evotv pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• netko je pricao o povratnoj informaciji kako ce funkcionirati. Za to ce box morati biti spojen na internet (ne za programe, to klasnicno ide preko DVB-T-a). BIt ce zanimljivih mogucnosti. Ali o tome kada dođe vrijeme:-) jer se ipak neke stvari skrivaju od konkurencije. ALi ce normalno biti stranih programa, ne samo lokalni
    • "Nekih velikih ulaganja u distribuciju nećemo imati jer već imamo svoje poštonoše, a kako su nam partner Odašiljači i veze, neće biti potrebna ni velika ulaganja u izgradnju cijele mreže", rekao je Domagoj Frank, voditelj projekta digitalne televizije u Hrvatskoj pošti.

Pošta će tako za otprilike šest mjeseci tržištu ponuditi svoju televizijsku platvormu kojom će konkurirati sadašnjim velikim "igračima" na tom tržištu, T-HT-ovim MAXtv-u i Iskon TV-u, Vipnetovu B.netu ili pak Optiminu Optima TV-u. U Pošti vjeruju da će pretplatnike privući niskom cijenom, koja još uvijek nije definirana, ali tvrde da će biti najniža na tržištu. Tvrde da postojeći operateri ne mogu pružiti uslugu svim korisnicima pa velik dio gledatelja u malim i izoliranim mjestima i ne može ugovoriti televizijski paket.
      ostatak članka business.hr/vijesti/hrvatska-p…-b-netom-za-tv-gledatelje
    • Kljucni dijelovi iz clanka:

"Nekih velikih ulaganja u distribuciju nećemo imati jer već imamo svoje poštonoše, a kako su nam partner Odašiljači i veze, neće biti potrebna ni velika ulaganja u izgradnju cijele mreže", rekao je Domagoj Frank, voditelj projekta digitalne televizije u Hrvatskoj pošti.

U Pošti vjeruju da će pretplatnike privući niskom cijenom, koja još uvijek nije definirana, ali tvrde da će biti najniža na tržištu.

Do ljeta bi sve trebalo biti poznato jer tada i namjeravaju svoju uslugu ponuditi tržištu, a čini se da puno očekuju od – poštara. Oni će, naime, imati zadatak da ljudima nude novi proizvod, pa i da im pomognu kod spajanja posebnog DVB-T uređaja, zbog čega će morati na dodatnu obuku. Za svoj će učinak biti i dodatno financijski stimulirani, tvrde u Hrvatskoj pošti i dodaju da taj projekt neće iziskivati dodatno zapošljavanje. Trenutačno zapošljavaju 2349 poštara, a da bi mogli imati uspjeha u ponudi ove nove usluge, nadu im ulijevaju i lanjski podaci da je Pošta prodala 22.514 knjiga. Tvrde da je zasluga za to velikim dijelom upravo na poštarima.

Najniza cijena na trzistu i logistika od strane 2349 postara cini se dobrim pocetnim preduvjetom za sirenje usluge. U reklamiranje sasvim sigurno nista nece morati ulagati (sa te strane su u velikoj prednosti pred konkurencijom), a kada postari pocnu lobirati, posebno u manjim sredinama, mislim da ce lako nagovoriti znacajan postotak onih od 60% koji trenutno nisu pretplanici niti jednog paketa (ukoliko usluga stvarno bude najjeftinija na trzistu). Zelim im puno srece i uspjeha :thumbsup:

Inace HP je jedna od rijetkih tvrtki u drzavnom vlasnistvu koja ostvaruje znacajnu dobit....
    • Gripa wrote:

...Tvrde da postojeći operateri ne mogu pružiti uslugu svim korisnicima pa velik dio gledatelja u malim i izoliranim mjestima i ne može ugovoriti televizijski paket.
      Glupost. Postoji MAX-tv preko satelita i B-net preko satelita. Ne postoji mjesto u RH gdje se ne može ugovoriti Satelitska TV.

Baš me zanima kako to oni (preciznije Odašiljači i Veze) misle pokriti Istru kvatetnim signalom uz talijansko ometanje!? 95% pokrivenosti je za DVB-T nedostižno zbog Talijana.
    • dallas wrote:

Baš me zanima kako to oni (preciznije Odašiljači i Veze) misle pokriti Istru kvatetnim signalom uz talijansko ometanje!? 95% pokrivenosti je za DVB-T nedostižno zbog Talijana.

