Pinned Specifikacije novih Duo i Solo recivera

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ohranovic wrote:

Interesantno je stvarno kako se Miro okomio na svakog ko je bilo sto napisao protiv v+solo2.. Kao da covjek zeli reci da vise vjerujete njemu nego svojim ocima..pa kad je poznati ljubitelj vu bosnian faraon iznio zamjerke, onda stvarno vjerujem objektivno da sa boxom nesto ne stima

Hvala ti sto cijenis moje misljenje, ali si me ocigledno pogresno shvatio.
      Ja nemam apsolutno nikakvih zamjerki za Vu+ Solo2, malisa radi super.
      U jednom postu sam napisao da mi se desilo da sam resiver upalio i TV, i na TV-u nije bilo slike. Pomoglo mi je jedino cupanje iz struje To mi se desilo samo JEDAN put. Po meni to nije nikakav problem o kome bi se trebalo pisati danima i raspravljati. Miro je ustvrdio kako je imao isti problem, ali kod njega je bilo do HDMI kabla, kod mene nije do kabla milion i jedan posto. ALi eto vise mi se nije ponovilio.
      Zatim sam napisao kako je SD slika jos uvijerk losija nego na Vu+ Duo kojeg takodjer imam. To kakva je SD ili HD slika je subjektivno, moje zapazanje je da je losija i netreba mi niko pisati i ubjedjivati me da je ista.
      Crklo mi je vanjsko napajanje na jednom boxu vec drugi dan. Mislim da sam jedini insan na ovoj planeti kojem se to desilo i u tome ja nevidim problem jer je to najlakse zamjenuti ili u najgorem slucaju i kupiti.. To bi me ljutilo da mi je to jedini box u kuci i da sam ovisan o njemu, ali posto to nije slucaj, hebe mi se.
      Miro ti trazis da ti argumentovano napisemo ako nesto nevalja. Nekontam kakve argumente da ti napisem ako kazem da je SD slika losija nego na Duo. Jedini argument da izvadim jedno oko i posaljem ti ga da vidis :D
      No i slika je povezana sa driverima. Kad sam kupio Duo u samom pocetku kad je cini mi se samo jedan image postojao za njega i na njemu je slika bila u poredjenju sa dreamboxom puno losija, ali su to oni ispeglali sa driverima i danas je Duo jedan fenomenalan box.
      Bezveze razvlacite temu i tjerate me da listam forum i razim posteve unazad 3-4 godine, pa da ih ovdje citiram da nekima pokazem sta znaci dosljednost ;)

lp
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • stigao solo 2 ali ne mogu ubacim bh ... probao sam sa usb na prednji utor ... na usb su folderi vuplus i u njemu solo2 sa svim fajlovima koji su dosli uz image...i nista...da li treba stisnuti neko dugme ili sta prilikom butanja..gdje grijesim...pomoc jer ga cekam toliko dugo i sad banalan problem ... image je Black Hole Vu+ Solo2 1.7.9-3
    • muce wrote:

stigao solo 2 ali ne mogu ubacim bh ... probao sam sa usb na prednji utor ... na usb su folderi vuplus i u njemu solo2 sa svim fajlovima koji su dosli uz image...i nista...da li treba stisnuti neko dugme ili sta prilikom butanja..gdje grijesim...pomoc jer ga cekam toliko dugo i sad banalan problem ... image je Black Hole Vu+ Solo2 1.7.9-3

Pritisnuti power tipku kada to traži.
      pozdrav
      --------------------------

VU+ solo2
      wavetoroidal T90
      1W; 7E; 10E; 13E; 16E; 19E; 23E; 28E; 39E; 42E
    • Miro ti trazis da ti argumentovano napisemo ako nesto nevalja. Nekontam kakve argumente da ti napisem ako kazem da je SD slika losija nego na Duo. Jedini argument da izvadim jedno oko i posaljem ti ga da vidis :D
      No i slika je povezana sa driverima. Kad sam kupio Duo u samom pocetku kad je cini mi se samo jedan image postojao za njega i na njemu je slika bila u poredjenju sa dreamboxom puno losija, ali su to oni ispeglali sa driverima i danas je Duo jedan fenomenalan box.
      Bezveze razvlacite temu i tjerate me da listam forum i razim posteve unazad 3-4 godine, pa da ih ovdje citiram da nekima pokazem sta znaci dosljednost ;)

Pa cuj ako se ja ne varam od samog pocetka sam rekao da SD sliku ne mogu komentirati
      jer ja to slabo gledam .
      Ja sam jedan dan malo testirao taj SD i ako se sjecas slozio sam se sa tvojim i drugim argumentima da SD slika moze biti bolja
      te sam uzeo drvenu olovku i napisao VU da to malo pogleda.
      Dakle kao sto vidis da argumentovane zamjerke imaju moje uvazavanje.
      Medjutim ne argumentovane i netacne tumacim na sasvim drugaciji nacin
      kao zlonamjere onih koji imaju neke svoje motive njima poznate ali i meni.
      Tih i takvih napadaca na mene BH tim i na VU+ je bilo i ranije dakle nista novo.

