Pinned [Me] Instalacija Open AZBox MOD E2 poslije Recovery na AZBox Me

• [Me] Instalacija Open AZBox MOD E2 poslije Recovery na AZBox Me

Da li vam je ova uputa pomogla? 9
      1.  
        Da (5) 56%
      2.  
        Ne (4) 44%
      [Info][Me] Instalacija Open AZBox MOD E2 poslije Recovery na AZBox Me

Info:

Ukoliko ste na vašem AZBox Me resiveru napravili Recovery proceduru, praktično ste formatirali sadržaj sve tri particije na flashu. Sada ste preuzeli neki od Open AZBox MOD Enigma 2 imagea ili neki image od drugog teama, ali ne znate kako da instalirate Enigma 2 na vaš resiver.

Nakon Recovery procedure prvo je neophodno da flashujemo kernel, koji možete preuzeti ispod, a ostatak procedure ćemo uraditi putem USB Memory Sticka.

Neophodni dodatci:

AZBox Me Kernel 3.5.5 spakovan u .tar format : goo.gl/LMYfu

Upute:

1. U Web Browseru upišite IP adresu koju vidite na VFD displeju vašeg AZBox Me resivera.

2. Odaberite BOOT 0, i u daljnjoj proceduri selektujte file kernel-me.tar koji ste prethodno preuzeli.

3. Kliknite na Upload, zatim na sljedećem koraku checkirajte Polje Reboot.

4. U medjuvremenu prije nego što kliknete Flash u Web Browseru kopirajte na vaš USB Memory stick fajlove iz Open AZBox MOD Enigma 2 arhive : image0.jffs2 , update.ext i zbimage-linux-xload

5. Ubacite USB Memory Stick u AZBox Me, te u Web Browseru kliknite na Flash

6. Za minut-dva na vašem televizoru će se podići GUI pomoću kojeg ćete onda odabrati opciju 2, Flash Image BOOT 0, pritisnete 2 x OK i započet će proces flashiranja.

7. Nakon što je procedura flashiranja gotova odaberite opciju Exit/Reboot (zadnja opcija u meniju), i izvadite va USB Memory Stick.

Svako buduće flashiranje možete raditi putem USB-a (sve dok ne uradite recovery), ali upamtite da svaki put na USB-u morate imati update.ext file + image i kernel file, s obzirom da novi kernel prepoznaje da li se na USB Memory Sticku nalazi update.ext file.

Napomena: Ukoliko image želite instalirati na BOOT 1 ili BOOT 2, dovoljno je da reimenujete file image0.jffs2 u image1.jffs ili image2.jffs.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • moze li neko da mi objasni zasto kod mene ovaj proces ne funkcionise? nakon recovery procesa, uradim sve po ovom uputstvu, i kada u web browseru stikliram opciju reboot,ubacim stik sa image-om i kliknem na Flesh, dobijem informaciju da je proces ubacivanja karnela u toku i da sacekam, ali to traje i traje u nedogled, cekao sam po 5 minuta dok nisam prekidao proces.. ako ne stikliram opciju reboot onda browser pokaze da je u nakon par sekundi uspesno ubacio karnel, ja zatim preko daljinca restartujem boks ali ne dobijem meni za ubacivanje novog imagea.. moze li mi neko reci da li kod njega ovaj proces funkcionise ili je ovo slucaj samo kod mene,gde gresim? napred hvala..
    • bobbyx wrote:

moze li neko da mi objasni zasto kod mene ovaj proces ne funkcionise? nakon recovery procesa, uradim sve po ovom uputstvu, i kada u web browseru stikliram opciju reboot,ubacim stik sa image-om i kliknem na Flesh, dobijem informaciju da je proces ubacivanja karnela u toku i da sacekam, ali to traje i traje u nedogled, cekao sam po 5 minuta dok nisam prekidao proces.. ako ne stikliram opciju reboot onda browser pokaze da je u nakon par sekundi uspesno ubacio karnel, ja zatim preko daljinca restartujem boks ali ne dobijem meni za ubacivanje novog imagea.. moze li mi neko reci da li kod njega ovaj proces funkcionise ili je ovo slucaj samo kod mene,gde gresim? napred hvala..

Mislim da si preskocio step 4. (ako si tocno opisao to sto radis).
    • @Dvlajko
      ako uradim sve po uputstvu onda vecno traje ubacivanje karnela browserom, odnosno deluje kao da je problem u tom rebootu preko browsera koje je prethodno stiklirano i nalozeno da browser odradi nakon ubacivanja karnela, ako ne stikliram reboot nego sam rebootam nakon ubacivanja karnela ,tako sto dugo drzim power dugme na daljincu,u tom slucaju ne dobijam meni za update na tv-u.. znaci u oba moguca slucaja ne dobijam meni za update na tv-u..

@nenadx
      naravno da pre nego sto klinkem na FLESH prvo ubacim stik sa imageom u boks, neki put je na stiku bio image Me-OAM2-OE3.0-Build4-USB a neki put je bio Me-OAM2-OE3.0-Build1-USB..

The post was edited 1 time, last by bobbyx ().

• hvala na ponudjenoj pomoci..ali to nema veze mnogo sa temom.. poenta moje price je da u mom slucaju uputstvo za osposobljavanje azbox me-a ne funkcionise.. pa me je interesovalo da li je to neko skorije radio i da li funkcionise kod njega.. teoretske price me mnogo ne interesuje, jer vode u smeru da ja ne znam da odradim stvari po vrlo prostom uputstvu..
    • Ne ne.. posle Recovery procedure kernel se ubacuje WebIf-om.
      Taj kernel je prelazni korak i ubacuje se da bi dao podršku za ubacivanje putem USB.
      Tek posle njegovog ubacivanja se ubode USB stick sa ona tri gore navedena fajla i flasha image sa pripadajućim kernelom.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus