evotv pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• supernet wrote:

smjesno, ti trazis odmah od tog MG kanala EPG kao da vec emitira 100 godina, kanal je tek poceo s emitiranjem i to ekskluzivno za evo tv, tako da strpljenja za epg, a raspored filmova imas na tvprofil.net mozes si instalirati i na mobitelu aplikaciju pa provjeriti EPG za svaki kanal koji te zanima ukljucujuci i MG kanal

za AMC tj bivsi MGM su se trazili titlovi a kad smo ih dobili, kanal vise nitko ne gleda, izgleda da je super naglasavati nedostatke, a kad ispune sve sto su korisnici zeljeli onda se ti kanali ne gledaju

koliko znam u zadnje vrijeme opada gledanost kanalima kao cbs drama, cbs reality, tv 1000, amc, da vinci learning, kino tv

a koliko sam cuo povecava se gledanost sinkroniziranih kanala za djecu tipa nickelodeon, nick junior (nick jr), navodno jos ce doci sinkroniziranih kanala od nickelodeona tj mtv networks jer (mtv kanali, comedy central i nickelodeon kanali su dio viacom grupe koja je vlasnik mtv networks dakle mtv kanala) trebali bi se pojaviti ne u evo tv nego prvo na satelitu NICKtoons a onda NICKteens a onda mogla bi lako i sinkronizacija krenuti za njih, osim ovih kanala, djeca jako vole mini tv, ok kids, ok bambino, a disney channel koji je ubacen u ponudu evo tv je ni da ni ne, ali dobro

vidim izbacen kanal penthouse 3d hd, a umjesto njega ide doku tv hd i viasat nature hd, kakav je to buket od samo 2 hd kanala? i jos takav paket naplacivati 30kn od samo 2 hd kanala? ma glupost

trazeno je vec milijun puta, ali neke molbe su uslisene: usliseni eurosport 1 i eurosport 2 na hrvatskom, hvala, nije trebalo hntv ali opet hvala lov i ribolov izbaciti iz sportskog paketa, ukinuti HD paket i umjesto njeda dodati najmanje 5 sd kanala i to: fox crime, fox movies, tv 1000, cinestar action, cinestar premiere 1 i 2, axn spin - ostalo na volju
      Ako nisu u stanju EPG napisat kako treba šta onda drugo reć o nima. I ne nisam tražio od MG jer nemam njihov kontakt. Tražio sam od EVO TV a oni se prave "pametni".I da pomenuo sam da sam ovim iz EVO TV .Napisao da uzmu u ruke daljinski pogledaju EPG od MG filma ili da pogledaju njihov program na tv porflu.
      Što se tiče onoga da opada gledaost kanala AMC Kino TV (CBS DRAMA je ugašen)
      AMC ima kvalitetne serije slobodno mogu reći da se kod njh .Ima za pogledat više kvalitetnih serija nego na FOXu AXNu.Nemaju ih puno al su uglavnom porbrane kvalitetne.I ne nisu sve serije koje prikazuju njihove.
      Isto tako imaju jako puno kvalitetnih starih filmova. Koji su klasika i često bolji od ovih novih izvikanih. Kino tv često pušta kvalitetne i to novije filmove koji nisu mainstrem. A često govore o nekim bitnim temama.Također mau dosta kvalitetnih neamričkih filmova a i američkih pommenuo sam u prošloj rečenici na koje mislim.
      I od kud tebi podatak da se AMC negleda?

Nekima je Doku tv fora jer je u HD i eto "odabarao Đelo".Al nisu li sve te emisije na njemu ustvari već bile na HRTu ?
      Iskreno mislim da bi ima bilo bolje da su uz izbacivanje Pentahause 3D izbacili i ovaj visat history/nature HD još je CBS ugašen .I umjesto MG film Doku tv (svaka čast Đeli al ovo je nepotreban kanal ) i Laudato tv.
      Stavili Sport klub 1,2,3 HD. A onda kada bi imali sportklubove u HD . Mogli bi ugasit SD verzije. I našlo bi se mjesta za možda još jedan dva kvalitetnije SD kanala.

Sada imaju 52kanala plus EVO TV info. Kada bi imali sve u HD koliko bi ih mogli imati?
    • Testiraj Me! - DVB-T2 HEVC, HbbTV

Nemam Evotv, ali sam u listi nakon skeniranja na k28 naletio na program Testiraj Me! koji se vidi NEKODIRAN. Program, bolje rečeno test-slika, služi za testiranje televizora po novom standardu koji dolazi u Hrvatsku za koju godinu, naime DVB-T2 HEVC, plus test za HbbTV. Ovo je hvale vrijedan potez Evotv-a.

Ako sliku vidite ispravno, kao na mojoj prvoj slici, znači da imate tv koji odgovara novom standardu (ovdje Philips serije PFS4232 iz 2017.g.).

Ako imate smetnje i izobličenja u slici, kao na dvije zadnje slike, vaš tv vjerojatno pripada prvoj generaciji T2 HEVC televizora negdje iz perioda oko 2015.g. kada su ih proizvođači deklarirali kao HEVC i T2, ali zapravo imaju HEVC dekoder prvenstveno za reprodukciju videa s vanjskih izvora kao što su USB, HDMI i SD-kartice, dok za tv-broadcast nije dobro implementiran ili uopće ne radi. Ovdje je to UHD tv Panasonic serije CX700 iz 2015. godine, također prodavan kao 'T2 HEVC'.

The post was edited 2 times, last by viz11 ().

