Instalacija Win. Wista--pomoc

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Instalacija Win. Wista--pomoc

na kompjuteri imam instalisanu Wistu ve nekih 3-4 g.. posto se napunilo svega i svacega i neradi kako treba htio bi da je ponovo instalisem tj da je vratim na fabricki.sad sta treba i kako jer nemam cd nego samo imam kej original koji je i dosao sa pc .
      dreambox 800sehd--original--best :thumbsup:
      dreambox 800HD-original : 8o
      dreambox 7020Si :thumbsup:
      dreambox 500HD orig. :thumbsup: :P
      1. Restart
      2. Kad se pojavi ACER logo,pritisni ALT+F10 (probaj vise puta ako nece jednom)
      3. Trebao bi se pojaviti Windoows boot, pritisni Enter za ulaz
      4. I onda standardna prodecura, klikas Next i cekas da zavrsi proces
      Ako nece na taj nacin, onda ti na zalost ipak treba CD.
      BTW, ako ti ne radi, onda jos probaj u BIOS-u (pritisnes F2 kad se pojavi ACER logo), pogledati pod MAIN da li ti je D2D Recovery ukljucen, mora biti na Enable.
    • Kolega Pijanec

kako vidim da se dosta dobro razumijes sa windowsima da ti kazem svoj problem. imam hp vista laptop kupljen u americi i vjerojatno je pao sustav jer kada ga idem pokrenuti piše mi " NO BOOTABLE DEVICE- INSERT BOOT DISK AND PRESS ANY KEY". ja sam i radio test hard drive ali mi piše HARD DRIVE DONT EXISTS . bilo tko? HVALA
    • bill86 wrote:

kako vidim da se dosta dobro razumijes sa windowsima da ti kazem svoj problem. imam hp vista laptop kupljen u americi i vjerojatno je pao sustav jer kada ga idem pokrenuti piše mi " NO BOOTABLE DEVICE- INSERT BOOT DISK AND PRESS ANY KEY". ja sam i radio test hard drive ali mi piše HARD DRIVE DONT EXISTS . bilo tko? HVALA

Prije svega, mozda je hard disk mrtav, ili negdje nema kontakta.
      Probaj u BIOS vidjeti da li prepoznaje uređaj. U BIOS se na HP laptopu ulazi sa gumbom F10. Kad upalis laptop, odmah stisci F10 dok ne uđe u BIOS.
      Tamo ce ti pisati informacije o sustavu, pa ako ti nema hard diska na toj listi, onda je hardwareski problem.
      Ako ima hard diska na listi, onda ti se valjda srusila particija pa ne moze bootati. To se moze rijesiti na sto nacina, a ako nemas neke super vazne stvari gore, ja bi preporucio da jednostavno uzmes instalacijski DVD i instaliras friske windowse na cistu particiju. Ako je nesto bitno gore, tada treba napraviti recovery, a mozda bi onda ipak bilo najbolje da prepustis strucnjacima. To bi u svakom servisu znali brzo rijesiti.
    • Dobro vece svima koji slave Bozic ja im cestiatm.
      Imam instalirane windows preko widownsa.
      Bio je Ultimate 7 pa po njemu Profesional 7.
      Htio bih sad da izbrisem sve u kompu jer sporije radi negoli prije.Ali kako kad nemam pojma.
      Na C je Windowns na D je muzika a na E su slike.
      molim poznavaoce kompjutera dami pomognu kako da sve ovo izbrisem pa ponovo win.prof.7 instaliram.
      Pozdrav sa Svicarski Alpa odakle je vedro ali hladno.
      RENTER DO SMRTI A BRZO CE DOCI KAO I VAMA
    • Fala ti na ovome.Ali ja noram prvo da ocitim HD pa ponovo instaliram W7.
      Ovako: Imao sam instaliran W7 Ultimate pa sam bio nezadovoljan.Ubacio sam dc i ponovo instalirao W7 Pro.
      Vidim sad da ima dva wind. instalira po tome sto sam kad je bio samo Win.ultimate ostalo na disku jos oko 134GB slobodnog prostora.
      Kad sam instalirao ponovo W/ Pro. ostalo mi je na Hd sad oko 99GB.
      Sa ostala dva Hd sam skinuo muzike i slike tako da mogu sve da brisem.
      molim vas da mi malo objasnite.
      Imali itko blizu mene u Svicarskoj da bi mi to uradio uz Franke.
      Ja sam u Altdorfu-UR
      0762 763 763 Natel

