Pinned [AZBox] Gledanje mlatimudije sa sharovanih / mountanih / USB drajvova na Open AZBox MOD Enigma 2

• [AZBox] Gledanje mlatimudije sa sharovanih / mountanih / USB drajvova na Open AZBox MOD Enigma 2

Gledanje mlatimudijalnih fajlova koji su na PC preko mreže koristeći Azbox risiver i AZPlayer

1. Ukljuciti Sharovanje na folderu na PC gde se nalazi mlatimudijalni materijal koji želiš da gledaš sa Azboxom.
      2. Na Azboxu: Menu > Setup > System Settings > Network Setup > Network Browser
      3. Odabrati IP od PC gde je sharovan mlatimudijalni folder i pritisnuti OK taster.
      4. Na pitanje "Do you want to enter a username and password for this host?" odgovoriti sa no (na XP to ne treba, ne znam za Vistu i Win 7)
      5. Odabrati sharovani folder na PC i pritisnuti OK na njemu.
      6. Na pitanje "Do you want to enter a username and password for this host?" odgovoriti sa no (na XP to ne treba, ne znam za Vistu i Win 7)
      7. Pritisnuti OK da se aktiviraju podešavanja mountanog mrežnog drajva koje vidite na ekranu.
      8. Na pitanje "Are you sure you want to save this network mount?" odgovoriti sa yes.
      9. Sa Exit tasterom na daljincu izaci iz menija sve do mesta gde se pokrece AZPlayer i pokrenuti ga.
      10. Odabrati <parent directory> i pritisnuti OK.
      11. Odabrati <List of Storage Devices> i pritisnuti OK.
      12. Odabrati sharovani folder sa PC-a gde se nalaze mlatimudijalni fajlovi.

Gledanje mlatimudijalnih fajlova koji su na USB Sticku ili USB Hard disk drajvu koristeći Azbox risiver i AZPlayer

1. Prikljuciti USB Stick ili USB HDD sa mlatimudijalnim fajlovima na Azbox.
      2. Pokrenuti AZPlayer.
      3. Odabrati <List of Storage Devices> i pritisnuti OK.
      4. Odabrati prikljuceni USB Stick ili USB HDD.
      5. Pronaci Folder gde su mlatimudijalni fajlovi.

AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • evo uputstva u slucaju da na racunaru imate instaliran windows 7

NAME i password na racunaru su veoma vazni, bez toga mount nece funkcionisati !
      (Password tvog user accounta ako nisi postavio dodaješ ge u kontrol panelu pod account user postavkama)
      evo primera ako zelim da sherujem folder "videos" koji je na particiji D na mom racunaru.
      idemo na- D: , Users, torrent, desni klik na "VIDEOS" folder i klik na "proprieties",
      idemo na opciju "Share" and enter, zatim biramo "advanced Share" zatim "share this folder" i potvrdjujemo na "ok".
      to je sve sto se tice podesavanja na PC-u, sve ovo se moze ponoviti i sa drugim zeljenim folderima na racunaru.

sada idemo na podesavanja Azboxa
      udjemo u menu, setup, system, network and enter "Lan connection".
      udjemo u "network browser", tu bi dreambox trebalo da prikaze sve uredjaje koje imamo u lokalnoj internet mrezi,
      a racunar bi trebalo da prikaze ovako: 192.168.1.14 (korisnicko ime-PC).

zatim biramo "192.168.1.14 (BOBAN-PC)", AZ ce pitati hoces li da aktiviras NAME i PASSWORD,

biramo "YES" i onda popunimo polja slicno ovome : Name: USERNAME
      koje smo podesili na racunaru, Password: kucamo PASSWORD koju smo prethodno
      postavili na racunaru i kliknemo na (OK)
      sledece, biramo i aktiviramo "Mounts Management" i zatim aktiviramo opciju "add new network mount point" koju podesavamo ovako:
      Active - Enable
      Local share name - kucamo naziv kako je Azbox kroz mrezu video vas PC
      Mount Type - CIFS share
      Server IP - 192.168.x.xxx
      Server Share - Videos (ili kako se vec zove folder u PCu koji ste sherovali)
      Use as HDD replacement - no
      Mount Options - rw
      Username - kucamo USERNAME ime koje smo postavili na racunaru
      Password - kucamo PASSWORD koju smo prethodno postavili na racunaru

sada kliknemo na "OK" za activaciju.
      sada bi azbox trebalo da vidi folder iz racunara.
    • U zadnje vrijeme me bas zeza ME, malo-malo pa tockici prilikom gledanja kanala ili saltanja po menijima ili izlaska iz azplay. Radio recovery, mijenjao image, liste kanala i na kraju shvatim da blokira zbog vanjskog usb hdd-a. Hdd spojen vec dvije godine, uredno reprodukuje multimediju, kad ga spojim na laptop isto sve ok, samo znaci blokira box kad je spojen, bez nekog posebnog obrasca kad i koliko cesto. Ima li neko ideju zasto se ovo desava?
    • Danas, posle 100 god resio da podesim maunt na azbox ME-u , iskoristio sam ova uputstva i uspeo sam da povezem azbox i sherovan folder sa PC-ja bez problema. Kad udjem u AZplay , odmah vidim sherovan folder, udjem u njega i pokusam da pokrenem muzicki video (koji su u mpg,mp4 i vob formatima) , ali ne uspevam, kada jednostavno kliknem da pokrenem video snimak AZPlay automatski trazi da dodam prevod..a ako udjem u menu pa na opciji SUBTITLE ENABLE umesto ON namestim OFF, nakon toga opet pokusam da pokrenem video, tada se samo na par sekundi zavrti tockic u gornjem levom uglu TVa i to je sve.. Tako da me interesuje gde gresim? Hvala unapred..
    • Koji image koristiš?
      Kod mene je na Eliteu OpenSpa 4.0.0.4 i sve radi ok što se tiče filmova i glazbe preko Media centra. Samo svaki put prije gledanja uradim Mount shares again. I ja sam imao istih problema sa AZplay-em i zbog toga i što nije kompatibilan sa novim image-ima ga više ne koristim, inače je bio ekstra dobar player.
      Zgemma H7S,Azbox Elite HD, Triax TD 88, Opticum DM2400
    • Super ako tako radi,ali nemam nameru to da radim,jer je na starijim Alonzo Enigmama,sve to radilo i bez te gimnastike(ne kazem da je veliki posao,al ne zapinje,samo sam izneo zapazanje,inace mi je slika na tom Imageu ubedljivo najbolja za Azbox HD Elite)....imam WETEK,koji mi sluzi za Multimediu,KODI,IPTV i testiranje novih Enigmi...a stari AZ jos zavrsava posao za Sat Deo....
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • evo,vise iz neke znatizelje,sam probao opciju i konvertovanja titla u UTF-8..i ista prica,nema ih(u stvari Azbox vidi titl,ali ga ne pokrece),ni kad se pozovem,i znam dobro da je to prijavljeno na OpenSpa forumu,i da nisu resili bar sa ovim Imageom(OpenSPA 4.0.004)dok je na starom OpenSpa 3.2,sve radilo na keca....
      kako god...:)
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro

The post was edited 1 time, last by amsterdamxxx ().

• amsterdamxxx wrote:

evo,vise iz neke znatizelje,sam probao opciju i konvertovanja titla u UTF-8..i ista prica,nema ih(u stvari Azbox vidi titl,ali ga ne pokrece),ni kad se pozovem,i znam dobro da je to prijavljeno na OpenSpa forumu,i da nisu resili bar sa ovim Imageom(OpenSPA 4.0.004)dok je na starom OpenSpa 3.2,sve radilo na keca....
      kako god...:)
      I ja sam se mučio sa tim isto kao i ti i dosadilo mi.
      Prije 20-tak čisto da probam kad ono rade titlovi. Da li je do utf8 ili nečeg drugog i nisam baš siguran ali čini mi se da neki titlovi i kod mene neće da rade.
      Zgemma H7S,Azbox Elite HD, Triax TD 88, Opticum DM2400