
    • dzoni wrote:

Pa nebih se bas slozio @tommy. Ima na Ex - Yu prostorima mnogo ljudi koji ce dati 400e i cak vise za vrhunski sat tv uredjaj. Znam ih mnogo,a koliko ih je onih koje neznam :)

S tim sto je ipak fabrikantima najzanimljivije zapadno evropsko trziste,em zbog finansijske moci em zbog broja potencijalnih kupaca. Ostaje da vidimo kako ce se to razvijati sa ovim novim uredjajima,sve unaprijed samo su nasa nagadjanja.

Znaci u EX-YU samo lazno kukaju da je kriza i besparica? Ja recimo nemam za luksuz ali volim ovaj hobi i uvjek cu si nekako skrpati za dobar resiver. Samo si postavljam pitanje sta cu sa ovim sto vec imam i na kojem sve radi isto kao sto ce i na tome novome VU-duo2? Trebam li sad ovaj odbaciti i ponovo krpiti 500-600 eurica za nesto novo duplo skuplje a isto dobijem i sa ovim sto sada imam? Da su stavili procesor i od 5 GHz a nikakve nove mogucnosti on opet isto vrijedi kao recimo jedan ET9000 jer oba isto pruzaju i zato nevidim neke logike zasto bih se to kupovalo, jedino ako ja nisam dovoljno pismen da to shvatim kako su si to oni zamislili.
      I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!
    • Na zapadu se prodaje sve to sa CS bez CS legalni ilegalni
      samo izberi

jasno da se prodaje ali ne javno tj. prodaje se u rukavicama, i kad kažem ljudima da svo zlo dolazi sa zapada onda ne vjeruju, kao tamo je sve po zakonu, moš si mislit :thumbsup:
      www.prejeftino.com
    • Hehehehe
      zar jos vlada naivnost :thumbsup:

Zapad i zakon .Kako za koga.
      Pa nije cjela EU zona u vatri da nemaju milionerske citaj milijarderske lopove.
      A najgori lopovluk nije ilegalni vec onaj legalni.
      Nebih o tome ovdje.Imate TV pa pogledajte te zakone.

Pa ne mislis valjda da su Kinezi napravili Clone samo za vas.
      A to u rukavicama je isto cista laz .Udjes u prodavnicu i mozes izabrat
      oces clone ili orginal.
      vuplus-community.net
    • Necudakazem
      U tim nabrojanim trgovinama nemozes ni originale kupiti
      A 95% sat radnji drzi klonove i originale i vecina kupcima cak i preporucue klonove zbog bolje zarade ;)
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Pa nije bas kikiriki. Al odosmo u OT
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4