Pozdrav iz CH.
    • ABESINAC wrote:

Fala ti na ovome.Ali ja noram prvo da ocitim HD pa ponovo instaliram W7.
      Ovako: Imao sam instaliran W7 Ultimate pa sam bio nezadovoljan.Ubacio sam dc i ponovo instalirao W7 Pro.
      Vidim sad da ima dva wind. instalira po tome sto sam kad je bio samo Win.ultimate ostalo na disku jos oko 134GB slobodnog prostora.
      Kad sam instalirao ponovo W/ Pro. ostalo mi je na Hd sad oko 99GB.
      Sa ostala dva Hd sam skinuo muzike i slike tako da mogu sve da brisem.
      molim vas da mi malo objasnite.
      Pozdrav iz CH.

Najbolje za tebe je da nadjes nekoga u blizini da ti to odradi posto se vidi da nisi to nikada radio i onda gledas kad ti neko to uradi pa mozes probati i sam drugi put.
    • Znam da je najbolje tako.Pitao sam u jednoj firmi koja je za kompjutere dami to urade .Kazu kosta od 150-200Fr.Polovan kompjuter sa windovsom i procesorom 2x3.4 khz i graficka i brener ifest plata od 250gb kosta 150fr.
      Zato sam pitao imali itko blizu mene da mu donesem i uradi mi to.
      Ipak vam fala na odgovorima.
      Pozdrav iz kisom zavijane CH.
    • Ako imaš legalan OS, mislim da se možeš javiti firm,i kod koje si kupio računalo pa da ti daju adresu firme, koja je brinula o distribuciji OS. Onda ćeš zamoliti tu firmu da ti pošalju OS na CD-u odnosno DVD-u. To je besplatno, ako imaš ključ od originalnog OS. Barem sam ja tako dobio WIN7 za moj laptop. Ravno iz Francuske.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • tmurgel1 wrote:

Ako imaš legalan OS, mislim da se možeš javiti firm,i kod koje si kupio računalo pa da ti daju adresu firme, koja je brinula o distribuciji OS. Onda ćeš zamoliti tu firmu da ti pošalju OS na CD-u odnosno DVD-u. To je besplatno, ako imaš ključ od originalnog OS. Barem sam ja tako dobio WIN7 za moj laptop. Ravno iz Francuske.

Tocno, to se moze.
      Ja sam to platio 7€ jos prije 5 godina dok sam imao laptop Acer. Nije mi trebalo, ali mi je bilo glupo sto nisam dobio DVD sa laptopom.. Oni kazu, pa imas instalacijsku particiju na laptopu, mozes butati kad god treba. Ja reko, zelim bas DVD, sto ako pobrisem particiju? Oni su rekli, moze, ali potrebano je naruciti od Acera i to ce kostati oko 50 kuna. I narucili smo to, doslo je postom na kucnu adresu kroz 10ak dana..
    • Fala vam na vijestima.Komp.strar oko 8god.mainboard sam promjenio i procesor je bo 3.6.pa su mi instalirali win7 pro. pa po njemu win7 ultimate.
      Sad su ubacili 2.93 procesor pa ultimate.ovaj3.6 je otisao u mirovinu kao i ja.Po ulimate je ponovo instaliran w7 pro.Neznam da izbrisem iz kompa sve da bude prazan.
      mislim da treba kad ga upalim odmah stiskat delete ali neznam do kada jer mi dodju sve fest plate.
      ili mozda f12 ??? Ili...??? neznam sta.
      Samo kazite kako da ga ocistim od windowsa.
      fala vam opet.
      ?(