OpenAZBox PLi MOD Me Release - 1 -

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• OpenAZBox PLi MOD Me Release - 1 -

OpenAZBox PLi MOD Me Release - 1 -

Enigma 2 of 15. november

Kernel 3.5.5

What is new:

- Fixed khdmi issues on all models

- Fixed i2c issues on all models

- Fixed "tune" problems on Ultra and Premium+

- Fixed blindscan in Premium+, Ultra, Me and MiniMe

- SPDIF Enabled

- Added AC3/DTS downmix Yes/No switch in A/V Settings (all models)

- Fix and additions in AZPlay:

Add scalling
      Add Audio lang. sel
      Add Subtitle lang. sel
      Add set volume/mute after switching
      Add right filter for extension
      extended window , now you can see more info (large names od files)
      Increase font size to max 90
      change way to show parameters in setup menu - now all is sorted
      STOP command now completly close player and jump to filelist
      Fix BUG - show prev. subtitle if you use more then one video
      Add : mts extension
      Add : ac3 extension
      Add change value from setup menu in real time
      Fix BUG - Green screan , when you doenst setup tuners
      Fix problem with changing parameters (fix in rmfp_player)
      Add - show infobar when play ts , mts, ac3 files - without time info/index

What is comming next:

- USB DVB-T Support (all models)

- AzIPTV (Fully based on AZPlay, better compatibility with all kind of streams)

- CI Support (OLD models)

Download:

USB:

http://www.mediafire.com/download.php?l42zalacu7cf1lt

WebIf:

http://www.mediafire.com/?v3cqkvjomnnlh33
    • OAM Team je objavio fix-eve za uočene probleme:
      • Fix for switching different resolutions
      • Fix for AC3/DTS downmix on Satellite, Terrestrial and Cable channels
      Potrebno je pokrenuti Menu -> Setup -> Software Update
      i onda odabrati prvu opciju, pričekati da se odradi online update i nakon toga Azbox će se sam restartati.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Instalacija kroz web interfejs nije dala nikakav rezultat. Uploadam tar file, flash, reboot i ne desi se nista. USB proces reagira normalno i odradi posao.

Softcam instalacija ne prodje zbog problema sa dependencies pa potjeram instalaciju rucno.

Problem sa zvukom mi je i dalje prisutan. Zvuka ponekad nema, a ponekad ga nestane usred gledanja nekog programa (TravelchanelHD) ;(
    • Menu -> Setup -> System update

I onda fino u A/V Settings AC3/DTS downmix na NO ako hoćeš da ti ide RAW na av receiver, ako ces PCM ostavi na Yes.

A ako ti Audio samo ne ide na AZPlay, uskoro ce novi image gdje je sredjeno to sve, plus dosta toga u E2.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • odradjeno sve kako si rekao, ali ja ne uspevam da doobijem zvuk..nije rec o zvuku prilikom koriscenja azplay-a, vec kod gledanja sat programa..ne znam sta ti znaci RAW a sta PCM, ali nakon software updatea sam usao u A/V setings i promenom na postavku NO u opciji AC3/DTS DOWNMIX nisam dobio zvuk preko optickog kabla..hvala u svakom slucaju, nije mi tesko da sacekam sledeci image.. :)
    • Raw is to be used when you have a receiver that can decode the signal

While PCM is to be used when you do not have the ability to decode the signal.

Raw is the preferred option, if you can't hear anything then switch to pcm
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Ako si u prilici, de života ti probaj sledeće na Me (znam da se baviš mrežom, ali pišem ovo ovako da i drugi mogu probati) :
      -isključi izlaz na routeru na Internet (npr. ištekaj samo kabal koji ide iz utičnice na zidu u ADSL port) tako da ti kućna mreža radi, ali da umreženi uređaji nemaju izlaza na Internet
      -ugasi pa upali Me na power prekidač pozadi boxa
      -probaj gledati razne FTA kanale neko vreme, pa koristiti AzPlayer za gledanje filma

Ono što me zanima je: da li se javljaju 'cog wheels', odn. točkići?
      Za ovo je neophodno odvojiti bar sat-dva vremena, jer se kod mene ne pojavljuju u pravilnim razmacima..
      Dish 1.80m Prime focus
    • dvlajkovic wrote:

Ako si u prilici, de života ti probaj sledeće na Me (znam da se baviš mrežom, ali pišem ovo ovako da i drugi mogu probati) :
      -isključi izlaz na routeru na Internet (npr. ištekaj samo kabal koji ide iz utičnice na zidu u ADSL port) tako da ti kućna mreža radi, ali da umreženi uređaji nemaju izlaza na Internet
      -ugasi pa upali Me na power prekidač pozadi boxa
      -probaj gledati razne FTA kanale neko vreme, pa koristiti AzPlayer za gledanje filma

Ono što me zanima je: da li se javljaju 'cog wheels', odn. točkići?
      Za ovo je neophodno odvojiti bar sat-dva vremena, jer se kod mene ne pojavljuju u pravilnim razmacima..

Hm, iskemijat cu nesto. Optuzit ce me zena da sam i internet sje8o. ;(
    • U zadnje me vrijeme muci pisanje po hard disku (mom internom).
      Pokusam kreirat folder (total Commanderom ili iz telnet console) i kaze da nemoze niti kreirati niti renejmati jer je read-only.

Source Code

1. root@azboxme:/media/hdd/movie# mkdir train
      2. mkdir: can't create directory 'train': Read-only file system
      3. root@azboxme:/media/hdd/movie#

Rebootnem box i radi normalno, do sljedece prilike... X(
    • kod mene kad pokrenem azplay nema zvuka osim na nekim avi fajlovima, ostalo nista mkv, mp4, t2s nista, kad izadjem iz plugina onda nema zvuka ni na sat programima koji dodje kad mijenjam postavke ac3/dts downmix, dovoljno da promijenim na on ili off i onda funkcionise na obje bez problema, plejer je ranije radio ok a ne da mi se sve reinstalirati, mozda ima neko rjesenje bez toga?
    • To je greška u AZPlayeru i već je otklonjena.. kako su mi rekli, radiće kako treba u sledećoj verziji imagea za Me/miniMe.
      Problem je što taj audio ne ide preko HDMI.
      Inače, audio radi bez problema na svim medijima koje puštaš AZPlayerom, ali treba da koristiš Audio Out (cicnh ili RCA) :) dok ne stigne novi image.
      Audio na sat-kanalima ćeš da dobiješ ako po izlasku iz AZPlayera ugasiš pa upališ risiver na daljinac - znam, nije praktično, ali završava posao dok nas ne obraduju novom verzijom.
      Dish 1.80m Prime focus