evotv pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ne razumijem, kad nacionalni kanali pređu u dvb-t2 hevc, a postoji za sad mux a,b i d, mux c i e su rezervirani za evo tv

da li će svi nacionalni kanali preći u mux a ako stanu u hd? što će biti s muxom b? da li će se raspisati natječaji za nove kanale u mux b i d, ako ne budu raspisali natječaje za nove kanale u muxovima b i d
      onda slobodno evo tv može koristiti muxove b,c,d i e to su čak 4 muxa, e sad da li će i dalje emitirati evo tv u mpeg-4 h.264 ili hevc h.265, ako se odluče za hevc imati će puno više mjesta da stave novih i sd i hd kanala
      kao sto je netko naveo na primjer sve foxove u hd i izbaciti sd verzije, sve sportklubove u hd a izbaciti sd verzije, izbaciti eurosport 1 i 2 u sd i emitirati samo u hd, to bi već bila konkurencija ako bi ostala ok cijena

ali sto ako se odluče za hevc h.265 onda ce morati mjenjati module i mpeg-4 h.264 receivere, ali dugorocno to se isplati, po mojem misljenju vec sad ili iduce godine bi trebali iskljucivo prodavati i mjenjati stare mpeg-4 h.264 module i receivere na nove hevc receivere i module, jer ako misle preci na hevc a to bi im bilo bolje, i dok ne predju na hevc takvi receivere i moduli podrzavaju i mpeg-4 h.264 tako da korisnici nebi ni osjetili razliku sve dok ne krene emitiranje u hevc
    • nacionalni kako tako, ali svi lokalni kanali otići iz DVB-T2 mreže na IPTV jer će im cijena emitiranja biti prevelika... pogledajte DVB-T mpeg4 Slovenia... raspad sistema. to im je bilo previše i preskupo za lokalne kanale, a kamoli T2 H.265
    • A ako ćemo bit pošteni da li nam uopće treba potri lokalna kanala u svakom mux? Dal nam uopće treba i tolko nacionalnih kanala.
      Od nacionalnih kanala neka nam daju kanale sa kvalitetnom ponudom sadržajem.A ne da imamo RTL RTL2 a na oba imaš programa za pola kanala. Ili imamo Novu Domu pa četiri HTVa a kod svih isti slučaj.Sve im stane na jedan dva kanala.
      A o SPTV CMC netreba ni pričati trošit rijeći.
      Ja sam zato da imamo HRT1,2 u HD .Novu RTL u HD obavezat ih zakonom da idu minimalno u 720p. Od specijalnih SPORTSKI HD ( mislim da bi HRT SPORT bio bolji izbor od SPTV ) možda još jedan glazbeni dječji. I po jedan lokalni u svakom muxu.
      I pod uvjetima ponuda domaćeg sadržaja . precizno definirati šta je to.
      A ne kako je sada da RTL Nova i njihovi sestrinski kanali besomučno repriziraju Sudnice ,KT2,NMK,LZN Zauvijek susjedi itd.Pa time popunjavaju kvotu domačeg sadržaja.

Mislim da bi već kroz par godina moglo doć do toga da se na slobodnim kanalima neće imat šta pogledat sem neke emisije za poljoprivrednike penzionere nac manjine religijske koji putopis razno razne rijalitije i nažalost turske/indijske/meskičke ili domaće regionalne serije sumnjive kvalitete .Uz možda poneku zapadnu seriju iz b-c kategorije .A film iz 1990 i neke će se računat premijera.I nešta sporta od nacionalnog interesa.
    • Zanima me ovaj hbo go kod evo tv.
      Sa jednim računom je moguće gledat na četiri uređaja. Sada me zanima dal se to odnosi na četiri različita uređaja. SMART TV laptop tablet smartphon stolno računalo.
      Ili može na dva smart tv jedan tablet jedan laptop ili neka kombinacija.
      I da li se to mora koristiti na istoj adresi. Ili se može dogovorit sa npr dvije osobe koje imaju flat net. Da im daš šifru pa da gledaju preko tvog računa.
    • Zagor Tenej wrote:

A ako ćemo bit pošteni da li nam uopće treba potri lokalna kanala u svakom mux? Dal nam uopće treba i tolko nacionalnih kanala.
      Od nacionalnih kanala neka nam daju kanale sa kvalitetnom ponudom sadržajem.A ne da imamo RTL RTL2 a na oba imaš programa za pola kanala. Ili imamo Novu Domu pa četiri HTVa a kod svih isti slučaj.Sve im stane na jedan dva kanala.
      A o SPTV CMC netreba ni pričati trošit rijeći.
      Prateći tvoju logiku mozemo doći i do sljedečeg zaključka.
      Ako ćemo bit pošteni da li nam uopće treba evo tv. Pored max tv-a i total tv-a , evo tv nema šta tu tražiti.
      I max i total nude puno više programa , s boljom kvalitetom . te su u cijeloj hrvatskoj (a i dalje) dostupni
      Ispada da evo tv zauzima bezveze dva muxa.

