ugovor sd ili ugovor hd ?

• ugovor sd ili ugovor hd ?

planiram kada mi zavrsi ugovor sd za nekoliko mjeseca ( 24 +2 ) preci na ugovor sa hd risiverom.
      trenutno placam 131.09 kuna mjesecno ugovor je sd osnovni+prosireni+pink.
      koliko bi me kostalo mjesecno sa hd risiverom i dali ce opet biti na 24 mjeseca posto se menja ugovor ?
      dali je bolja slika sa hd risiverom na novim televizorima kao lcd, plasma ili led ?
      dm800 se
      dm 7020hd
    • Slika jeste bolja na SD kanalima , dovoljno reći da je i njen put do tv-a digitalni - hdmi.
      Ugovor se ne završava, završava se 2 godišnja obaveza plaćanja, pa je nepotreban novi ugovor, a na postojećem se demontira zaduženi SD risiver i postavi/upiše novi HD. Preporuka zato :sačekati sad već uskoro najavljene HD risivere, a možda model sa dvt2.
    • dreambox1 wrote:

koliko bi me kostalo mjesecno sa hd risiverom i dali ce opet biti na 24 mjeseca posto se menja ugovor ?
      Ja sam u Hrvatskoj mijenjao SD receiver za HD. Nisam dobio novi ugovor od Bnet Total TV-a,ali sam naknadno pročitao u starom ugovoru "...ako pretplatnik prihvati da od Total TV-a iznajmi HD DVB-T ili HD DVR satelitski prijemnik ,najmanje na razdoblje od 24 mjeseca..."
      Mecool KIII PRO, Android TV Box (Android 7.1) DVB-T2(H.265 HEVC)/S2/C (CCcam) S912/3GB/16GB
    • astp wrote:

Ugovor se ne završava, završava se 2 godišnja obaveza plaćanja, pa je nepotreban novi ugovor, a na postojećem se demontira zaduženi SD risiver i postavi/upiše novi HD. Preporuka zato :sačekati sad već uskoro najavljene HD risivere, a možda model sa dvt2.

To je mozda tako kod totala u srbiji, sloveniji, crnoj gori itd ali sigurno nije kod bneta u hrvatskoj. Njih prakticki nesmijes ni na telefon nazvati na SZK a da ti zbog toga ne produze ugovornu obavezu :)