Pinned Quad novi driveri

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sta je bolje staviti samo nov driver ili ceo nov image ili je ovaj nov drajver samo za nov kernel.Ovo pitam sve sa ciljem poboljsanje slike.Nov kernel jer ima nesto sa poboljsanjem slike i sta tacno novoga donosti u odnosu na stari kernel.Jer ima neke razlike onako na oko da se vide.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Slika je mrak
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • Znaci faraone ne valja nista, e jbg :)

Idem napravit kamerom u full HD snimak SD kanala sada,pa kad ubacim sve novo opet cu i onda cu imati na PC crno an bijelo da poredim i najsitnije detalje i da dam objektivan sud. Jer ipak ovako po sjecanju moze biti i subjektivno. :thumbsup:
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • po difoltu kako su namestene postavke za sliku gem set i mec na eurosportu nije se mogao gledati jer su im kose svetlele u lajt sou rezimu akonto kontrasta ili cega vec jednostavno nije se moglo gledati jedino uz naocare za sunce.

sad posle cu pogledati sta nevalja od postavki.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • ja koliko vidim pip ne radi,jednostavno cu poludeti.Da li neko uopste proba nesto pre nego ga okace na sajt.

ima predznak giga ali nema giga lan iako je trebao imati.

radi pip ali ne radi snimanje.

radi snimanje ali pip neradi

radi sve ali losa slika

radi sve i dobra slika i sva prokleta snimanja ali ima pink problem.

ja prosto vise ne znam sta je sledeca kombinacija.
    • taj problem je bio prvog trena kad je boks ugledao svetlost dana,znaci radi pip sa jednom kodiranim i jednim free kanalom ali ne radi sa dva kodirana kanala.Oni su to tada resili mislim brzo ali se ovde postavlja pitanje sto oni sve rade od nule i svaku put krecu od nule i tako u nedogled,nista nemoze da se gradi deo po deo do savrsenstva vec sve ide naopako.Taman kad mislis da je resenje tu negde onda krenu na nov kernel i sve ispocetka.Pa majku mu bozju taj tim tamo sto radi kako on uopste moze nesto da radi ako to sto su uradili nisu isprobali ili temeljno isprobali.Boks sa dva tjunera da mu ne radi pip je sramota makar ga sad resili ostaje bruka.
    • Hm, pa ako je novi Kernel znači da će doći do nekih bugova.. Nije da ih branim, nisam još testirao, nemam vremena, ali ako su morali preći na novi Kernel radi kvalitete slike itd, pa ako se to zalomilo, ne treba odmah drvljem i kamenjem..
      S jedne strane si u pravu, zašto opet sve ispočetka, s druge je pohvalno da rade na kvaliteti slike i ostalim problemima koji možda nisu bili rješivi sa starim kernelom.
      Tko zna jbg, kad vidiš da se ne javljaju oni koji imaju puno više informacija od nas dva..
    • Ja sam i dalje na starom kernelu i drajverima,gripozan sam pa nisam mogao probati.

Pa sto sve ne radi @plasma ? Kako ti se cini slika na SD/HD u odnosu na prethodne. Ovaj kolega gore pomenu AR, to do sad nije radilo vec je sve vracalo na default kad se stisne tipka za "save" i opet udje,pa lijepo ako je to sredjeno,no vidjecu kad budem testirao.
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Slika jeste bolja svakako. :P

Zasto izbacivati novi kernel pun nedostataka i mamiti nasi nas da ga prvo instaliramo pa onda da zalimo sto smo ga instalirali i da se vracamo na staro ili da cekamo peglanja.Zar nije normalnije da ga naprave za sebe pa lepo ispeglaju bitne stvari i okace na net i onda da predjemo na nov kerneli.Nije valjda da bez nas nisu mogli znati da pip ili sta vec ne valja.
    • ono sto sam ja licno proverio da ne radi je Pip a to je valjda na multi tjuner boksu najbitnija stavka.

Na prvom koraku sam se iznervirao i dalje nisam imao snage da gledam sta valja sta nevalja.Mislim da Ar radi bar ono sto sam za kratko vreme nasetovao radilo je kako treba.

Pinkovanje slike nisam imao valjda su se te napasti konacno resili.Pokazivanje jacine signala mislim da nije proradilo mislim nikada i nije radilo kako treba.

Muce me server fidovi imam ih nekoliko i nijedan ne radi tj nemam nista kad odem u plagin download,verovatnu su menjali neke parametre.Sva sreca te imam najnoviji oe2.0 ts panelce pa sam se za tli cas razmahao daljincem bez da se mucin sa prebacivanjem fajlova na komp.

Drugi kazu da im hdmi cec ne radi meni iskreno na panasonic plazmi nikad nije ni radio.Kazu dvb-t tjuneri ne rade ,mrzi me da probam a i nemam na dvb-t ili c sta da gledam.
    • PLASMA wrote:

ono sto sam ja licno proverio da ne radi je Pip a to je valjda na multi tjuner boksu najbitnija stavka.

Na prvom koraku sam se iznervirao i dalje nisam imao snage da gledam sta valja sta nevalja.Mislim da Ar radi bar ono sto sam za kratko vreme nasetovao radilo je kako treba.

Pinkovanje slike nisam imao valjda su se te napasti konacno resili.Pokazivanje jacine signala mislim da nije proradilo mislim nikada i nije radilo kako treba.

Muce me server fidovi imam ih nekoliko i nijedan ne radi tj nemam nista kad odem u plagin download,verovatnu su menjali neke parametre.Sva sreca te imam najnoviji oe2.0 ts panelce pa sam se za tli cas razmahao daljincem bez da se mucin sa prebacivanjem fajlova na komp.

Drugi kazu da im hdmi cec ne radi meni iskreno na panasonic plazmi nikad nije ni radio.Kazu dvb-t tjuneri ne rade ,mrzi me da probam a i nemam na dvb-t ili c sta da gledam.

Ma Plazma jarane ja sam se vise poceo hladiti od ovog hobija u zadnje vrjeme sta radim samo instaliram kernele i drajvere kako na proslom a tako i na ovom boksu nasao sam sebi novi hobi sad vezem goblene ;) :thumbsup: ako hoces mogu ti poslati koju mustru pa smiruj zivce ;)