Evo tv kada je kretao trazio je i dobio je dva muxa na raspolaganje.
      E sada dal oiv koji barata muxevima , dal moze u najam dati muxove nekim privatnicima .To je pitanje

Da dodam da nemam ja ništa protiv evo tv -a . Čak sam ga koristio kojih 3 mjeseca :)
    • EVO TV nam treba zbog ljudi koji žele hoće imat pay tv. A nemoguili možda ne žele imati fixni kabelski il neki drugi internet iptv. I koji nežele ili možda nemogu imati satelitsku antenu.
      I za nas u hrvatskoj je sasvim nebitno što su total max tv dostupni svugdje u svijetu.

Ne EVO TV nikako ne zauzima bez veze dva muxa.
      Ako uzmeš bilo koju kombinaciju tri buketa od : film&djeca ,sport , dokumentarci&vijesti , zabava .
      Dobit ćeš sasvim pristojan broj pay tv kanala . Na kojima ćeš za 70 kuna imat šta za pogledat.
      Jedino ako nisi mazohist pa uzmeš HD buket sa jednim i po kanalom regija sa 5-6 od toga su bar tri trashh i još jedan .
      A kada pogledaš osnovni paket kod sat max tv i vip sat tv. Imaš otprilike isti broj pay tv kanala (sportski filmski dokument itd) kao i ovdje na moja tri buketa.
      Al si kod max sat uskraćen za eurosport1,2 i za sk1,2,3,. Isto tako si kod vip sat tv uskraćen za sk2.
      To što max sat ima sportski paket u njemu arene sportklubove ili što vip sat ima prošireni paket u njemu sk2 cinestar premire 1 i 2. Je druga prića .
      Gledam samo ono što se dobije u osnovnoj ponudi.
      Total tv za nešta više novaca daje više kanala to je istina.
      Al eto ima ljudi koji i među ovom "siromašnom ponudom" od evo tv itekako nađu šta za gledati .

A svidjelo se to kome ili ne hrt1,2,3 ,4 bi komotno sve što mu valja mogao stavit na 2 kanala.S tim da mu treći bude SPORTSKI. RTL RTL2 ono što im valja ima neku kvalitetu može stat na jedan kanal . Isto tako kod Nove Dome.
      SPTV njima treba uzet koncesiju jer im je više od pola programa remeitiranje AJB i emisija sa lokanih tv postaja kao i reprize .
      A lokalne tv postaje? Eto ovde kod mene jedna vuće za jednu stranku druga za drugu treća za onu prvu. Program žali bože.

EVO TV će svakako trebat dobit još barem jedan MUX ako ne i dva.
      Jer se može dogodit da sportski i vodeći filmski dokumentarni kanali odluče preći na HD. A na ova dva muxa evo tv nema mjesta za sportske sportske filmske dokumentarne HD kanale.
      A ne bi bilo loše da dobije još koji mux zbog proširenja ponude. Al mislim da će mu pre svega trebat zbog toga što npr hbo sk fox itd mogu odlučit da če emitirat samo u hd.
      A od slobodnih nacionalih kanala nam netreba više od 4 opća pplus 2-3 specijalizirana. HRT1,2 RTL NOVA SPORTSKI DJEČJI GLAZBENI. Od lokalnih u svakoj regiji po jedan ako je moguće nestranački koji će bit u službi građana a neke političke opcije.
    • Imam pitanje u vezi hbo go.
      Sa evo tv i hbo su mi rekli da se se sa jednim računom može prijavit registrirat na 4 uređaja.
      Na moje pitanje dal moraju bit 4 različita uređaja : smart tv , laptop,tablet,stolno računalo ili može dva smart tv dva laptopa , tablet2 smart tv smartphon. I dal ti uređaj moraju bit na istoj adresi gde je pay tv uslugaili ne.

EVO TV mi je samo rekao da je usluga dostupna u cijeloj hr. Više nisu znali uputli me na szk.
      A HBO da je nevažno dal su pitanju 4 različita uređaja smart tv,tablet laptop ...
      Oni su napisali da je usluga dostupna u hr ,srb,bih,slo ....

