exYu Net Radio ..... v.0.3b

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Za sada pokusavan da odradim do kraja ono sto sam zamislio i da radi kako treba na PLI ...
      Kako imam samo AZBox nemogu trenutno da isprobam na drigim imagima * BH, VTI, Nemesis ...
      a da bi tu radio potrebne su vece promene u source codu koji nije moj (credits to M.Faraj . Tunisasat)
      Mozda kasnije uz neciju pomoc dodjemo do resenja ...
      pozdrav
      AZBox Elite HD / SkyStar 2 eXpress HD / Nokia Mediamaster 9200 S /
      [i]AZBox-OpenSpa 3.2 / Easy BlindScan Pro / DVB2000 V.1.84.7[/i]
    • NenadX wrote:

Radi ko iz pi..., mislim radi savrseno, odma i bez cekanja... :thumbsup:

Ja bi onaj logo na listi programa promjenio (ionako se ne vidi sta pise).
      Pa onda instalacija da iskopira fajlove na pravo mjesto, podesi prava i reboota enigmu.
      Neki readme u kojem pise gdje se nalazi config file i mogucnost renejmanja programa.
      I za kraj, favorite lista naravno.

Eto par sitnica nek nam donese djeda mraz. :D
    • NenadX wrote:

Pa onda instalacija da iskopira fajlove na pravo mjesto, podesi prava i reboota enigmu.
      Eto par sitnica nek nam donese djeda mraz.
      Nije baš djed mraz, no dobro.. napravio sam upravo to što je quotano od nabrojanih želja :)

Source Code

1. http://www.speedyshare.com/Vrzh4/enigma2-plugin-extensions-exyunetradio-0.4a-mipsel.ipk

Treba ubaciti u Azbox folder /tmp i instalirati.

Za direktore, evo postupka 'iz fotelje':
      1. Skinuti plugin sa navedene adrese i putem FTP klijenta prebaciti ga u Azbox folder /tmp.
      2. Pritisnuti Menu taster na daljincu, odabrati Plugins, zatim odabrati Sofware managment, spustiti se na Install local extension, odabrati opciju pod br. 2 Memory /tmp, odabrati opciju pod br. 1 Install extensions.
      3. Sa OK označiti instalaciju enigma2-plugin-extensions-exyunetradio-0.4a-mipsel.ipk i pritisnuti zeleno dugme na daljincu, nakon čega počinje instalacija plugina.
      4. Po završetku instalacije, Enigma će se sama restartati.
      5. Kad se podigne Enigma, pritisnuti taster Menu, odabrati Plugins, te iz ponuđenih plugina odabrati plugin exYu NetRadio i pritisnuti OK.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Odličan plugin ;)

Samo kad budes pakovo .ipk dodaj u postinstall script da uradi chmod 755 na flex.sh

Jer nece da radi update ako se ne daju prava 755 na taj sh.

Mada ima i IPK creator tool koji ti sve to pomogne spakirati.

EDIT:

Vidim dvlajkovic je spakirao .ipk ;)

:thumbsup:
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Za one koji nisu na openpli-u i imaju problema sa ovim pluginom evo nasao ja vremena za sredit to. Plugin je testiran na zadnjem BLACKHOLE image-u na vu+duo ali trebao bi raditi i svima koji su do sada imali problem da kad udju u plugin nepojavi se nista i vise nereagira daljinski...

