Ugradnja unutarnjeg hard diska u AzboxMe

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ugradnja unutarnjeg hard diska u AzboxMe

Dobar dan svima,
      Posjedujem Seagate-ov 500 go unutarnji hard disk koji bih zelio ugraditi u Azbox Me pa ako bi mi neko mogao objasniti koja je procedura?
      Mehanika nije problem, pretpostavljam da ga treba informaticki "prikopacati" na uredjaj a to mi je vec komplikovanije. (zato pitam prije nego nesto za.ebem)
      Hvala unaprijed
      VU+ Ultimo 4K sa 500 Go HDD, OBH 1.0, Sat. antena 90 cm, motor Gorenje DiSEqC 1.2
    • prvo ga spoji na PC, ukini particije (ako ih ima) i formatiraj u FAT32.
      zatim ubaci u Azbox ME (isključi risiver iz struje!) i spoji data kabal i napajanje, te ga zašrafi na podnožje i sve zajedno zašrafi u risiver.
      kad sve to odradiš, upali risiver i javi se ovde.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • edimb wrote:

Dobar dan svima,
      Posjedujem Seagate-ov 500 go unutarnji hard disk koji bih zelio ugraditi u Azbox Me pa ako bi mi neko mogao objasniti koja je procedura?
      Mehanika nije problem, pretpostavljam da ga treba informaticki "prikopacati" na uredjaj a to mi je vec komplikovanije. (zato pitam prije nego nesto za.ebem)
      Hvala unaprijed

Pozdrav,

Možeš također bez spajanja na Windows PC spojiti direktno HDD u AZBox Me, spojiti se na telnet i kucati:

mkfs.ext3 /dev/sda1

I on će formatirati cijeli uredjaj sda1 sa EXT3 FS.

Naravno ovo isto možeš uraditi i putem menija, tako što ćeš otići na Menu -> Setup -> System settings -> Hard disk i pritisneš crveno dugme za inicijaliziranje.

Na ovaj način HDD će ti biti formatiran kao što sam rekao EXT3, moći ćeš na nejga snimati, koristiti timeshift, a također i prebacivati sa računara fajlove putem FTP-a.

Izlistati uredjaje (hdd, usb memory stickovi) uvijek mozes komandom fdisk -l ili sa komandom df , a ko zelis da saznas dje je mountovan, to onda mozes uraditi komandom mount

Ukoliko uradiš inicijalizaciju putem Menua, on će ti automatski mountovati HDD pod putanju /media/hdd , a samim tim i kreirati direktorij movie (neophodan za snimanje i timeshift) na tom hard disku.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Evo sam ugradio ovaj disk, mountovan je, direktprij Movie je kreiran i mislim da je sve to OK.
      Problem je sto ne uspijevam snimati sa tunera, niti upotrijebiti Timeshift niti fta klijentom prebaciti sa PC video koji je u avi formatu!
      Sta mislite gdje bi mogao biti problem?
      hvala
      VU+ Ultimo 4K sa 500 Go HDD, OBH 1.0, Sat. antena 90 cm, motor Gorenje DiSEqC 1.2
    • edimb wrote:

Evo sam ugradio ovaj disk, mountovan je, direktprij Movie je kreiran i mislim da je sve to OK.
      Problem je sto ne uspijevam snimati sa tunera, niti upotrijebiti Timeshift niti fta klijentom prebaciti sa PC video koji je u avi formatu!
      Sta mislite gdje bi mogao biti problem?

telnetom zadaj sledeću komandu i klepi ENTER:

Source Code

1. cd /; rm hdd; ln -s /media/usb /hdd
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • ŞATA data kabal je klasični, sa kompjutera - dobije se uz svaku noviju matičnu ploču.
      Onaj drugi je za napajanje i takođe se može lako napraviti od istog kabla sa kompjutera (deo koji se spaja na HDD) i od drugog kabla (pogledaj na kablovima koji spajaju coolere) za deo koji ide na Azbox ploču.
      Na originalnom je spojen data kabal i kabal za napajanje u jednu celinu (govorim o delu koji se prikopčava na HDD) radi lakšeg baratanja njime od strane Azbox korisnika.
    • Ubacio sam komandu od kolege dvlajkovic ali nije pomoglo!
      Kad prebacujem Filezillom nesto sa PC onda prebaci npr. samo 5% i stane,
      crveno dugme za snimanje programa u toku ne funkcionise vec me prebaci na radio kanale ?(
    • Francuz, telnetom odradi sledeće linije jednu-po-jednu i posle svake stisni ENTER:

Source Code

1. umount /dev/sda1
      2. mkfs.ext3 /dev/sda1
      3. mount /dev/sda1 /media/hdd
      4. cd /; rm hdd
      5. cd /media/hdd
      6. mkdir movie
      7. cd /; ln -s /media/hdd /hdd
      ovo mora da radi 100%.

A što se tiče snimanja, skini fajl iz attachmenta i raspakuj na kompjuteru pa ubaci u folder
      /usr/share/enigma2
      i napravi restart Enigme
      pa stisni veliko crveno dugme pored zelenog!