Pinned Specifikacije novih Duo i Solo recivera

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ove specifikacije smo vec vidjeli u temi o najavi o novim boxevima,ali ne mari mozda izdvojiti ih ovako i ponoviti.

Svakako prica sa SOLO2 modelom ocekivana. Mora se negdje zakinuti da bi se proizvodi vidno razdvojili. Ipak je SOLO bazni proizvod do sad bio a cini se da ce tako biti i dalje, posebno ako naredne godine izadju uno2 i ultimo2.

Na Vu+DUO poptuno nerealna prica oko RAM memorije, 2GB ! Pitam se cemu to na staroj platformi E2 ?! To je vise marketarenje kao sa quad-core procesorima na androidu, a realno jos uvijek nema app koja koristi sva 4 jezgra.

Cijene ce biti jako zanimljivo vidjet. Bojim se da ne poleti prerano Vu+ nosem slavom uspjeha prodaje prve generacije boxeva.

Smatram da Solo2 mora biti jeftiniji od GIGE ako misle prodavat taj model (dakle oko 340-350e) a DUO2 sve preko 500e smatram da je preskupo,ali neke nezvanicne informacije govore cak i o visocijim cijenama.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Kako mislis suport od PLI
      pa VU+ vec ima suport od PLI .

Inace ja bih vam savjetovao da malo bolje procitate specifikacije raznoraznih
      processora jer one ipak nisu iste .
      Naime neki ih zele prikazati istima ali to nije tacno.
      Osim toga konacni rezultat nece samo zavisiti od tih processora vec od drivera za njih
      a koja od kompanija ce imati to bumo vidjeli.
      vuplus-community.net
    • u svakom slucaju trebat ce nova enigma ovim resiverima da bi iskoristili cpu, ram, grafiku... , ako duo2 bude preko 500 nece se nesto puno prodavati, ipak je to dosta novca sada, kada se sagledaju cene solo2 bi trebao biti na 300 jer ipak ima jedan tunera duo2 ajde 450 i nekako, e sada Miro ne znam jesi u toku ocel biti treceg tunera na duo2 i ocel biti t2 tunera? mesta se vidi da ima ali dal ce biti tunera.
      VU+Solo 4K OpenATV
      VU+Solo 2 original OpenATV
      Dreambox 800se original
    • Nove Enigme2 nema.

Dakle i ovi risiveri ce,bar za sad, raditi na staroj E2. XBMC ne ide na bcm procesorima, to je nesto sto ce doci iza ove generacije risivera,mada prototip resenja tog OS-a nisu bas ohrabrujuca,za sad.
      Cijena nezvanicna za DUO2 je oko 600-650e a za SOLO2 450e. Ako to bude istina, ne valja posao bojim se.

@ Miro

Cpu od modela SOLO2 i GIGA su de fakto isti procesori,single chip. Pogledao sam specifikacije na BCM home page-u.
      Cpu od DUO2 modela je jaci,skuplji DUAL threaded procesor za ultimativni performanse kako kaze proizvodjac. Naravno da uspjeh boxa ne zavisi samo od HW, vec i od drajvera i podrske a to ce vrijeme najbolje pokazati.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Da naglasim
      Ja stvarno ne znam koja ce biti cijena i nebih zelio spekulisati.
      Medjutim ako bi bila cijena kako je ti napisa (@miljanhan ) onda bi trebalo fakticki izbaciti
      iz proizvodnje cijelu staru liniju,
      jer smjesno je da Duo2 po tvome treba da bude jeftiniji od ultimo koji je kod HM sat
      ako se ne varam oko 470 eura.I ovdje na zapadu se jos uvijek jako dobro prodaje
      zbog mogucnosti dodavanja tunera.
      No ponavljam ja ne znam ni cijene niti planove VU sa starim i sa novim boxovima.
      Ja samo predpostavljam da ce na kracu stazu ispasti neki od starih proizvoda
      interes za VUDuo2 je momentalno jako velik te sumnjam da ce cijena biti tako niska kako
      ti napisa jer na zapadu se jedan takav box sigurno moze prodavati sa cijenom iznad 500 eura
      sad da li ce oni zbog politike konkurencije ipak ici na nizu cijenu to ja ne znam.
      Drugo je to kad se to posmatra iz ugla besparice i platezne moci
      ali neki imaju jos love :thumbsup:
      vuplus-community.net
    • Dzoni o svemu jos ima dosta nepoznanica
      nebih zelio komentarisati ostale boxove jer mi za sada govorimo samo o HW a ne i o
      tome kako se taj HW pogoni.
      Istina ja to ne znam ni za VU+ i kao uvijek ipak savjetujem strpljenje da vidimo prve komentare
      korisnika a ne fabrikanata.
      Ne zelim tajiti da sam jako zainteresovan rezultatima VUduo2 cisto tehnicki gledajuci
      jer radi se o prvom ozbiljnom pomaku na polju HW.