• miki1zg wrote:

Ja bi sve kanale u HD, ali to bi s postojećom tehnologijom moralo rezultirati smanjenjem broja kanala.
      svi kanali ne mogu emitirati u hd-u jer neki kanali tj vecina ih uopce ne emitira u hd, naravno i ja bi sportske kanale u prvom redu u hd, sk 1,2,3 u hd i eurosport 1 i 2 u hd

a onda sto se mene tice mogu sta god hoce staviti u hd, npr fox hd, fox life hd, national geographic hd, national geographic wild hd, 24 kicthen hd, kino tv hd a opet mogu dodati jos sd ili hd kanala, ali volio bi da sport bude u hd ispred svega

p.s. jel taj evo tv hevc test kanal FTA za sve ili samo za one koji imaju evo tv pretplatu?
    • uspio sam dobiti sliku na octagon sf4008 dvb-t2 hevc, pise u info da ce krenuti s emitiranjem u hevc u ili od 2019 to je valjda dobro, valjda ce biti vise sd i hd kanala, nek sklope ugovore s novim tv kucama za prava prikazivanja i nek se pripreme za 2019, a imaju onda cijelu 2018 da ljude upozore sto je to hevc i da zamjene receivere, sto ce s postojecim korisnicima koji su kupili mpeg-4 dvb-t2 receiver koji nije hevc? hoce li njima besplatno ponuditi novi receiver (zamjena), ponuditi novi receiver hevc uz mjesecnu naknadu ili reci ej mi prelazimo na hevc to znaci vise sd i hd kanala, kupite si sami novi hevc receiver

zanimljivo kako je receno da evo tv emitira preko irdeto cloaked to znaci da nema kartica, ili da je potreban samo modul, to bi trebalo znaciti da je ident irdeto skriven (cloaked) ali nije, na octagonu lijepo prikazuje da je evo tv kodiran u irdeto kodirano, dakle nije skriven (iako bi trebao biti), znaci kad se prebaci na bilo koji kodirani kanal od evo tv receiver nebi trebao prikazati da postoji bilo kakvo kodiranje, jer bi ono trebalo biti skriveno (irdeto cloaked - irdeto skriveni) a na octagonu uredno prikazuje i ident i pidove sve, dakle da se netko malo potrudi ili da postoji siri interes za evo tv, to bi radilo ili preko sharinga ili preko emu, za sad kakva je siromasna ponuda, a moze se jedva hvatati samo u hrvatskoj i to u određenim djelovima, nema interesa da bi se probijao taj irdeto kojeg koristi evo tv, mozda bude vise interesa kad evo tv predje u hevc u 2019 godini
    • Imam jedan Evo tv risiver Strong 8526 kojeg sam kupio prije par mjeseci.Na 28.kanalu kada skeniram prikaže kanale u tom muxu ali nema ovog testnog kanala.To je T2 risiver koji nije HEVC ali mislio sam da će pokazati na popisu kanala barem ime kanala ali da sliku neće prikazati.Očito će samo HEVC televizori i HEVC risiveri prikazati testni kanal.Novi Evo tv risiver je 350 kuna preko web shopa Pošte.
    • 350 kuna jesu li to snizili cijenu ? Nije pre reciver mislim na Strongove8525 8526 8527 bio 450 kuna?
      Kada sam pre 5 godina (bit će u sijećnju 2018) u pošti uzimao EVO TV. Dobio sam Strong 8526 na 24 mj po 20 kuna.480 kn.Al koliko se sjećam cijena za gotovinu mu je bila 450 kuna.Zato pitam jesu snizili cijenu recivera. I jel taj reciver za 350kn HEVC H265.
    • RIZ-LA wrote:

@supernet vodi brigu što će biti sa korisnicima ne kompaktibilnih prijemnika koji plaćaju uslugu , a isti bi htio nelegalno gledati sa svojim octagon prijemnikom :thumbsup: :thumbsup:
      ne vodim ja brigu o ničemu, pogotovo o nelegalnom gledanju evo tv jer to mene ne zanima, oni su mala firma za razliku od maxtv na satelitu, movistar+ i jos hrpa platforma koja emitira preko satelita, o 4k kanalima bolje da i ne pricam

govorio sam hipotetski da ce evo tv moci se mozda gledati nelegalno, jer vidim da to nije pravi irdeto cloaked iako ga tako nazivaju, jer octagon prikazuje taj ident irdeto i pidove, evo tv je mala firma i mala riba u odnosu na satelitske platforme, no velika je konkurencija u dvb-t2/hevc jer kad pređu na hevc imat ce više mjesta za nove sd i hd kanale, pitanje je da li ce uopce ikoji haker biti zainteresiran da ih hakuje, no bez obzira da li ce u buducnosti biti hakirani ili ne

velika prednost evo tv je sto je bez ugovorne obveze, bez obveze interneta i telefona, ne moras imati satelitsku antenu, lako se prenosi s jednog mjesta na drugo, za jeftinije cjene imaju suradnju s tele2, a cesto imaju i akcije kao sadasnja, 3 buketa u pola cjene 12mj (vjerojatno uz ugovornu obvezu od 24mj, plus hbo kanali i cinemax kanali 6mj besplatno + hbo go usluga), bit ce oni jos bolji kad predju na hevc i kad uvedu nove sd i hd kanale, a do tada imaju cjelu 2018 da se organiziraju i da poslusaju korisnike, koje kanale korisnici zele u ponudi i nek to i omoguce