Dreambox 500s clone

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Dreambox 500s clone

Posedujem dreambox 500s kinez gemini 4.70 motor stab vec dve godine sve mi funkcionisalo dobro zadnji par dana gledan tv i nakon par minuta motor se pomeri sam pise nema signal mrdnem malo motor i pojavi se signal sad zadnje vreme motor ode sam u desno ili u levo skroz prosto neverovatno kao da ima negde kratki spoj u reciveru fleshovao sam ga ubacio novi softwer ali nema promene opet motor ne radi dobro i nekad ne mogu da pomeram motor daljincem levo desno a nekad ide radi sve i sta sam jos primetio reciver ponekad vrti motor sam ide skroz na levo pa ga vrati u deno i tako neprestano jel imao neko ovakav problem ili sam ja prvi ?
    • Stab motori se ne mogu resetirati čačkalicom već samo ako receiver ima neku reset opciju, mislim da dreambox 500s nema, nisam siguran ;)

Ali ja bi u tvom slučaju okrivio Dreambox a ne motor, najjčešće je stvar u ispravljaču koji s godinama izgubi dobra svojsta peglanja napona, a drugo može biti da je tjuner počeo zezati, isto odlaze kondenzatori pa se čudno ponaša. Provjeri s drugim receiverom ili najbolje s drugima dreambox-om ili novim napajanjem.

U svakom slučaju nebi rekao da je motor, ja sam X stab motora postavio i imam ih 2 osobno stare preko 10 godina i rade bez greške :P
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • Ipak je motor u pitanju sad sam nakacio stari humax 5400 i ista situacija se desava motor ide kao lud levo pa desno sve do kraja izgleda da je u motoru nesto crklo sad sta je nemam pojma resetovao sam ga preko humaksa ima opcija u meniju ali nista ne pomaze na motoru ima rupica odozdo mislio sam da je za resetovanje ali izgelda da nije gurao sam celu cackalicu ali nigde ne udara ne mogu ga resetovati na motoru direktno
    • ta rupica ti je samo za odljev kondenzata, napisao sam da se Stab motori ne mogu resetirati čačkalicom 8|

ako si probao sa Humax-om i tako se isto ponaša onda je stvarno do motora i nema druge nego servis ali u mojoj dugogodišnjoj praksi uopće nemam iskustva sa serviserima za Stab motore kad ih nikad nisam ni trebao :thumbsup:
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • Ocisti elektroniku s WD40 i cetkicom za zube (naravno nekom starom) i zatim alkoholom (koji ce ocistiti masnoce WD-a i ishlapiti).
      Kad se sve fino ispari - osusi probaj smontirati i probati kako se okrece na zemlji (bez antene) ;) :).
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!