Pinned Za one koji tek počinju!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• pozdrav svima! Ovak, trenutno sam na kabelskoj i tog bi se zla rijesio. Imam stari analogni satelitski sutav i presao bi na digitalni. Iskreno, nista ne znam o ovom nacinu gledanja. Zanima me koji bi ste mi preporucili digitalni sustav do 1000kn, ono sto mi treba je da je jednostavan, da ima dosta supporta, da se moze updateat i da mogu gledati kodirane kanale. Ako netko ima vremena da mi posalje svoj msn i da ga udavim na 5 min, bilo bi mi jos lakse, unaprijed zahvaljujem!

ps.posto se receiver mora spajati sa kompjuterom a ja imam laptop, cuo sam da postoji USB verzija kartice preko koje se spoji notebook sa receiverom, ako tko zna nesto vise o tome, bio bih zahvalan
    • Nisam te svatio je li želiš sve za 1000 kn ili samo reciever.
      Ako želiš sve ovako nešto preporučam:
      SATELITSKI PRIJEMNIK
      Yumatu MX+
      cijena: 380,00 kn
      SATELITSKA ANTENA
      Gibertini 105 Al
      cijena: 317,00 KN
      LNB konvertor
      Alps cijena: 44,00 KN
      MOTOR
      Opticum DM2200
      cijena: 360,00 kn
      Vjerovatno ne smijem reklamirat nekoga pa pogledaj ova linkove na satelitskom forumu i naći ćeš gdje sam izvukao ove cijene. Ovo ti je 1100 kn , jođ će te koštat 100 kn otprilike kabel i nosač za antenu . Znači za 1200 kn moš montirat neki solidan sistem.

Ako si mislio samo pojedinačno reciver ja bi uzeo:
      Dreambox 500S
      cijena: 799.00 KN ili 940 KN
      Pogledaj gornje linkove jer se cijene nekih proizvoda dosta razlikuju.
      Antena: Gibertini 105 Al
      Prijemnik: Nytro Box - 6000 Combo+
      Kartica: Digi TV HR osnovni paket
      Motor: STAB HH 120
      LNB: Koscom Single US 13 LNB; 0.2 dB
      TV: Toshiba REGZA 40LV733G
    • pojašnjenje

Kobe-8 wrote:

Nisam te svatio je li želiš sve za 1000 kn ili samo reciever.
      Ako želiš sve ovako nešto preporučam:
      SATELITSKI PRIJEMNIK
      Yumatu MX+
      cijena: 380,00 kn
      SATELITSKA ANTENA
      Gibertini 105 Al
      cijena: 317,00 KN
      LNB konvertor
      Alps cijena: 44,00 KN
      MOTOR
      Opticum DM2200
      cijena: 360,00 kn
      Vjerovatno ne smijem reklamirat nekoga pa pogledaj ova linkove na satelitskom forumu i naći ćeš gdje sam izvukao ove cijene. Ovo ti je 1100 kn , jođ će te koštat 100 kn otprilike kabel i nosač za antenu . Znači za 1200 kn moš montirat neki solidan sistem.

Još da te pitam

šta mogu gledati kada to sve kupim

i kako to ide s ključevima

ja sam ti totalni amater u ovom satelitskom svijetu

ma kakvi amater ispod amatera :smilie16:

• Pozdrav svima!
      Ja sam također novi u ovome svemu, mislim se prebaciti na SAT jer mi kablovska ide na nerve s njihovim dizanjem cijena i ostavljanjem istih (losih) paketa programa. Htio bih imati mogucnost gledanja programa poput NG, Discoverya, BBC-a i eventualno HBO paketa. Za HBO mi je jasno da je kodiran, a koliko sam shvatio i ostali iz moje liste zelja se emitiraju samo u kodiranim paketima, dakle treba mi neko od rjesenja koje ukljucuje 'krakiranje'. Od opreme nemam nista osim HTPC-a (dakle kompa koji mi sluzi kao centar za multimediju - inace, spojen je na TV, slika je ok a u njemu je sasvim korektan procesor - Athlon x2 4200). Kompovi mi nisu strani tako da se znam snaci s programima, pluginima i sl. glupostima :). E sada pitanja:

- Posto vec imam HTPC, cini mi se da mi je najlogicniji izbor uzeti neku DVB-S karticu. Da li je vazno koju se karticu uzima ili je svejedno?
      Naime vidim da svi spominju SkyStar, a meni se kao zanimljivo rjesenje cini Avermediina Trinity kartica koja ima i DVB-T tuner (tako da na kompu onda imam sve na jednom mjestu - lokalne i programe satelitske bez potrebe posebnog DVB-T prijemnika). Koliko sam vidio SkyStar HD2 je cak i jeftiniji od Trinity-a.

- Sto tocno od softwarea (osim drivera, naravno) treba imati za gledanje satelitske na kompu

- Sto treba za gledanje kodiranih programa. Koliko sam shvatio po onom threadu za pocetnike, treba sloziti kombinaciju CAM-emulatora i kodova? Kako se do toga dolazi? Postoji li nekakav forum ili sl. gdje se to moze naci, da li to netko prodaje ili je u pitanju nesto trece?

- Moze li se u konacnici na kompu postici isto sto i na Dreamboxu? Koliko procitah podrska za DB je bolja, sto god to znacilo? Ipak, nekako mi je previse dati 1800kn koliko dodje DB600 koji jos trazi i ugradnju HDD-a za potpunu PVR funkcionalnost.

Eto, toliko za sada. Ukoliko su neka od pitanja vec odgovorena ispricavam se - gledao sam po forumu ali odgovore nisam nasao. :D
    • Zdravo drugari,

treba mi Vas pomoc.
      Ja sma nov u temi, i imam nekoliko pitanja u vezi gledanje satelitskih kanala.

Imam SkyStar 2.6 pci karticu. Za gledanje kanala koristim ProgDVB 5.16.01, vplug 2.3.8, FreePack itd...

ProgDVB je bezplatna verzija.
      Ponekad se desilo, da kad sam menjao kanale, video sam samo crnu sliku, nista vise, morao sam ponovo dapkrenem progDVB da bi gledao taj odredjeni kanal. Takodje, kada menjam kanale, trebam cekati oko 5-10sekundi da dobijam sliku.

Interesuje me kako bi mogao d apoboljavam gledanje kanala, koje sve programe trebam, kako da ih instaliram? Dali ej moguce d akoristim internet preko satelitske kartice? sve u svemu interesuje me kako da izvucem maksimum od ove kartice.

hvala unapred.
    • pomoc-savet

Ciao drustvo ja sam nov u svakom pogledu , znaci totalni pocetnik i treba mi velika pomoc.Imam Inetbox 300s resiver koji ima mogucnost povezivanja sa kompjuterom u njemu mi je ubacena neka lista kanala tj maltene ka bilo kom satelitu da usmerim antenu vec imam ubacene kanale.U opcijama pise Gemini project i Dream i Mqcamd jel moze neko da mi da neki savet kako da gledam "nesto vise",da ne spominjem pakete jer je to ovde zabranjeno,znam da ovaj resiver moze mnogo toga al da uprostim pitanje :
      Kako da gledam vise od onoga sto je moguce i sa resiverom koji moze da se nadje na svakoj trafici??(

The post was edited 1 time, last by cazzatore ().

• obrisan post

Ne znam šta ovo znaći obrisan post ako nešto sam napisao loše nije bila namjera nanjet štete opera. ali više nemam slike ni uFTA od njega kupio dream i uredno platio zašto je lut što sam prešo udrugog . MOLIM kako riješiti ovaj problem jel nemam više slike hvala
    • Bolan rjesavaj privatne probleme sa pojedincima privatnim putem, jer forum nesluzi za to. A za svoj problem sto nemas slike na fta kanalima otvori si temu i detaljno opisi svoj problem i neko ce ti vec pomoci. Ovakim pisanjem nedefinisanim ni Bog ti nemoze pomoci
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Otvori temu u podforumu "Mali oglasi" :D
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4