Koliko sam cuo DVB-T2 signal je mocniji u srazu sa DVB-T signalom. Slovenci su naprimjer namjerno pustili DVB-T2 signal na svojim kanalima koje su protivno sporazumu GE-06 poceli koristiti Talijani, i sada Talijani hvataju neometano slovenski DVB-T2 test umjesto njihovih programa, a kada se "sukobe" dva DVB-T signala rezultat je- mrak....
    • Reakcije ostalih operatera:

Trenutačni operateri ne vjeruju da im Pošta može biti ozbiljna konkurencija jer, kako sada stvari stoje, neće nuditi neke ekskluzivne programske sadržaje, ali se pribojavaju dampinških cijena. Tvrdnje da je njihova usluga ograničena nazivaju neistinitima jer je ona svakome u Hrvatskoj dostupna preko satelita. Prema podacima HT-a, na kraju 2011. godine njihove su platforme imale više od 340 tisuća televizijskih korisnika. Optima TV trenutačno broji 15.300 korisnika, u ponudi ima 75 televizijskih programa, a novu konkurenciju zasad ne žele puno komentirati. "S obzirom na to da ne raspolažemo informacijama o sadržaju i cijeni digitalne televizije koju HP namjerava ponuditi, a to su presudni faktori u odlučivanju korisnika, ne možemo detaljnije komentirati ulazak HP-a u područje digitalne televizije. U svakom slučaju pozdravljamo projekt HP-a koji će zasigurno obogatiti ponudu na tržištu digitalne televizije", rekla je Irfana Bašić, glasnogovornica Optima telekoma.
    • Mislim da HP i Pošta pucaju na to što nema dodatnih instaliranja za njihovu buduću platformu. Nema bušenja zidova, postavljanja satelitskih antena (oko toga se lome mnoga koplja), razvlačenja kablova sa routera i sl. nego samo ubadanje već postojećeg zemaljskog antenskog kabela u njihov receiver. Računaju da će to (uz nižu cijenu) privući one koji nemaju još nikakvu platformu.
      TV Max 5500 FTA sw B6833
    • najniža cijena na tržištu "zemlja-kabel-IPTV" ili na TRŽIŠTU (pobrojano + SAT)?
      jer, ako je prvo, onda tu Digijevih 45 kn ne igra ulogu i DVB-T2 paket bi mogao biti skuplji od toga, a opet jeftiniji od ovog ostalog.
      ako pak računaju na TRŽIŠTE u cjelini, sve segmente, onda mislim da bi se moglo očekivati cijenu od 35-40 kn za nekakav paket. ;)
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Ord Mantel wrote:

Mislim da HP i Pošta pucaju na to što nema dodatnih instaliranja za njihovu buduću platformu. Nema bušenja zidova, postavljanja satelitskih antena (oko toga se lome mnoga koplja), razvlačenja kablova sa routera i sl. nego samo ubadanje već postojećeg zemaljskog antenskog kabela u njihov receiver. Računaju da će to (uz nižu cijenu) privući one koji nemaju još nikakvu platformu.

I zbog tih razloga im skidam kapu,napokon nešto pametno,i za penzića,i za neuke,za ljenčine,za raju,i za mnoge koji ne žele te stvari koji si nabrojio,itd,..

bez net,bez tanjurčina koji vise sa balkona,..samo ubod i dašgle,

ponuda kanala je upitna i to stoji,sigurno neće biti konkurencija,ali stolica se trese,.

ali iskreno to je ono što bi svatko poželio,bez pi*darija kojih si ti naveo,mi ovdje smo manjina,

"većina njih ne želi doma imat centralu i solarij",.
    • U Srbiji frima ETV radi (ili bolje da kažem "planira" ili još bolje "mašta o" ) na razvoju pay-tv paketa koji bi išao preko dva Dvb-T2 MUX-a.

Ono što sam čuo i što je odlična ideja je da kartice ne bi bile vezane za uređaje, tako da bi mogle da se gurnu u bilo koji televizor, pa čak i onaj u kolima.

Mislim da je to, uz damping cene, jedini put relativnog uspeha, nešto slično kao kod net-a, gde ljudi koji imaju ADSL ili kablovski net uzimaju neki minimalni mobilni paket, da im posluži kad su na putu.
      Mada sam ja lično vrlo skeptičan u pogledu ovakvih projekata.
      :S
    • Pitanje je koliko ljudi uopće ima televizor sa DVB-T2 tunerom?
      Znam da se u ovom podforumu bilo pričalo i sumnjalo da je Samsungov model C650 opremljen tim tunerom no nismo dobili nikakve potvrde de se DVB-T2 tuner nalazi u ovom modelu i za primjereke izvan UK, bio je samo jedan video iz Ukrajine gdje je prisutan DVB-T2...

ua4XjnzW4wY

The post was edited 1 time, last by Toni ().

• ne, u modelima za HR tržište ga nema, nije bilo.
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • provjereno lani u šogijevom modelu (32C650) na moreno.. ;)

da ga nije ovaj iz UKrajine uveo iz GB? :D