VU+ je nastavio rad na driverima i vec imamo osim beta i nove zvanicne koji jos nisu u image
      odnosno bit ce u novom .No kako se meni cini vec imamo znacajna poboljsanja
      na mome TV je slika jako dobra pa me bas zanima tvoje misljenje .

Najveca pogreska je da neki misle da im ja pokusavam sugerirati kupovinu VU+ boxova
      sto je apsolutno netacno i lazno.
      Ma neka ljudi kupuju sta im volja ali to me nece natjerati da mjenjam svoje misljenje
      kada su nam govorili sta ce vam VU+ na forumu imate samo 300 clanova
      ja sam im rekao cek malo i za malo vise od dvije godine naraste broj na gotovo 25000
      rast od 14000 clanova za godinu dana ako se ne varam.

Mene su napadali i kad sam davao pozitivne ili negativne komentare za DMM
      a sada i za VU+ za mene nista novo.

Tvrdili su da svaka baba zna napraviti drivere jer eto mili boze svima su dostupne informacije
      o processoru i sl.

Medjutim istina dodje na vidjelo prije ili kasnije.
      Naravno nisam ni ja nepogresiv kao ni nitko drugi ali iskustvo sa svim ovim ipak
      doprinosi dosta objektivnim komentarima o zbivanjima na SAT sceni i sl.
      vuplus-community.net
    • Neznam da li aludiras na mene da nesto zlonamjerno pisem, ako je tako obecavam da vise nijedan post necu napisati u ovom dijelu forma
      Forum sluzi da bi ljudi razmjenjivali misljenja i pomagali jedni drugima. Ja ove igracke znam koristiti i bez forumske pomoci ;)
      Ja nikad nisam napisao da ti sugerises nekom kupovinu Vu resivera, a i sto bi nit ti u dzep nit ti iz dzepa, kao ni meni
      Meni je ovo samo jedan od mojih hobija, sa kojim se zanimam cisto iz zahebancije
      Koja su to netacna i zlonamjerna zapazanja bila sa moje strane, reci mi pa da i ja vidim gdje sam fulo i rado cu se ispraviti
      Napisao sam da se na nekim kanalima (RTL, Nova itd...) kocka zamulja i eto ljudi kazu da je to do njih i ja to prihvatam ako je tako i izvinjavam se na netacnom navodu. Ali i to nije bilo zlonamjerno, nego upravo suprotno.
      Ja sam jedan od onih koji je od prvog dana cvrsto stojao iza Vu, cak i mnogo prije tebe, u onim danima kad je dreambox klan sa svim rasplozivim sredstvima kudio ovaj resiver.
      Na kraju krajeva glupo mi je da se pravdam za stvari koje su meni licno banalne

lp
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
    • To je,po kazivanju kolega ispeglano (Miro je to vec napisao) u novim drajverima koji ce doci ubrzo sa novim image-om.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Pa sad da li je sve ispeglano ja to ne znam vjerovatno nije,da je bolje nego sto je bilo po mome jeste.
      Da li je to maximum vjerovatno nije.Mislim da ce tu jos biti znacajnih pomaka
      jer ovaj processor to moze .
      No ono najbitnije do sada nisam primjetio nikakve HW probleme a to je ono najbitnije.
      Mislim da je sada na redu software obrada i nadogradnja koja je vec pocela a bit ce je jos
      ja znam da se na svemu jos uvjek intezivno radi pa ne sumnjam
      da ce biti dosta toga za igranje kako sa driverima tako sa images i plugins.
      VU+ je vjerovatno najvise angazovan upravo na ovim poslovima
      da bi omogucili izradu i izlazak i VU+ Duo2.
      vuplus-community.net
    • Za nepovjerovati, crko mi moj Solo2. Samo mu naprijed gori ona plava lampica. nece da boota, na displayu nista ne pokazuje, nemoze se flashovati.
      Sutra ga saljem da mi ga zamjene i onda je na prodaju 300€, pa ako ima zainteresovanih bujrum
    • Ma nije nikakva negativna energija, u drugoj je prostoriji, nevide se :D
      Ma mislim samo da sam jednostavno baksuz i nista vise. Nemojte samo sad da se raspisete kako se Vu kvari, bla bla bla
      Jes da mi je krivo, nemogu to rijecima opisati, nisam ga jos ni flashovo ko covjek i on rikne. Isfuro me je do bola u pm
    • Bez zayebancije.
      Box sam kupio preko jednog kolege sa SF, to moze par uglednih clanova ovog foruma posvjedociti.
      Nisam ni ja cuo da je ikom box jos riknuo. Izgleda da sam prvi. Nije to nista strasno, ali moram priznati da me je opasno isfuralo i dok stigne novi, definitivno ga prodajem