Pinned Dodavanje IPTV kanala putem daljinskog upravljača u Enigma 2

• Dodavanje IPTV kanala putem daljinskog upravljača u Enigma 2

Da li vam je ova uputa pomogla? 5
      1.  
        Da (5) 100%
      2.  
        Ne (0) 0%
      Dodavanje IPTV kanala putem daljinskog upravljača

Ukoliko niste sigurni kako i na koji način manelno dodati IPTV kanale u neki od buketa na vašem resiveru, postoji plugin Add Stream URL koji Vam omogućava da to uradite direktno putem daljinskog upravljača.

Potrebni plugin:

enigma2-plugin-extensions-addstreamurl_2.0+git4+99b945b-r0_mipsel.ipk (Može i novija verzija): bit.ly/VBxcJe

Upute:

1. Preuzeti plugin enigma2-plugin-extensions-addstreamurl_2.0+git4+99b945b-r0_mipsel.ipk i putem FTP klijenta prebaciti ga u /tmp na vaš AZBox resiver

2. Pritisnuti Menu tiku na daljinskom, odabrati Plugins, zatim odabrati Sofware managment, zatim spustiti se na Install local extension, odabrati opciju pod br. 2 Memory /tmp, odabrati opciju pod br.1 Install extensions.

3. Sa OK označiti instalaciju enigma2-plugin-extensions-addstreamurl_2.0+git4+99b945b-r0_mipsel.ipk i pritisnuti zeleno dugme na daljinskom upravljaču nakon čega počinje instalacija enigma2-plugin-extensions-addstreamurl_2.0+git4+99b945b-r0_mipsel.ipk plugina.

4. Nakon što je sve završeno rebootati resiver.

5. Nakon što se resiver ponovo izbootao, pritisnuti tipku Menu, odabrati Plugins, te iz ponuđenih plugina selektirati plugin Add stream URL i pritisnuti OK

6. U novom prozoru odabrati u koji buket želite da dodate novi IPTV kanal i pritisnuti OK odnosno zeleni taster (Ja obično prethodno u Favouritima kreiram buket IPTV i u njega dodajem IPTV kanale).

7. Sada je neophodno putem virtuelne tastature dati ime novom IPTV kanalu, te onda potvrditi pritiskom na zeleno dugme.

8. Novi prozor će nam ponuditi da odaberemo tip streama novog IPTV kanala, nakon čega pritisnemo i potvrdimo izbor sa tipkom OK (Potrebno je da poznajete parametre kanala kojeg dodajete u listu).

9. Sa virtuelnom tastaturom unesemo podatke našeg IPTV kanala i onda potvrdimo unos pritiskom na zelenu tipku daljinskog upravljača

Nakon ovog koraka uspješno ste dodali vaš kanal u buket IPTV, nakon čega vas plugin Add Stream URL ponovo pita da unesete novi kanal, gdje vi pritiskom na tipku EXIT možete da izađete iz Plugina, te odete u buket IPTV kako bi ste provjerili da je kanal dodan u listu.

Kako bi ste bili u mogućnosti gledati razne tipove streamova IPTV kanala pročitajte:

[Info] [AZBox] IPTV na AZBox resiverima sa Open AZBox MOD Enigma 2
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • za ovo drugo služe razni programi, puno dobre volje i inata, a treba i dosta vremena utući na google u traženju interesantnih live kanala koji emitiraju..
      npr. 'porodio sam se' dok sam dobio RTV Slon iz Tuzle da mi radi u VLC playeru..

bilo kako bilo, pisanje o tim stvarima nije po praviliku Foruma, prema tome.. :rolleyes:
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • gboxamater wrote:

ja sam probao kod mene na gemini v5.1 instalira plugin...ali kad posle restart resivera pokisam da pokrenem resiver ...obori enigmu

mozda gresim prilom insalacije

Problem je sto plugin ne radi na closed source imageovima kao što su Gemini i newnigma2, jer ovaj plugin razvija e2openplugins community.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Da i ja kažem neku (nadam se pametnu).
      Patio sam se u početku sa daljinskim, pa sam probao alternativno rješenje: tastaturu. Funkcionira mnogo lakše, jer su adrese često vrlo komplikovane. Ali daljinski opet mora biti pri ruci, jer enigma ne prepoznaje sve tipke na tastaturi (npr. shift za prebacivanje sa slova na simbole).Možda je to do verzije tastature jer sam probao samo nordijsku, ima li neko možda drugo iskustvo, npr. sa engleskim layoutom?
      Da napomenem, riječ je o bežičnoj tastaturi Logitech, a prijemnik je VU+ solo.