problem/restart

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• problem/restart

Napravio sam sam sebi poprilicno nezgodan problem pa ako mozete pomozite a da ne moram da ponovo flesujem dreambox.
      Ovako, na flesu imam open pli a na usb sticku nemesis. I konstantno problem da se spajam sa dreamboxom. Da napomenem da se radi o dreamboxu800HD original. Obrisao sam paswort na open pli i ostavio blanko i spojim se sa totalcomanderom bez problema. Tad podignem nemesis sa usb i opet se ne mogu konektovati. I tad napravim fatalnu gresku. Preko tuxbox-a udjem u direktorijume i obrisem kompletno i password i password- direktorijum. Tad probam da preko BA startujem image u flesu (openpli) o dobijem ovu poruku
      NOT ROOT USER, sorry
      I sad vise ne mogu ni uz pomoc magije da pokrenem image u flesu. Sva sreca da mogu ovaj image sa usb-a da restartujem. Pitanje je sta da radim da popravim ovu gresku i da mogu opet da dizem oba image. Ne bi ni doslo do ove greske da sam mogao na openpli da instaliram mgcamd ali tu mi uvek izbaci neku gresku dok na nemesisu imam mgcamd 1.38 instaliran a nemam pristup preko FTP tj totalcomandera.
      Ili ako nema popravke da mi neko stvarno posalje link za Gemini koji odgovara za ovaj moj dreambox ili bar tacan naziv.
      Poz...
      Sve je dobro kad se dobro svrsi
      -----------------------------------------
      dm800, total tv, polaris, sony PS3,
      Panasonic TH42PZ70EA
      shimano xt-a longcast medium +vox varior s
    • Sad sam iz manjeg problema usao u mnogo veci. Pokusao sam da flesiram preko webbrowsera i napravio gresku. Browser mi je trazio prvo bootloader, ja sam to ignorisao i presao na flash, izabrao image sa harda i krenuo sa flesovanjem koje je proslo bez errora. Medjutim posle reboota dreambox je zaglavljen i ne ide dalje od
      sim201 team #84B
      error
      error:no or found
      Tako nekako pise na displeyu dreama. Uglavnom sada ne makac. Pretpostavljam da postoje resenja ali je najveci problem pronaci koja je sad IP adresa i da li je ima uopste. Pokusao sam sa dreamup-om ali i tu je potrebno upisati IP adresu. Sa dcc sam skenirao mrezu i jedina ip adresa koja se namece je 192.168.0.14 ali nisam siguran da li dobro to radim. Treba li neki posebni kabal jer mi je spojeno samo sa mreznim. Imam neki nulmodem kabal, moze li on sta pomoci?
      Poz...
      Panasonic TH42PZ70EA
    • Evo ovo sto mi je @Freon ostavio u prethodnom postu, kako to da ubacim. Kao sto vidite po prethodnoj slici flesanje prodje i kad prikopcam ostale kablove i rebotujem dreambox onda opet dobijem error
      no ca found i tu se dream zaglavi. I jedini nacin nacin da ponovo dodjem do toga da ga flesujem da je opet prodjem proceduru sa dreamup-om koja traje 75 minuta. Evo, vec sam dva puta to prosao i potrosio 150 minuta i opet sam na pocetku.
      Ovo sam ubacivao sa dreaaup-om Nemesis2-6-dm800-SVN-110r0-ramiMAHER
      Izgleda da ne stima. Ponavljam da je dream800 HD original. I ne mogu da se snadjem jer ima milion verzija image.
      Ima li neko drugo resenje a da traje manje od 75 minuta koje na kraju ne donose rezultat. Kako taj secondstage tj SSL da ubacim kad se ne mogu povezati preko browsera zbog nepoznavanja IP adrese. Oba puta mi je dreamup dodelio 192.168.0.21
      Hajdete da resim ovo.
      Poz...
      Panasonic TH42PZ70EA
    • Pojma nemam sta sam uradio ali sam uradio. Evo Nemesis image je tu, ubacio sam i listu i podesio mrezu i dajsek portove. Fta kanali rade. I mreza. Ko zna, mozda je sad unutra image za klona ali neka ga. Imam sad jedno lakse pitanje. Gde se krije skidanje cccama i ostalih emua kod nemesis image. Nadjem ja gde su adonsi i idem dalje, ima plugins, setings, skinove i ostalo ali nigde ne nadjoh gde su camovi. I ide li cccamcfg u var/etc ili negde drugde?
      Poz...
      Panasonic TH42PZ70EA
    • fenomen wrote:

Pojma nemam sta sam uradio ali sam uradio. Evo Nemesis image je tu, ubacio sam i listu i podesio mrezu i dajsek portove. Fta kanali rade. I mreza. Ko zna, mozda je sad unutra image za klona ali neka ga. Imam sad jedno lakse pitanje. Gde se krije skidanje cccama i ostalih emua kod nemesis image. Nadjem ja gde su adonsi i idem dalje, ima plugins, setings, skinove i ostalo ali nigde ne nadjoh gde su camovi. I ide li cccamcfg u var/etc ili negde drugde?
      Poz...

Ubaci ovaj extra u /etc,restart boxa pa dva puta plavo i download extra i tu imas emu
      [Plugin] Extra.url za Nemesis
    • Hvala Boss
      Extrta url je bas extra.
      Da sumiram i da se zahvalim Freonu jer da ne bese onog SSL sto mi je ostavio jos bi se patio. To sam ubacio i nisam morao ni da flesujem naknadno. Sad mi izgleda sve kako treba. Najnoviji image je tu ali kao sto je Freon rekao a i jos jedan kolega ipak je taj image pogresan. To je za klona, kad odem na about Nemesis pise ramiMaher i koja je verzija. E sad je pitanje kako ce se ponasati image za klona na originalnom image-u. Jedini simptom za sada je audio. Nema tona na nijednom kanalu i tek posle restarta dodje ton na sve kanale. To mi je bezveze ali necu ga stalno restartovati. Da li ostaviti ovako ili ipak da probam da ubacim neki nemesis koji je za originalan dreambox. I kako znati koji je image za original dreambox kad ih ima mnogo.
      Koja je sim kod mene u boxu.
      Poz...
      Panasonic TH42PZ70EA
    • fenomen wrote:

Ovo sam ubacivao sa dreaaup-om Nemesis2-6-dm800-SVN-110r0-ramiMAHER

ramiMAHER ti radi imge za clonove ako je tvoj orginalan onda stavi nemesis SVN 107r5 i onda napravi nadogradnju na SVN 110 r1 :thumbsup: :smilie1:
      1×DM500S
      1×DREAM 800 HD
      2×DM500 HD - USB
      1×DREAM 800 SE HD
      1×DREAM 7020 HD
      TV LG 47LA860V
      Wave Frontier T90 Toroidal 39E::28.2E::23.5E::19E::16E::13E::9E::4.8E::0.8E::4W::5W
    • Original box ili klon?
      Klonovi se ne mogu nadogradjivati online, samo originalu mogu.
      Za klona moras nanovo cijeli zeljeni image ubaciti, a original 2 puta na plavo.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!