ZA Autora:

- Dodan jedan red koda da kod greske u inicjalizaciji screen-a se plugin sam zatvori a nezablokira kompletnu enigmu...
      - Sredjene .png slicice. Za sve enigma skinove png fajlovi moraju biti 8bit png fajlovi! Zbog ovoga je plugin radio samo na openpli!
      - Dodao svoju malenkost u about, ako smeta ukloni slobdno... :D

Postavit cu tu verziju sa fixevima, ako neodgovara bez beda javi da uklonim!

speedy.sh/n22Pr/exYuNetRadio-v0.4a-fix.zip
    • Extra dobar Plugin, sad pitanje za autora, da li ce se dodavati jos radio postaja, jer evo uporedio sam sad u Pluginu i u App tuneIn, i u TuneIn ima puuunooo vise, a i oni rade preko streama???
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • U samom pluginu imas xml fajlove u koje mozes sam dodati koliko te god stanica volja, pa ih onda mozes poslati autoru da se ukljuce u plugin npr. Izbjegavaj samo mms streamove jer oni iz nekog razloga nerade na e2(bar na openpli na kojoj sam ja testirao) opcenito...

Inace autor redovito dodaje stanice ali ima covjek vjerovatno zenu, djecu, posao pa nestigne sve... :D
    • Subi hvala jos jednom na pomoci koja je omogucila svima da korite ovaj plugin i slusaju svoju stanicu.
      Ako nje nema, mozete mi poslati parametre ( naziv i link) i tako ubrzati uvecavanje baze dostupnih stanica sa ovih naših prostora.
      Pozdrav svima- :thumbup:
    • Super je ovo, svaka čast tevesat na trudu. Kod mene na Azbox Elite radi lepo, još kad bi se na displeju ispisivalo šta trenutno svira, odnosno gde se nalazi kursor, bilo bi super, ne bih morao da palim tv pošto zvuk ide preko pojačala. WebradioFS ima taj feature i prilično je zgodna stvar, ne znam samo koliko je komplikovano za implementaciju.
    • Arrow Classic Rock
      mmsh://81.23.251.55/ArrowAudio02?MSWMExt=.asf

Arrow Jazz FM (Sublime FM)
      81.173.3.133:80/

a evo ti redom i ostalih, samo nisam imao vremena da izvadim sve..

Veronica HitRadio
      213.75.57.118/HIT_RADIOAAC

Radio Decibel

212.61.66.79:8070/

Radio 538
      82.201.100.23/Radio538

Q-music
      mms://vip1.str.reasonnet.com/qmusic.wma.96
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • dvlajkovic wrote:

Arrow Classic Rock
      mmsh://81.23.251.55/ArrowAudio02?MSWMExt=.asf

Arrow Jazz FM (Sublime FM)
      81.173.3.133:80/

a evo ti redom i ostalih, samo nisam imao vremena da izvadim sve...

Ne, netrebam sve... mogu slusati samo jednu stanicu odjednom, a od svih tih su mi samo te tri zanimljive :)
      Arrow mi je bio sumnjiv sa portom 80, koji znamo za sta sluzi, a netko je spomenuo probleme sa mmsh protokolom.

Nego, razmisljao sam da pojednostavim malo izbor pa da ukinem granice medju repu... pardon medju drzavama i da stavim samo najzanimljkivijih par na jednu listu.

Mislim si: ako nemozes medju max. 10 stanica nac nista sta ti pase, onda je mozda bolje ugasit sve i uzet neku knjigu pa citat... :D
    • exYu Net Radio ..... v.04b

Za sve one koji bi da prave svoju listu stanica, da dodaju stanice bez bojazni da im update pokvari poslozene stanice nova verzija

exYu Net Radio ..... v.04b
      naravno sa ukljucenim fixom subixonfire /thanks again.

Source Code

1. http://www.mediafire.com/?xt526juclk3mh15

U meni je ubacen My favorites // lista koju sami uredjujete i koja posle updeta ostaje onakva kavom ste je slozili...
      u folderu plugina imate fajl "favorite" u kome sa nekim editorom (npr notepad++) uredjujete xml bazu stanica za My favorites
      u bazi je jedna stanica kao primer.
      Ukupan bro stanica u bazi /// 347 // dostupno i preko Update stations.
      Za instalaciju ostaje sve isto kao i za prethodna verzije.

@dvlajkovic - hvala unapred za ipk