Ja licno mnogo ocekujem od VU+duo2 jer u njemu se nalazi stvarno dobar processor
      a i prateca muzika je isto prisutna
      rezultat ce zavisiti od kodera za HW a ne samo od HW
      pa sacekajmo rezultat.
      vuplus-community.net
    • Pa Miro jasno je kao dan da Vu+ mora stopirati proizvodnju starih DUO i SOLO modela cim krene masovna proizvodnja DUO2 i SOLO2 modela.

To je ekonomski zakon,neminovnost,inace bi same sebe tjerali u gubitak.

Modeli Uno i Ultimo mogu se prodavati jos nekoliko mjeseci dok ne dodju njihovi nasljednici,ali po nizim cijenama od dosadasnjih. Ultimo,po izlasku DUO2 modela ocekivano bi trebao ici sa sadasnjih 469e na 380e, a Uno na oko 230-250e.

Sad pricam naravno samo pod pretpostavkom moguceg,ali cijene bi bile relane da idu ovim redom(do izlaska novih modela uno2 i ultimo 2,ako im budu takvi nazivi) :

Duo2 - 500e, Ultimo 380e, Solo2 350e, Uno 230e.

VU+DUO i td
    • Mi mozemo naravno ovdje davati nekakva svoja misljenja
      Ja ovako kad razmisljam i ocjenim moja ocekivanja iz tih boxova
      za Duo2 dajem najvisu ocijenu ali i cijenu .Mislim da ce ona biti u startu
      izmedju 500 i 600 eura.
      Nerealno je ocekivati u odnosu na prisutne prijemnike kako samog VU
      ali i ostalih da ovaj top box bude ispod 500 eura u startu.

No naglasavam ovo je samo moje misljenje a ne neka informacija.
      Ja ih nemam niti sam pitao.
      vuplus-community.net
    • 500-600€
      Bog je stvorio ovce da ih ljudi sisaju :D
      Pa tako nek ga oni svojoj materi za 6 glava prodaju
      Znam, sad ce usljediti prica, dobar cpu, ram ubija, flash beton, bla bla bla
      to je dmm prica
      Eh sad je pitanje kako i kada ce pasti sa kamiona, pa cu ga kupiti :D
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Ma bolan BP ti si van ove price, za tebe ove cijene nikad nisu vazile pa nece ni sad ! :thumbsup: Cim kamion prodje ,eto te... 8o Daj da se dogovorimo da i meni jednog sredis :thumbsup:

Fakat je da sve ovo ne vrijedi nista ako stane ili znatno oslabi ono zbog cega ih svi koristimo. o tom elementu trebaju da vode racuna fabrikanti.

Ja ponavljam, smatram da je sve preko 500e preskupo za duo2 i vise od 350e za solo2. Nesto sam ubijedjen da ce startovat sa oko 600e i oko 450e :wacko:

VU+DUO i td
    • mene bi zanimalo šta bebi misli?
      :thumbsup: 8o

mislim da poradi klonova takim cjenama neće prodat ništa, pa ćemo onda malo dulje čekat nove modele kao i sa dm-om.
      (mislim da se dm tolko prodaje da mogu slobodno na ručnu proizvodnjiu preć, neće puno manjkat na skladištima ?)

u ovoj situaciji se to čini kao stavljanje ključa u vrata firme.
    • Pa nebih se slozio sa tobom

Koji je to Clone box nekakva konkurencija ovom TOP boxu
      drugo pitanje je da li ce i ako ce uspjeti napraviti clone ovog boxa
      jer mogucnosti zastite su ipak na jednom visem nivou u odnosu na stare.

Dakle sve je to dikutabilno.
      No momentalno ne postoji nekakav clone koji je konkurencija VUduo2
      a da nece biti kupaca je isto prica za nepoznavaoce zapadnog trzista.
      Zivi bili pa vidjeli.

Samo lovcima na trend se daju prodati hiljade komada .
      Ma moj susjed hoce bolje auto cak i da nema sta stavit u kljun :thumbsup:
      vuplus-community.net
    • Kinezi ce Boga klonirati ;)
      Naravno da svaki produkt ima i kupca, to niko neosporava, ali isto tako niko nemoze osporiti da 80% kupaca ovih boxeva za piratsko gledanje samo gleda da za sto manje para sto vise gleda.
      Globalno gledajuci, veoma mali je procenat onih koji su bolesnici poput nas i koji ce kupiti vecinu ovih boxeva ;)
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
    • A sto nemaju ti Kinezi DM7020HD clone ? Neka muka jeste :)

VU+DUO i td
    • Ja ti ponavljam, Boga ce klonirati
      Ko mi nevjeruje nek ode u Kinu pa nek se uvjeri ;)