Total TV HD DVBS2 novi osnovni risiver

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pa onda hoce da oderu samo nas u Crnoj Gori? Kad se pozove korisnicki servis kazu da je prikljucna taksa 20 eura plus dolazak montera 30. Pa kad sam ugradjivao Total toliko sam platio, to je van svake pameti. A tada su se momci opucili od posla, ovo je samo zamjena resivera i nista vise i ne vrijedi 50 eura, pretjerali su!
      Vec hvatam Hot Bird, a rekla mi je da majstor mora da skine softver i jos neke stvari, smijesno :(
    • to tebe neko hoce da odere po dzepu ,novi hd resiveri ide isto kao i stari nikave takse i gluposti ,zamjena uslovljava hd paket jer stavrno staceti novi ako neces hd paket,novi korisnici dobijaju novi hd resiver jer drugih vise nema,ostalo je sve isto,sto se tice hotbirda samo je nacinal geografic na hb ostalo je sve na eutelsatu i nema nikakvih dodatnih kablova to se ticalo hd recivera koji mogu pauzirat kanale i ponovo pustat, neznam kao se zovu dv-r ili tome slicno jos ih uvjek imaju na stanju ali je to za obicnog korisnika skupo pa se slabo traze.
      znaci sa novim hd resiverima ostaje sve kao i do sada.nikakvi dodatni troskovi i ostalo.
    • Korisnički će okrenuti ploču za par dana, kad im se kaže. Još rade po starom.
      Ono 2400, ili 22e je da stigne, montira se ili se prikači risiver na postojeću odgovarajuće spremljenu antenu.To je već 5 godina tako i nema veze sa nekom taxom za hD koja je bila kod DVR i DVBT modela.
      Kako u naslovu piše ovaj risiver će biti osnovni, znači svaki novi ugovor mora ga dobiti. Ugovori su na 2 god. a do tada ko zna, možda sadašnji TP-i odu u DVBS2, možda minimum bude mpeg4 ?. :)
    • 20 eura je i neka postena cijena, ako bude tako ja cu prvi uzeti novi HD resiver i potpisati ugovor na jos dvije godine. Bas je glupo da oni svakome daju taj resiver jer ima mnogo ljudi koji imaju stare televizore i koji nikad nece koristiti HD paket, a traziti starim korisnicima koji bi zeljeli da promijene i uzmu HD paket 50 eura kao da su novi u pitanju, a ne vijerni i dugogodisnji.
    • Ma bilo kakva naknada je daleko od poštene. Oni su već postavili uvjet da se mora biti njihov korisnik jos 24mj. nakon toga postoji jos jedan uvjet, a to je mjesecna naknada za HD paket.
      Ovo za produženje ugovora mogu uzeti kao pošteno, ovo za obavezan HD paket već rasteže granicu te poštene politike, a ovo oko plaćanja zamjene je čisti bezobrazluk.

Ja shvaćam da se te ljude treba platiti, ali ovo nije pošten način.
      Recimo, sigurno postoji Bnet centar u Osijeku, zašto je iz Vukovara ne bih otišao tamo o svom trošku (40-50kn) i pokupio zamjensku opremu te vratio staru?

Ova "najava" da mozda u naredne 2 godine TP-i odu u DVB-S2 mi se isto čini kao znanstvena fantastika.
      Puno bi logičnije bilo da ne daju nove SD recivere za TTV kuća nego polovne stare koje su dobili od starih korisnika koju su uslugu ili odjavili ili prešli na HD recivere.
    • Povjerovao sam da ce biti besplatna zamjena i tu gresku vise necu ponoviti. 20 eura je ipak prihvatljivo. 50 je bezobrazno. Favorizovati nove korisnike a stare ko jebe je losa poslovna politika.

Kada crkne resiver mislim da ga besplatno zamjene. Ne znam dolazi li monter da ga zamijeni ili se podje po novi. Zasto se tako nesto ne bi radilo i sa novim HD resiverima, jednostavno poci u poslovnicu i donijeti stari resiver pritom uzeti opremu besplatno i potpisati ugovor. A ko tako ne zali/ne umije/nece da se cima i LBN mu nije na Hot Birdu on neka plati monteru da mu zamijeni. To bi isto bilo posteno.
      Samoinstalacija da se ne naplacuje, dobice jos 24 mjeseca pretplatu sigurno od nas i pretplatu na HD paket.

Ono sto je problematicno kod potpisivanja HD paketa je to sto cu ja da potpisem kada mu cijena bude 2.5 eura, sta ako oni odluce za pola godine da dignu cijenu na 7 eura, sta ja da radim u tom slucaju? A mislim da nema zakona koji im moze zabraniti, ja sam duzan da placam i dalje jer sam pod ugovorom. To je prilicno problematicno slozicemo se.
    • Da dam nekome 30 eura da dodje u kuću i stavi prijemnik na sto ne pada mi na pamet... To je najveća glupost... U redu je kada čovjek postavlja antenu, buši, razvlači kablove i to ću rado uvijek platiti, a ovaj bezobrazluk NE...

teddy wrote:

Na Balkanu većina razmišlja pogrešno. Zato i jeste Balkan, a ne neki bogati region Evrope.

TOTAL TV BH (start+plus+HBO)
      Panasonic Viera TX-L39E6E
      Total TV novosti
    • Lpovluk, a svi se taman ponadali da ce biti za dz.

Znaci da im se plati ponovna montaza ili sam ja skapirao pogresno :)
      Pozovem montera on dodje i donese novi hd reciver, prethodno pokvari sve ono sto je prethodno namontirao prilikom prvog dolaska da bi montirao sve ponovo i zato uzeo pare?

ili pak tih 30 ili koliko vec eura uzimaju za lepe oci, pa sta smo mi ovce. EEEEEE Zemljoo indjijoooooo
    • Pozdrav.

Evo jedno pitanje u vezi za te nove HD Resivere i Total TV International.. Saznao sam (ali neznam dali je tacno) da ce HD Resiver ovdje u EU biti bez rente, tek kad se uzme Full Paket (International + Pink Int. + XXX Paket = 250 €) i 2-godisnji ugovor potpise !!!?? wtf ?..
      Dali netko zna vise, bio bih stvarno zahvalan.. Jer nezelim gledati Kanale u SD-Formatu, iako su vecina nasih Kanala bas u tom formatu.. ali za ove druge Kanale hocu da njiha gledam u HD-u..
      Mogu oni "dole" davati te SD Resivere besplatno, ali ovdje nitko nije lud da uzma SD Resiver , kad svi kupuju HD Resivere.. Bas glup potez, ako tako budne..
      I jos sam cuo da ce biti "HD Paket" neki za TTV International, posto nema HD kanala u toj ponudi.. Dali ce se to ekstra placati ili ce biti uvrsteno vec u fiksnu ponudu.. ?

Hvala
      Nek smo vazda puni Bosne, a Bosna puna nas !