AZBox Titan - Specifikacije -

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Bosnian Pharao wrote:

Ima li kakve sanse da na ovom modelu vidimo android?

Ovaj po defaultu dolazi sa Android 4.0.4 ICS, a ako stignem veceras cu probati update na Jelly Bean 4.1.2.

Evo kolega telesat je potjerao i Ubuntu 12.04 za ARM i kako cujem lijepo radi. Instalacija ide preko SD kartice tako sto se ubuntu raspakuje na nju sa Win32 Image writerom.

EDIT: Radi i Microsoft VX-800 usb Camera sa Skype (i mikrofon takodjrt koji je na njoj), samo ustekati kameru i to je to.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Dopada mi se kako razmisljas , ovo mu dodje kao da si rekao : to ti je najobicniji LED TV na koga su nabacili smart opcije - i postao Samsung Smart Tv od 1k€ :D

Da druze , to je "najobicniji" Android sa malo friziranim HW-om , na koga su nabacili 2 tunera i ono zabranjeno voce... a o detaljima - malo kasnije :)

pozdrav,
    • MickeySa wrote:

Kimins wrote:

Znači Allwinner A10, umesto duplog tunera mogao je ići bolji SoC pa da cena ostane niska i sprava bude bolja.

Iako je entry model za male pare, bogato je opremljen i bogme leti pravo

Ne znam ko je birao hardware ali mene je razočarao. To ne može da leti i to zna svako ko ima iskustvo sa android spravama. Čak se i na snimku iz prve poruke vidi da je loading time očajan.
      Taj Allwiner A-10 košta ~7$ i to je tehnologija stara cirka dve godine, a recimo Rockchip RK3066 nek košta i duplo pa nije neka razlika u ceni i donosi jos jedno cpu jezgro i ima četiri mali-400 gpu jezgra.

U rezoluciji TV-a taj Titan će da se raspadne i samo da frustrina onog ko ga kupi i šta je onda Azbox napravio? Uložili su u razvoj boxa koji ih sigurno neće proslaviti, a da su išli na nijansu jači SoC mogli su nešto i napraviti.

Onaj ko prvi bude napravio pošten Android DVB-S2 prijemnik taj će napraviti dobar posao, a ovaj Titan to neće biti...

p.s. nek uzmu Tegra3 i umesto da naplacuju 100€ moći će da uzmu 200€ i da se razvale od prodaje.
    • Sarad

telesat wrote:

Dopada mi se kako razmisljas , ovo mu dodje kao da si rekao : to ti je najobicniji LED TV na koga su nabacili smart opcije - i postao Samsung Smart Tv od 1k€ :D

Da druze , to je "najobicniji" Android sa malo friziranim HW-om , na koga su nabacili 2 tunera i ono zabranjeno voce... a o detaljima - malo kasnije :)

pozdrav,

Saradjum sa kinezima bas na takvom hardveru pa znam.Cena toga kad izadje iz fabrike je oko 100 eura plafon.Prodaja max 150 eura.Ovo je moja licna procena i ne mora biti tacna. Sa ovakvim hardverom bolje je kupiti klasincu masinu na koju dodas android box dual core 1.6 i vozi.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Kimins wrote:

MickeySa wrote:

Kimins wrote:

Znači Allwinner A10, umesto duplog tunera mogao je ići bolji SoC pa da cena ostane niska i sprava bude bolja.

Iako je entry model za male pare, bogato je opremljen i bogme leti pravo

Ne znam ko je birao hardware ali mene je razočarao. To ne može da leti i to zna svako ko ima iskustvo sa android spravama. Čak se i na snimku iz prve poruke vidi da je loading time očajan.
      Taj Allwiner A-10 košta ~7$ i to je tehnologija stara cirka dve godine, a recimo Rockchip RK3066 nek košta i duplo pa nije neka razlika u ceni i donosi jos jedno cpu jezgro i ima četiri mali-400 gpu jezgra.

U rezoluciji TV-a taj Titan će da se raspadne i samo da frustrina onog ko ga kupi i šta je onda Azbox napravio? Uložili su u razvoj boxa koji ih sigurno neće proslaviti, a da su išli na nijansu jači SoC mogli su nešto i napraviti.

Onaj ko prvi bude napravio pošten Android DVB-S2 prijemnik taj će napraviti dobar posao, a ovaj Titan to neće biti...

p.s. nek uzmu Tegra3 i umesto da naplacuju 100€ moći će da uzmu 200€ i da se razvale od prodaje.

Naprotiv, Allwinner A10 je u mnogo cemu bolji nego i jedan Rockhip, pocevsi od prvih serija Rockchip SoC-ova 28xx, 29xx ugradjivanih u tablete koji su doslovno rečeno grozni, dok sa druge strane imamo Allwinner A10, A13 i A20 koji su odlicno prihvaceni od zajednice što se naravno vidi i po samoj podršci na forumima poput xda-developers.com, gjde postoje i CM9 i CM10 ROM-ovi, ClockWorkMod Recovery, OC kerneli i ostalo.

Dobro, ovakve reakcije i jesu očekivane s obzirom da je ovo prvi pravi Android Twin DVB-S2 resiver, koji moze da vrti Android ICS, JB, XBMC i Ubuntu, te naravno na kojem radi ceca i ostale drangulije.

Koliko je box zaista brz moze se vidjeti na postavljenim snimkama, a to je da leti. Naravno, prihvatam tvoje mišljenje, ali ono što mislim da nije istina uvijek ću da kazem, jer evo ja na svom sampleu nemam problema koje si ti naveo, sve radi ko ura, nema rasipanja OSD-a na FB-u.

U svakom slucaju dobro je jednom vidjeti da je zamjerka resiveru ta što je jeftin :)
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Dobro je sve to, bitno da je krenulo i nek ih bude što više od superjeftinih do jako skupih pa da biramo šta nam je volja
      2,7m offset Laminas :)
      2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W)
      90cm + Opticum 3800 Ultra Speedy (90E-55W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (10 satelita)
      TBS5927;DM8000
    • Miki,koliko si uspeo da se igras sa XBMC,jet pomenuti imam i na AppleTv,i na posebnom Android box-u...na Apple Tv ubija ,kako radi,ali na Androidu nisam bash odusevljen....kako je legao na tu verziju...?.....i kada moze da se ocekuje da ta 'zajebancija' bude u prodaji:).
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody
    • amsterdamxxx wrote:

Miki,koliko si uspeo da se igras sa XBMC,jet pomenuti imam i na AppleTv,i na posebnom Android box-u...na Apple Tv ubija ,kako radi,ali na Androidu nisam bash odusevljen....kako je legao na tu verziju...?.....i kada moze da se ocekuje da ta 'zajebancija' bude u prodaji:).

Vidi ja sam zadovoljan, znaci iz XBMC gledam IPTV, pohrani listu kao iptv.strm i radi sve kao doxa, takodjer i filmovi. Snimicu jedan klip samo XBMC :)
      Dreambox 8000