Sad me zanima šta ako je netko na evo tv ili na nekom drugom provideru .Registriran na HBO GO. I prijavljen je na jedan ili više od ta 4 uređaja koji nisu na istoj adresi?!
      Dao je šifru prijavu za hbo go nekom od rodbine tko živi na drugoj adresi mjestu naravno na teritoriju hrvatske Jel tako šta dopušteno.

The post was edited 1 time, last by Zagor Tenej ().

• Možeš se prijaviti bilo gdje i bilo s kojeg uređaja i nema veze tko ti daje internet. Kad se ideš prijaviti na 5. uređaju, tražiti će od tebe da se jedna prijava izbriše. Vrlo jednostavno.
      Ono što je žalosno za ovaj HBO Go da nemaju opciju za Chromecast i da starijim uređajima s Androidom 4 ne radi.
      Čitanje je bolje od gledanja TV-a!

The post was edited 1 time, last by mateob ().

• Zagor Tenej wrote:

Imam pitanje u vezi hbo go.
      Sa evo tv i hbo su mi rekli da se se sa jednim računom može prijavit registrirat na 4 uređaja.
      Na moje pitanje dal moraju bit 4 različita uređaja : smart tv , laptop,tablet,stolno računalo ili može dva smart tv dva laptopa , tablet2 smart tv smartphon.

Jedino ogranicenje koje sam iskusio (imam dva HBOGo racuna i koristim ih na bar 10ak uredjaja) je za jedan TV prijemnik. Za TV prijemnik dobijes 8-cifrenu sifru koju moras upisat u HBOGo aplikaciju na tv-u da se prijavis. Upisivanje sifre u drugi TV prijemnik ne pije vodu dok se ne odjavis sa prvog. Nakon odjave sa jednog tv uredjaja mora proci 24h da se mozes na njega ponovno prijavit.
    • Izravno od SZK-a EvoTV-a dobio sam odgovore na pitanja koja su se ovdje postavila.

1. EvoTV trenutno ne razmišlja o zakupu još jednog MUX-a sve i ako bi netko raspisao natječaj.
      2. Prijemnici koje sada prodaju po njima podržavaju HEVC.
      3. Stare prijemnike koje ne podržavaju HEVC neće mijenjati korisnicima. Korisnici će, ako zažele, trebati sami nabaviti nove prijemnike o vlastitu trošku.
      4. Po pitanju vlastitog prelaska na HEVC čak i kad nacionalni kanali prijeđu, zasad nemaju odgovora.
    • BMT wrote:

Izravno od SZK-a EvoTV-a dobio sam odgovore na pitanja koja su se ovdje postavila.

1. EvoTV trenutno ne razmišlja o zakupu još jednog MUX-a sve i ako bi netko raspisao natječaj.
      2. Prijemnici koje sada prodaju po njima podržavaju HEVC.
      3. Stare prijemnike koje ne podržavaju HEVC neće mijenjati korisnicima. Korisnici će, ako zažele, trebati sami nabaviti nove prijemnike o vlastitu trošku.
      4. Po pitanju vlastitog prelaska na HEVC čak i kad nacionalni kanali prijeđu, zasad nemaju odgovora.
      1. Još je daleko do pokretanja novog signala HEVC H265. A pogotovo je daleko do raspisivanja natječaja. Tako da još nemaju potreba razmišljati.
      2.Prijemnici koji sada prodaju podržavaju HEVC H264 a novi signal će biti HEVC H265
      Na koji će hoće neće morati preći. Jer će im taj signal omogućiti daleko više HD kanala.( A pisali smo već.Da možemo očekivati prelazak sportskih vodćih filmski dok kanala u HD)
      3.Ako stare prijemnike neće mijenjati ili nove h265 dat po povoljnijim uvjetima. Napravit će si zajeb.
      4. Pa nisu li im sada kanali na HEVC H264?!? Ako nisu kako onda oni mogu na jednom MUXu imat 26-27 kanala. Dok MUXevi koji koriste običan DVBT 4-6 kanala.
      Uostalom jel taj koji je odgovrao nekada pogledao kutiju od EVO prijemnika?!?? Koliko znam tamo lijepo piše da je prijemnik DVBT2 H265.

6. Ne pouzdaj se previše u informacije čika teta koji ti odgovraju na malil telefon ili preko drušvenih mreža,

NEMA POTPISA

• Zagore sve izjmešao, dakle ovako. HEVC je h265 nema HEVC h264, to je MPEG-4 kako se sad emitira, a razlika zašto ima puno kanala u multipleksu je ta što evotv emitira u T2 tehnologiji za razliku od običnih FTA kanala. Prelaskom na HEVC kanali zauzimaju još manji prostor te time ima još više mjesta, ali ako će oni ići u HD onda je to otprilike isto.